www.stowlekidukielskie.dukla.org

<<< Strony poświęcone historii i czasom teraźniejszym wsi Łęki Dukielskie >>>

Linkownia

Występy zespołu w roku 2015

Czas ucieka,
Wieczność czeka...

 
INDEX
 
STOWARZYSZENIE
 informacje
 działalność
 projekty
przegląd kolęd
 biesiada
 dzień seniora
 folklor
 muzeum wsi
 archiwum
 
ZESPÓŁ ŁĘCZANIE
 historia
 występy
 
ŁĘKI DUKIELSKIE
 historia
 Łęki na foto
 aktualności
 parafialne
 gazeta paraf.
 panoramy
 szkoła
 
RÓŻNE
 ciekawe linki
 kontakt
 webmaster
 
2015
/17/306 występów/

Borysław i Truskawiec - Ukraina

     4 grudnia "Łęczanie" wyjechali na Ukrainę. W Borysławiu uczestniczyli w uroczystościach odpustowych ku czci św. Barbary. Podczas uroczystej sumy odpustowej złożyliśmy - w imieniu społeczności parafialnej -  dary ofiarne. Był to komplet figurek do szopki bożonarodzeniowej oraz - dla parafii w Truskawcu - welon do błogosławieństwa. Darem z parafii było także ponad 40 worków odzieży i zabawek dla potrzebujących na Ukrainie. Wkrótce ma tam zostać otwarta jadłodajnia dla ubogich. Proboszcz parafii Truskawiec, do której należy Borysław, o. Krzysztof Szczygło, z całego serca dziękował ks. prob Zdzisławowi, który zajmował się zakupami, zespołowi i wszystkim Łęczanom, którzy okazali serce i otwarli je na czynienie dobra.
    "Łęczanie" śpiewali podczas Mszy św., a po jej zakończeniu wystąpili z krótkim koncertem melodii ludowych. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył o. Jakub Zieliński, który w Wielkim Poście głosił w Łękach Dukielskich rekolekcje.
     Po ugoszczeniu zespołu przez Borysławiaków udaliśmy się na krótko do Truskawca, gdzie wstąpiliśmy do tamtejszej świątyni, w której akurat było nabożeństwo. Po nim, o. Krzysztof nie pozwolił nam spokojnie wyjść, lecz musieliśmy i tam zaśpiewać - z pamięci, gdyż nie byliśmy na taką sytuację przygotowani. Przez zgromadzonych w świątyni zostaliśmy również bardzo gorąco przyjęci.
     Dziękujemy serdecznie za okazane nam przyjęcie i serdeczność o. Krzysztofowi, siostrom zakonnym i całej społeczności Borysławia i Truskawca. Oczywiście tam wrócimy, gdyż taka jest wola obydwu stron. Fotogaleria tutaj>>

                                          dodano 2015.12.05


Biesiada folklorystyczna w Wietrznie

     21 listopada "Łęczanie" śpiewali i tańczyli podczas IX edycji biesiady wietrzneńskiej w Wietrznie. Wystąpili tam oprócz 5 innych zespołów. Jak zwykle, przygotowaliśmy biesiadną przyśpiewkę i trochę humoru. Szerszy opis i fotogaleria z biesiady tutaj>>

                                          dodano 2015.11.22


Brama weselna na Myszkowskiem

     24 października "Łęczanie" występowali znów "mnie oficjalnie". Tym razem  związek małżeński zawierała wnuczka naszego śpiewaka Romana. Tutaj także nie mogło nas zabraknąć. Tanio młodej nie daliśmy - targów było sporo. Zespół przygotował dla nowożeńców upominek ślubny , weselne przyśpiewki i sporo ludowej muzyki i humoru. I znów zespołowy barek powiększył się.

                                          dodano 2015.10.28


Festiwal Kultury Pogórzańskiej w Ryglicach

     20 września "Łęczanie" śpiewali i tańczyli podczas IX edycji Festiwalu Kultury Pogórzańskiej w Ryglicach (woj. małopolskie). film>> Wystąpili tam oprócz 22 zespołów - w tym  "Małych Łęczan". Wspólny wyjazd zespołów był także okazją na wycieczkę dla członków i sympatyków naszego Stowarzyszenia. Gospodarze wszystkich ugościli, a pogoda - pomimo "ciężkich" niekiedy chmur - była dla nas łaskawa. fotogaleria>>

                                          dodano 2015.09.21


Koncert dla uczestników Spotkania na Rodzinnej Ziemi

19 września "Łęczanie" śpiewali i tańczyli dla gości uczestniczących w 42 Spotkaniach na Rodzinnej Ziemi. Tegoroczne Spotkanie - w większości - związane było z naszą miejscowością. więcej o Spotkaniach>>.

                                          dodano 2015.09.21


Bramy weselne

    29 sierpnia "Łęczanie" występowali mnie oficjalnie, ale za to bardziej uroczyście. W tym dniu związki małżeńskie zawierały: córka naszej śpiewaczki Bogusi - Gosia oraz była nasza śpiewaczka - Monika. Nie mogło na tych uroczystościach zabraknąć ludowego akcentu. Zespół przygotował dla nowożeńców ślubne upominki, weselne przyśpiewki i sporo ludowej muzyki i humoru. Sprawiliśmy wielką frajdę nowożeńcom ich rodzinom i gościom, a wyrazem tego było m.in. solidne wypełnienie zespołowego barku i sporo słodyczy. My również dziękujemy!

                                          dodano 2015.08.30


Dożynki w Równem

    15 sierpnia "Łęczanie" gościli w Równem, podczas Dożynek Wiejskich. Zaproszenie otrzymaliśmy od p. sołtysa już dwa i pół miesiąca wcześniej. Nie straszne nam były koszmarne upały, gdyż w Równem główne uroczystości odbywały się sali Domu Ludowego, a ten ma klimatyzację. Za zaproszenie, gorące przyjęcie i chłodną salę odwdzięczyliśmy się gospodarzom pełnym polotu i dobrej zabawy występem, po czym udaliśmy w dalszą drogę, ale to już był prywatny występ u naszych - zdaje się - nowych członków zespołu.

                                          dodano 2015.08.16


"Dożynki Malinowe" w Połomi

 26 lipca "Łęczanie" śpiewali podczas "Dożynek Malinowych" w Połomi w gminie Niebylec. Byli tam z "Małymi Łęczanami", a raczej grupą "Małych Łęczan", ale jakże mocną! Wystąpili dwukrotnie dla ogromnej rzeszy uczestników "Dożynek Malinowych organizowanych corocznie w gminie Niebylec.

                                          dodano 2015.07.27


XXIII Światowy Polonijny Sejmik Olimpijski  PKOL- Arłamów

    Na zaproszenie RCKP w Krośnie zespół "Łęczanie" uczestniczył 25 lipca w części kulturalnej XXIII Światowego Polonijnego Sejmiku Olimpijskiego PKOL  w Arłamowie. Jest to fascynujący zakątek bieszczadzkiej ziemi opromieniony sławą wielu znakomitych gości tam przebywających na przestrzeni wielu lat. Wszak był to ośrodek rządowy poprzedniego ustroju naszego kraju. Bawiliśmy się wspólnie i długo z licznym gronem uczestników sejmiku oraz zespołem "Kamratki" z Turaszówki, który również z nami gościł w Arłamowie.

                                          dodano 2015.07.26


XI Spotkania Folklorystyczne

    "Łęczanie" śpiewali i tańczyli w roli gospodarza na rozpoczęcie XI edycji Spotkań Folklorystycznych. Więcej o Spotkaniach>>

                                          dodano 2015.07.21


Sobótka w Dukli

21 czerwca "Łęczanie" śpiewali i tańczyli na dukielskim rynku w ramach "Sobótkowych Spotkań z Folklorem".

                                          dodano 2015.06.22


IV Gminna Gosposiada w Iwli

    Po raz czwarty spotkały się Koła Gospodyń Wiejskich, zespoły muzyczne i zaproszeni goście z terenu naszej gminy na IV Gosposiadzie. Tym razem gospodarzami byli mieszkańcy Iwli. Nie tylko Panie z KGW, ale także panowie strażacy, którzy dzielnie kelnerowali. Podczas biesiady wystąpili dwukrotnie "Łęczanie". Zespół wypadł bardzo okazale. Wystąpił także dwukrotnie zespół "Tołhaje" oraz - wespół z tym ostatnim - nasze Panie z KGW.

                                          dodano 2015.05.31


XXII. ročník výstupu hasičov  - Makovica, Słowacja

    9 maja zespół "Łęczanie" zaszedł bardzo wysoko - i to dosłownie. Wystąpiliśmy z koncertem na słynnej górze Makovica podczas XXII uroczystości związanych z obchodami Dnia Strażaka. Chociaż z naszymi przyjaciółmi z Cerniny spotykamy się corocznie na Makovicy od 10 lat i zawsze jest tam nasza delegacja, to jako zespół wystąpiliśmy tam po raz pierwszy. I nie straszna nam była niezbyt "ciekawa" pogoda tego dnia...więcej zdjęć>>

                                          dodano 2015.05.10


Na lubatowską nutę

    Na zaproszenie Regionalnego Stowarzyszenia Twórców i Animatorów Kultury Ludowej w Lubatowej oraz naszych przyjaciół z zespołu "Lubatowianie", gościliśmy 2 maja w tej miejscowości podczas VII edycji spotkań z folklorem pn. "Na Lubatowską Nutę".  Zespół dał długi koncert, otrzymał sporo braw, podziękowania od burmistrza oraz otrzymał upominki. Również gospodarze od nas otrzymali skromne upominki, ale od serca! Dziękujemy za zaproszenie, obfitą gościnę i radosną atmosferę.

                                          dodano 2015.05.03


Kiermasz ogrodniczy Sopex w Krośnie

    Na zaproszenie p. prezesa firmy Sopex w Krośnie uczestniczyliśmy 30 kwietnia w corocznym kiermaszu ogrodniczym. Firma Sopex niemalże od samego początku naszej działalności wspiera nasze stowarzyszenie, stąd jesteśmy ich "nieustającymi" dłużnikami. Zespół swoim śpiewem uświetnił ten dzień dając pokaz żywiołowego wykonania pieśni i przyśpiewek w kilku językach. Z zespołem wystąpiła po raz pierwszy dwójka młodych artystów: Ola - śpiew i Miłosz - kontrabas. Zarówno Ola w solowym wykonaniu, jak też Miłosz na dość sporych rozmiarów instrumencie, zdali egzamin i czekają na kolejne występy.

                                          dodano 2015.05.01


Parafialne kolędowanie

    25 stycznia w naszej parafialnej świątyni rozbrzmiewał śpiew kolęd. Na zakończenie Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan oraz w podziękowaniu za Boże Narodzenie grupy śpiewające w naszej parafii dały koncert kolęd. Wystąpili także "Łęczanie". Więcej>>

                                          dodano 2015.01.25


VI Przegląd Kolęd i Pastorałek

    Jak co roku "Łęczanie" rozpoczęli  nowy rok  występem w ramach kolejnego, VI Przeglądu Kolęd i Pastorałek organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Krośnie, Ośrodek Kultury w Dukli, parafię rzymskokatolicką i Stowarzyszenie "Jedność" w naszej parafii. Więcej zdjęć oraz informacji na stronach Przeglądu.

                                          dodano 2015.01.08


 
       

www.stowledkidukielskie.dukla.org        2009            webmaster: kychen Wszelkie prawa zastrzeżone