www.stowlekidukielskie.dukla.org

<<< Strony poświęcone historii i czasom teraźniejszym wsi Łęki Dukielskie >>>

Linkownia

Występy zespołu w roku 2011

Czas ucieka,
Wieczność czeka...

 
INDEX
 
STOWARZYSZENIE
 informacje
 działalność
 projekty
przegląd kolęd
 biesiada
 dzień seniora
 folklor
 muzeum wsi
 archiwum
 
ZESPÓŁ ŁĘCZANIE
 historia
 występy
 
ŁĘKI DUKIELSKIE
 historia
 Łęki na foto
 aktualności
 parafialne
 gazeta paraf.
 foto Czajson
 panoramy
 szkoła
 
RÓŻNE
 ciekawe linki
 kontakt
 webmaster
 
2011
/37 występów/

Święta Bożego Narodzenia

   Pięknym wykonaniem kolęd, psalmów, aklamacji i oprawą liturgiczną uświetnili "Łęczanie" tegoroczne Święta Bożego Narodzenia w naszej parafii. Szczególną dumą napawa fakt, że  podczas sumy w pierwszy dzień Świąt samodzielnie wystąpił chór młodzieżowy "Łęczan". W sumie chóry wystąpiły trzykrotnie, co dało rekordową ilość występów "Łęczan" w jednym roku - 37.

                                          dodano 2011.12.27


Występy w sanatorium "Piast" w Iwoniczu Zdroju

   Kontynuując współpracę z sanatorium "Piast", zostaliśmy tym razem zaproszenie do Iwonicza Zdroju. Naszymi wspaniałymi słuchaczami i uczestnikami wspólnej zabawy były grupy dorosłych z Suchej Beskidzkiej oraz dzieci niepełnosprawnych z Lubaczowa.
    Były udane występy, wiele radości, dobra, wspólna zabawa, kolędowanie i długie pożegnanie. Pięknym gestem kuracjuszy było wręczenie wiązanki kwiatów najstarszej członkini zespołu p. Józefie.
    Dziękujemy i czekamy na kolejne zaproszenia! /kliknij w obrazek/

                                          dodano 2011.12.09


Msza św. z udziałem ks. abp Michalika, poświęcenie plebanii

   27 października chór "Łęczanie" przygotował oprawę muzyczną i liturgiczną uroczystej Mszy św. sprawowanej pod przewodnictwem ks. abp Józefa Michalika, ordynariusza diecezji przemyskiej. Okazją było uroczyste poświęcenie nowej plebanii. Młodzież z chóru wykonała również tego dnia nową melodię psalmu i aklamacji. Więcej zdjęć z uroczystości na stronie parafialnej.

                                          dodano 2011.10.28


Głogów Małopolski. I Wojewódzkie Spotkania Chóralne

   22 października "Łęczanie" wzięli udział w I Wojewódzkich Spotkaniach Chóralnych w Głogowie Małopolskim.  Reprezentowali Gminę Dukla, gdyż zgłaszającym i sponsorem wyjazdu oraz akredytacji był Ośrodek Kultury w Dukli. Myślą przewodnią Spotkań jest chóralne wykonanie muzyki ludowej, biesiadnej i rozrywkowej bez towarzyszenia instrumentów. Taka forma muzyki jest najtrudniejsza, stąd "Łęczanie" wystawiając zespoły w 4 kategoriach byli jedynym zespołem ludowym. Poza nami były jeszcze 4 typowe chóry. Stąd też regulamin nie został tutaj stosowany, gdyż byliśmy jedynymi w 3 kategoriach. Niemniej zespół, jako całość, otrzymał wyróżnienie za kultywowanie muzyki różnorodnej, obcojęzycznej i zachowanie jej od zapomnienia. Fotogaleria tutaj>>

                                          dodano 2011.10.25


Ukraina - Dzień Polski w Borysławiu

  
    
 
 
 
 
         W kolejnych   swoich występach w tym roku, "Łęczanie" śpiewali podczas VI Dnia Seniora" w naszej miejscowości /zdjęcia w galerii z tego dnia/, a zaraz potem udali się na Ukrainę, do Borysławia, gdzie swoim śpiewem, tańcem i humorem bawili Polaków i Ukraińców w pałacu kultury w tym mieście. Najpierw śpiewaliśmy podczas Mszy św. w kościele. Okazją był Dzień Polski w Borysławiu z udziałem władz polskich ze Lwowa oraz władz Borysławia. Była także obecna delegacja z RCKP z Krosna.

                                          dodano 2011.10.17


Ryglice - Festiwal Kultury Pogórzańskiej

 

    25 września "Łęczanie" gościli w województwie małopolskim na V Festiwalu Kultury Pogórzańskiej. Był to konkurs zespołów i kapel ludowych „O Złotą Podkowę Pogórza”. "Podkowy" zespół nie przywiózł - jedynie dyplom z miniaturką, ale zyskał sporo nowych kontaktów, które być  może zaowocują w przyszłym roku  udziałem zespołów z Małopolski na naszych Spotkaniach Folklorystycznych.

                                          dodano 2011.09.26


Łęki Dukielskie, ognisko i koncert dla kuracjuszy, Myszkowskie

    21 września Stowarzyszenie i "Łęczanie" gościli u siebie kolejną grupę kuracjuszy z Uzdrowiska Iwonicz - sanatorium PIAST, przebywających na turnusie rehabilitacyjnym. Grupa pochodziła z z całej Polski, a najwięcej z okolic Rzeszowa. Dla naszych gości kilkakrotnie  wystąpiliśmy z pieśniami i tańcami. Były również wspólne tańce przy ognisku, pieczenie kiełbasy i smakowitości przygotowane przez nasze Szefowe: Krystynę i Lucynę.  Jak zwykle pochwaliliśmy się naszym muzeum, które budziło zachwyt i nieskrywaną zazdrość naszych gości. fotogaleria tutaj>>
    22 września "Łęczanie" gościli z kolei na Myszkowskiem, gdzie dali kilka koncertów dla tamtejszej społeczności. Inicjatorami takiej formy rozrywki byli członkowie naszego zespołu pp. Roman Kasprzyk - sołtys i Eugeniusz Soliński. Pan sołtys z satysfakcją zaznaczył, że 20% zespołu to mieszkańcy Myszkowskiego, gdyż występuję w nim cała młoda familia Jakubczyków. Mieszkańcom Myszkowskiego przynieśliśmy wiele wrażeń, wzruszeń i radości, za co wyjątkowo solidnie dziękowali nam brawami i poczęstunkiem, o czym np. w Łękach możemy tylko pomarzyć. fotogaleria tutaj>>

                                          dodano 2011.09.23


Łęki Dukielskie - rozpoczęcie peregrynacji Różańca w parafii

 
 
 
 
 
    18 września chór "Łęczanie" ubogacił swoim śpiewem i oprawą liturgiczną uroczystą sumę, z okazji rozpoczęcia peregrynacji Różańca w parafii w ramach przygotowań do Misji parafialnych. Po Mszy św. odśpiewaliśmy jeszcze Konradowi życzenia z racji ukończenia 18. lat, w której to intencji była sprawowana Msza św.

                                          dodano 2011.09.18

Kobylany - odpust parafialny

 
 
 
 
 
    Na 8 września chór "Łęczanie" został zaproszony przez ks. Proboszcza oraz szefową Akcji Katolickiej z parafii Kobylany na uroczystość odpustową z racji Święta Narodzenia NMP - w tradycji ludowej zwanej Siewną. W naszej byłe parafii koncertowaliśmy pół godziny przed uroczystą sumą odpustową oraz podczas Mszy św.

                                          dodano 2011.09.09


Łęki Dukielskie, koncert dla kuracjuszy

    3 września "Łęczanie" gościli u siebie kuracjuszy z Uzdrowiska Iwonicz Zdrój, przebywających na turnusie rehabilitacyjnym. Cała grupa pochodziła z Gorlic i okolic. To zupełnie nowe doświadczenie w naszej działalności przeszło nasze oczekiwania i - chyba także - naszych gości oraz szefostwa Uzdrowiska, które reprezentowała p. Bożenka, inicjatorka takiej formy rehabilitacji i integracji. Dla naszych gości trzykrotnie wystąpiliśmy z muzyką i tańcami - w tym młodzieży. Częstowaliśmy smakołykami kuchni łęckiej przygotowanymi przez nasze Panie. Goście zwiedzili także nasze Muzeum i dokonali wpisów pamiątkowych. Wyjątkowo serdeczna atmosfera wprowadziła wszystkich w doskonały nastrój. Szczególnie podkreślić należy postawę naszej młodzieży, która w niezwykle serdeczny sposób okazywała serce dla wszystkich naszych gości, wśród których nie brakowało także osób na wózkach inwalidzkich.
    Trudno się nam było rozstać. Wyrażamy nadzieję, że jeszcze się spotkamy, a współpraca z Uzdrowiskiem Iwonicz Zdrój nabierze dopiero rozpędu. fotogaleria tutaj>>

                                          dodano 2011.09.04


Krosno - Karpackie Klimaty

    26 sierpnia zespół uczestniczył w otwarciu największej na naszym terenie imprezy - Karpackich Klimatów w Krośnie. Rozpoczął popołudniowym, godzinnym koncertem na rynku, a następnie udał się na oficjalne, uroczyste rozpoczęcie do RCKP. Stamtąd, już wieczorową porą, wyruszył wielobarwny korowód oficjeli, zespołów i gości na krośnieński rynek. Pośród zespołów państw Grupy Wyszehradzkiej uczestniczących w Klimatach, Polskę reprezentowali "Łęczanie". Było bardzo pięknie, radośnie i kolorowo, a "Łęczanie" z każdym z zagranicznych zespołów znajdowali wspólny język - szczególnie muzyczny. Wszak żaden z nich nie jest nam obcy. fotogaleria tutaj>>

                                          dodano 2011.08.27


Łęki Dukielskie, Mszana, Rymanów Zdrój

      I znów przyszło "Łęczanom" wystąpić 3. krotnie w przeciągu dwóch dni - i to po dwa razy! Rozpoczęliśmy korowodem w Łękach Dukielskich podczas Dożynek, by później wystąpić dwukrotnie na scenie. Następnie udaliśmy się na Dożynki do Mszany, gdzie również dwukrotnie wchodziliśmy na scenę. Z kolei 15 sierpnia gościliśmy - jak co roku - w niezwykle gościnnym Rymanowie Zdroju. I tu także, dla wspaniałej publiczności z całej Polski, daliśmy dwa piękne, żywiołowe koncerty. We wszystkich tych  występach samodzielne koncerty dawał także młodzieżowy zespół "Łęczan", co jest naszym wspólnym, ogromnym sukcesem. galeria tutaj>>

                                          dodano 2011.08.16


Piknik Rodzinny - Milcza

 
 
 
 
 
    Po uroczystościach związanych z odpustem w Dukli "Łęczanie" udali się do Milczy, na zaproszenie tamtejszego Stowarzyszenia, aby uświetnić pierwszą imprezę przez nich organizowaną. "Łęczanie" stanęli na wysokości zadania, a ich trzykrotne występy przed wspaniałą publicznością sprawiły wszystkim wiele radości.

                                          dodano 2011.07.11


Odpust św. Jana z Dukli - Dukla

 
 
 
 
 
    Uroczystą sumę odpustową 10 lipca przed kościołem oo. Bernardynów w Dukli sprawowali kapłani z całej Polski i z Ukrainy. Przewodniczył Mszy św. ks. abp Józef Michalik. Chór "Łęczanie" wespół z naszymi przyjaciółmi z Sambora, chórem "Sursum Corda" i parafialną scholą sprawowali oprawę muzyczną liturgii.

                                          dodano 2011.07.11


Odpust św. Jana z Dukli - Lwów

 
 
 
 
Po raz kolejny chór "Łęczanie" uczestniczył 8 lipca w pielgrzymce do Lwowa, gdzie sprawował oprawę muzyczną uroczystej Mszy św. koncelebrowanej przez m.in. ks. abp Mieczysława Mokrzyckiego i ks. bp Stanisława Szyrokoradiuka. Z Łęk Dukielskich było tym razem aż 32 osoby. więcej>>

                                          dodano 2011.07.11


Odpust parafialny, Bażanówka, ślub

 
   
 
 
 
 
1 i 2 lipca chór wystąpił trzykrotnie i uświetniał swoim śpiewem uroczystości religijne i ceremonię ślubną. W piątek 1 lipca obchodziliśmy w naszej parafii uroczystość odpustową, a w sobotę gościliśmy w Bażanówce na uroczystości 90. rocznicy powstania parafii polskokatolickiej. W tym samym dniu w łęckiej parafii polskokatolickiej śpiewaliśmy na Mszy św. z okazji zawarcia związku małżeńskiego przez Esterę i Michała. Podczas tych uroczystości w chórze śpiewały kolejne młode nabytki: Joanna Jakubczyk, Mateusz Łajdanowicz i Grzegorz Jakubczyk. Młodzież na obydwu Mszach w Łękach pięknie wykonała psalmy i aklamację, a śpiew chóru brzmi coraz piękniej. Z powodu niesprzyjającej aury nie doszedł do skutku zaplanowany 3 lipca występ "Łęczan" z okazji Dni Dukli.

                                          dodano 2011.07.03


Ognisko dla mieszkańców Pałacówki

     
     Korzystając z wolnego weekendu starsza część zespołu, wspólnie z pp. Barbarą i Zbigniewem Marchewkami urządzili ognisko specjalnie dla mieszkańców Pałacówki. Pogoda nie nastrajała optymistycznie, ale wraz z przyjazdem "Łęczan" na Pałacówkę chmury ustąpiły. Mieszkańcy nadzwyczaj licznie przybyli na to spotkanie jakby nie wierząc jeszcze, że jest to możliwe, że - jak stwierdziła jedna Pani - ktoś o nich jeszcze pamięta. Było wszystko, co potrzebne jest do wspaniałej, rodzinnej niemal atmosfery: kunszt muzyczny zespołu, wspólny śpiew, tańce, bardzo dobre jadło przygotowane przez pp. Marchewków bigos, cebulaka p. Lidzia, ciasta różnego rodzaju przygotowane przez mieszkańców,  kiełbasa z ogniska no i "coś jeszcze". I frekwencja była nadzwyczajna /Ula stwierdziła, że tylu ludzi na Pałacówce nie widziała, choć tyle lat tu mieszka/ i wspomnienia i nutka nostalgii i łezka w oku. I była także gorąca prośba o kontynuowanie takich spotkań. Raz do roku obiecujemy...

                                          dodano 2011.06.26


Dni Otwartych Drzwi - Boguchwała 2011
  

 

 
 

 
 

 

   Kolejny występ, a raczej-występy "Łęczan", miały miejsce podczas Dni Otwartych w Boguchwale. Było to Podkarpackie Święto Rolnictwa, zarówno na polach doświadczalnych ODR-u, jak też przy Ośrodku. Nasz zespół został tam solidnie "wyeksploatowany", gdyż wystąpił 3 krotnie po 40 minut. Inne zespoły wystąpiły tylko raz. Zostaliśmy jednak wyjątkowo docenieni, gdyż podczas naszego występu podeszły do nas władze samorządowe Województwa Podkarpackiego na czele z marszałkiem, p. Mirosławem Karapytą oraz wiceminister skarbu p. Jan Bury, a także władze wojewódzkiego PSL-u. Była z naszej strony okazja, by podziękować za wsparcie finansowe Urzędu Marszałkowskiego dla naszego Stowarzyszenia, z przeznaczeniem na Spotkania Folklorystyczne.

                                          dodano 2011.06.19


Targi "Eko Gala" w Rzeszowie 

     W sobotę 21 maja "Łęczanie" zagościli w Rzeszowie. Okazją były organizowane przez Urząd Marszałkowski, we współpracy z Międzynarodowymi Targami Rzeszowskimi, targi żywności ekologicznej „Eko Gala” na hali Podpromie. Mogliśmy być świadkami pobicia rekordu Guinnessa w przygotowaniu największego na świecie, bo wysokiego na ponad 1,7 m tortu Taubera w kształcie piramidy oraz skosztowania tych pyszności, które po oficjalnym mierzeniu zostało pokrojone i rozdane wśród uczestników Targów. "Łęczanie" wystąpili dwukrotnie na scenie Targów zyskując wielkie uznanie za wielojęzyczne i różnorodne wykonanie piosenek ludowych.

                                          dodano 2011.05.21


Nabożeństwo fatimskie w parafii 

      14 maja chór "Łęczanie" śpiewał podcza nabożeństwa fatimskiego prowadzonego przez ks. bpa Mariana Rojka, który wizytował naszą parafię. Po nabożeństwie i procesji śpiewaliśmy również podczas modlitw za zmarłych na naszym cmentarzu. W chórze wystąpiła po raz pierwszy Aleksandra Ryczak.

                                          dodano 2011.05.14


Msza św. dziękczynna za beatyfikację BŁ. JANA PAWŁA II  

      1 maja chór "Łęczanie" uświetnił swoim śpiewem uroczystą liturgię Mszy św. dziękczynnej za beatyfikację Bł. Jana Pawła II w dukielskim sanktuarium. Mszy św. przewodniczył i okolicznościową homilię wygłosił ks. bp Gerard Bernacki z Katowic. Po Mszy św. spotkaliśmy się w Domu Zakonnym na poczęstunku.
Po powrocie do Łęk odwiedziliśmy jeszcze naszego ks. Proboszcza na nowej plebani, gdzie w radosnej atmosferze spędziliśmy kolejne chwile niedzielnego popołudnia.

                                          dodano 2011.05.01


Triduum Paschalne, Wielkanoc

      Czterokrotnie wystąpił chór "Łęczanie" podczas Wielkiego Tygodnia i w Wielkanoc. "Łęczanie" śpiewali podczas liturgii Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku oraz w obydwa dni Wielkanocy: Rezurekcję i Sumę drugiego dnia. Wykonaliśmy wielogłosowo nowe pieśni  Wielkanocne oraz Kyrie, a także psalm i Alleluja w drugi dzień Wielkanocy.

                                          dodano 2011.04.25


Rzeszów - nagrania w Polskim Radiu

 
    25 stycznia „Łęczanie” udali się do Rzeszowa na nagranie do Radia Rzeszów. Zarówno dla radiosłuchaczy – „Łęczan” będzie można posłuchać w porannych audycjach Radia Rzeszów – jak też zostanie wydana płyta. Po nagraniach, w wywiadach przeprowadzonych przez p. Jolantę Danak przedstawiliśmy historię naszej miejscowości, zaprezentowaliśmy pielęgnowane w Łękach Dukielskich tradycje i obyczaje, pielęgnowanie zwyczajów świątecznych. Pani redaktor żywo interesowała się tematem, skąd w naszych pieśniach tyle piosenek zagranicznych, i jaka jest geneza kultywowania takiej twórczości. Wywiadów udzieliły: p. Maria Kołacz – przewodnicząca KGW, p. Krystyna Łajdanowicz – przewodnicząca Stowarzyszenia, p. Henryk Kyc – szef zespołu, p. Łukasz Jakubczyk – przedstawiciel młodzieży oraz pp. Irena Fruga i Helena Witek – seniorki naszego zespołu. Wywiady zostaną również wyemitowane na antenie Radia i jest to piękna promocja naszych drogich Łęk Dukielskich. Realizacją całego nagrania studyjnego zajmował się z wielką cierpliwością – całość trwała bez mała 5 godzin - p. Jerzy Dziobak /nz. górnym, drugim od prawej, obok akordeonisty/.
    Całość projektu jest realizowana – od strony finansowej - wyłącznie dzięki burmistrzowi p. Markowi Górakowi oraz p. Krystynie Boczar- Różewicz - głównemu specjaliście d/s promocji gminy. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

                                          dodano 2011.01.25


Łęki Dukielskie - Dzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

    
     Kolejne w Łękach Dukielskich, wspólne modlitwy o jedność chrześcijan  odbyły się 23 stycznia w parafii Polskokatolickiej pw. Dobrego Pasterza. Nasz zespół przygotował oprawę muzyczną /w tym młodzież psalmy i aklamację/ i liturgiczną / czytania mszalne/ Eucharystii.

                                          dodano 2011.01.23


Dukla - sanktuarium św. Jana

  
     20 stycznia "Łęczanie" - jako chór - wzięli udział w uroczystej Mszy św. dziękczynnej z okazji 20. rocznicy odtworzenia struktur diecezjalnych Kościoła rzymsko – katolickiego na Ukrainie. Uroczystej Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył ordynariusz diecezji Łuckiej ks.bp Marcjan Trofimiak. Wśród gości obecna była  p. senator Alicja Zając oraz radny Sejmiku p. Władysław Turek. Po Mszy św. uczestniczyliśmy w spotkaniu opłatkowym. Było kolędowanie, ale także pieśni ukraińskie, które śpiewaliśmy wspólnie z ks. biskupem.

                                          dodano 2011.01.20


Rymanów - koncert kolęd i pastorałek

    16 stycznia "Łęczanie" gościli w Rymanowie - na zaproszenie Ośrodka Kultury - uświetniając gminne święto polskiej kolędy i pastorałki. Na scenie prezentowali się finaliści gminnego konkursu w kategoriach dziecięcych i młodzieżowych, a "Łęczanie" wystąpili gościnnie oprócz gospodarzy - zespołu KGW z Rymanowa-Posady Dolnej. Po koncercie zostaliśmy sowicie ugoszczeni i spędziliśmy wyjątkowe, rodzinne chwile z gospodarzami, władzami Rymanowa i Ośrodka Kultury. Dziękujemy pięknie za ten dzień!

                                          dodano 2011.01.16


II Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek

      Pierwszym występem "Łęczan" w 2011r.   - jak w roku ubiegłym - była prezentacja kolęd i pastorałek podczas II Powiatowego Przeglądu Kolęd i Pastorałek w naszym kościele parafialnym. "Łęczanie" ponownie wystąpili w dwóch zespołach: mieszanym i młodzieżowym. Oba zespoły wykonały kolędy i pastorałki a'capella. Więcej o  Przeglądzie można zobaczyć tutaj>>

                                          dodano 2011.01.07


www.stowledkidukielskie.dukla.org        2009            webmaster: kychen Wszelkie prawa zastrzeżone