www.stowlekidukielskie.dukla.org

<<< Strony poświęcone historii i czasom teraźniejszym wsi Łęki Dukielskie >>>

Linkownia

Występy zespołu w roku 2010

Czas ucieka,
Wieczność czeka...

 
INDEX
 
STOWARZYSZENIE
 informacje
 działalność
 projekty
przegląd kolęd
 biesiada
 dzień seniora
 folklor
 muzeum wsi
 archiwum
 
ZESPÓŁ ŁĘCZANIE
 historia
 występy
 
ŁĘKI DUKIELSKIE
 historia
 Łęki na foto
 aktualności
 parafialne
 gazeta paraf.
 foto Czajson
 panoramy
 szkoła
 
RÓŻNE
 ciekawe linki
 kontakt
 webmaster
 
2010
/28 występów/

Święta Bożego Narodzenia

 
Dwukrotnie "Łęczanie" wystąpili podczas Świąt Bożego Narodzenia w kościele parafialnym: w Boże Narodzenie i w Święto Świętej Rodziny. Nasza młodzież "powiększona" o Joaśkę Jakubczyk pięknie, wielogłosowo wykonała psalmy  oraz aklamację. Wykonaliśmy 4 nowe kolędy z których dwie śpiewała młodzież. Były to ostatnie występy w tym roku. Było ich w sumie 28. 

                                          dodano 2010.12.27


Haczów - Wigilijne Spotkanie Seniorów

 
19 grudnia "Łęczanie" gościli w Haczowie na uroczystej Wigilii Seniorów. Uczestniczyliśmy we Mszy św., a następnie w sali Domu Kultury odbyła się Wigilia, prezentowały się zespoły dziecięce, młodzieżowe i folklorystyczne oraz orkiestra dęta. Półgodzinny występ naszego zespołu zyskał wielkie uznanie zgromadzonych. A śpiewaliśmy kolędy z akompaniamentem, a-capella oraz melodie ludowe polskie i ukraińskie. Po raz pierwszy wystąpił z nami Tomek Jakubczyk i od razu z partią solową kolędy "Wesel się ziemio".

                                          dodano 2010.12.20


Dukla - piosenka obcojęzyczna

 
18 listopada "Łęczanie" w dwóch kategoriach - młodzieżowej i dorosłych - wystąpili podczas III Powiatowego Przeglądu Piosenki Obcojęzycznej w Dukli. W obydwu kategoriach zespół został nagrodzony: dorośli - wyróżnienie, młodzież III miejsce.

                                          dodano 2010.11.18


Równe - 10 lat zespołu "Równianie"

13 listopada świętowaliśmy wspólnie z innymi zespołami oraz 200. osobową grupą gości jubileusz 10. lecia istnienia zespołu "Równianie" z Równego. Na ręce szefowej zespołu p. Grażyny Kłap złożyliśmy z tej okazji pamiątkowe upominki i życzenia. Do życzeń "dołożyliśmy" dwukrotny koncert oraz wspólną zabawę z niezwykłą publicznością. A później już było biesiadowanie. Należy również odnotować radosny fakt, że z zespołem po raz pierwszy wystąpiła kolejna przedstawicielka młodego pokolenia - Kasia Zima.

                                          dodano 2010.11.14


Dukla - sanktuarium

W niedzielę, 3 października - jako chór - śpiewaliśmy podczas uroczystej liturgii w dukielskim sanktuarium św. Jana z Dukli. Było to w wigilię święta św. Franciszka - założyciela Zakonu Braci Mniejszych. Mszy św. przewodniczył ks. bp Gerard Bernacki z Katowic. Po Mszy odbyło się nabożeństwo do św. Franciszka przy ołtarzu bocznym jemu poświęconym, a następnie udaliśmy się na wspólną agape.

                                          dodano 2010.10.03


Słowacja-Cernina. Festiwal Kultury Ludowej

 
 
 
 
 
 
Dwukrotnie wystąpili "Łęczanie" 26 września w zaprzyjaźnionej słowackiej Cerninie. Pierwszą okazją były uroczystości "Stretnutie s jubilantmi" /odpowiednik naszego "Dnia Seniora"/ w Obce Cernina, a drugim, w tym samym dniu, Folklórny Festival organizowany przez Podduklianske osvetové stredisko vo Svidníku oraz Obecný úrad v Cernine Zostaliśmy bardzo gorąco przyjęci - tak podczas występów, jak też po nich. Nasze występy - w kilku językach - bardzo przypadły do gustu mieszkańcom Obce Cernina jak też licznemu gronu znamienitych gości.

                                          dodano 2010.09.26


Łęki Dukielskie - parafia polsko - katolicka

 
 
 
 
 
 
W niedzielę, 12 września jako chór śpiewaliśmy podczas uroczystej liturgii w świątyni pw. Dobrego Pasterza w parafii polsko-katolickiej w Łękach Dukielskich. Okazją była 85. rocznica jej powstania. Po uroczystościach zostaliśmy szczodrze ugoszczeni przez tutejszą wspólnotę parafialną na wspólnym spotkaniu. Atmosfera spotkania i gościnność Gospodarzy - nie do opisania!

                                          dodano 2010.09.12


Krosno - piknik rodzinny KHS

 
 
 
 
 
Dwukrotnie wystąpili w sobotę 11 września "Łęczanie" podczas pikniku rodzinnego organizowanego w galerii na Zawodziu przez Krośnieńskie Huty Szkła. Była wspaniała zabawa, dobre i obfite jadło, a także upominki dla zespołu. Jednym z organizatorów był p. Andrzej Krężałek, pracownik Huty.

                                          dodano 2010.09.12


Kobylany

   
 
 
 
 
 
Blisko 7 lat czekali "Łęczanie" na występ w sąsiednich Kobylanach. I choć zaproszenie mieli już wcześniej, to różne okoliczności nie pozwoliły nam na zaprezentowanie się Sąsiadom. W niedzielę 29 sierpnia okazją była setna rocznica OSP w Kobylanach. Zespół wystąpił dwukrotnie. Został sowicie nagrodzony brawami oraz sowicie ugoszczony przez gospodarzy święta.

                                          dodano 2010.08.30


Rymanów Zdrój

   
 
 
 
 
 
15 sierpnia koncertem w "Zielonym domku" w Rymanowie Zdroju uświetnili "Łęczanie" wyścig kolarski o puchar Uzdrowisk Karpackich. Niezwykle liczna widownia bardzo pięknie odebrała nasz występ i wspólnie bawiła się z nami. Wystąpiliśmy trzykrotnie pomiędzy trzema kapelami oraz na zakończenie.

                                          dodano 2010.08.16


Krosno - festyn na cele dobroczynne

   
 
 
 
 
W tym samym dniu śpiewaliśmy podczas festynu zorganizowanego przez Akcję Katolicką na rzecz powodzian. "Łęczanie" wystąpili jako ostatni z 8 zespołów i tym samy dostąpili zaszczytu uczestnictwa w Apelu Jasnogórskim i odśpiewali pieśń maryjną.

                                          dodano 2010.08.09


Wielopole Skrzyńskie - Broniszów

   8 sierpnia "Łęczanie" reprezentowali Gminę Dukla podczas "Lata z kulturą gmin zaprzyjaźnionych" w Broniszowie, organizowanych przez GOKiW w Wielopolu Skrzyńskim. Atrakcją dla widzów był z pewnością wspólny, niezapowiedziany koncert z zespołem słowackim z Giraltovic.

                                          dodano 2010.08.09


Uroczystość Matki Bożej Anielskiej i odpust Porcjunkuli w Dukli

 
 
 
 
 
 
     2 sierpnia w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Anielskiej franciszkanie oraz wierni świeccy z III Zakonu św. Franciszka na całym świecie obchodzą święto– odpust Porcjunkuli. Tego dnia w dukielskim sanktuarium Św. Jana z Dukli miała miejsce uroczysta Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem ks. abpa Edwarda Nowaka z Watykanu, rodaka tej ziemi pochodzącego z Nowego Żmigrodu. W koncelebrze brali udział ojcowie Bernardyni pochodzący z Ziemi Dukielskiej. Oprawę muzyczną sprawował nasz chór "Łęczanie". Po Mszy św. miało miejsce spotkanie ks. abp-a i gwardiana klasztoru z naszym chórem. Dominującym tematem była coroczna pielgrzymka dukielska na odpust ku czci Św. Jana z Dukli do Lwowa. To piękne, bardzo osobiste i duchowo ubogacające spotkanie zakończyła wspólna, pamiątkowa fotografia oraz śpiew pieśni do Św. Jana z Dukli.

                                          dodano 2010.08.03


Spotkania Folklorystyczne - VI edycja

 Po roku przerwy "Łęczanie" wystąpili w kolejnej edycji Spotkań przed rodzimą widownią. Występ sprawił wszystkim - tak zespołowi, jak też gościom - wielką frajdę. Wykonane pieśni i tańce z domieszką humoru wprowadziły doskonały nastrój zgromadzonych.

                                          dodano 2010.07.23


XV Wojewódzki Przegląd Zespołów Śpiewaczych -Tyczyn

 
 
 
 
11 lipca "Łęczanie" wystąpili na scenie Domu Kultury w Tyczynie podczas kolejnego Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Śpiewaczych.
Zespół w kategorii z akompaniamentem zdobył II miejsce. Otrzymaliśmy piękny dyplom i nagrodę pieniężną, którą przeznaczyliśmy na pokrycie kosztów przejazdu.

                                          dodano 2010.07.12


Odpust Św. Jana z Dukli "Na Puszczy"

 
 
 
 
 
10 lipca Łęczanie śpiewali podczas odpustu Św. Jana Duklana "Na Puszczy" na wzgórzu "Zaśpit". Razem z nami śpiewał chór "Sursum Corda" z Sambora. Naszych Przyjaciół z Ukrainy gościliśmy następnie w Łękach Dukielskich. Uroczystościom odpustowym przewodniczył ks. bp Marian Rojek.

                                          dodano 2010.07.12


Odpust Św. Jana z Dukli we Lwowie

 
 
 
 
 
 
Na zaproszenie oo. Bernardynów 8 lipca udaliśmy się do Lwowa na uroczystości odpustowe ku czci Św. Jana z Dukli. Śpiewaliśmy w kościele Św. Andrzeja w którym 20 lat pracował Św. Jan. Uroczystościom przewodniczył ks. bp Marcjan Trofimiak z diecezji łuckiej oraz ks. bp Mieczysław Mokrzycki metropolita lwowski. Przed uroczystościami była kolejna możliwość poznania Lwowa, w którym byliśmy już trzeci raz. Z pewnością jeszcze tam będziemy...

                                          dodano 2010.07.12


Odpust parafialny

 
 
 
 
 
Pięknym wykonaniem pieśni religijnych uczcili "Łęczanie" uroczystość parafialnego odpustu. Młodzież z zespołu wykonała po raz pierwszy przepięknie  psalm oparty na linii melodycznej akatystu. Panowie zaś sprawowali posługę lektorów.

                                          dodano 2010.06.12


Ukraina - Strzałkowice

 
    Strzałkowice, to kolejny etap naszej podróży przez Zachodnią Ukrainę. Tutaj, na Kresach, u stóp sanktuarium Św. Barbary zebrały się setki polaków i kapłanów z polskich parafii na doroczny odpust. Śpiewaliśmy podczas uroczystej Mszy św., a także - bezpośrednio po niej - zespół dał koncert melodii ludowych. Było bardzo pięknie, rodzinnie i radośnie.  Później zostaliśmy bardzo obficie ugoszczeni. Nad całością pieczę sprawował p. Marek Gierczak ze Strzałkowic.

                                          dodano 2010.05.25


Ukraina - Sambor

 
     U naszych przyjaciół z Sambora gościliśmy z okazji zakończenia roku szkolnego w polskiej, niedzielnej szkole im. Jana Pawła II w Samborze. Jak zwykle, cudowna atmosfera i niezwykła gościnność sprawiła wszystkim wiele wzruszeń i radości.

                                          dodano 2010.05.25


XX Kermesz w Olchowcu

 
     W sobotę 22 maja koncertowaliśmy podczas XX, jubileuszowego Kermeszu łemkowskiego w Olchowcu.

                                          dodano 2010.05.25


Modlitwy za Archidiecezję w sanktuarium w Dukli.

    
    
 
 
 
 
    5 maja chór "Łęczanie" wykonał oprawę muzyczną Mszy św. w dukielskim sanktuarium z okazji uroczystości poświęcenia katedry przemyskiej.
    Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił bp Adam Szal. Był to pierwszy dzień modlitw w intencji Archidiecezji Przemyskiej w Sanktuarium jej Patrona.

                                          dodano 2010.05.07


Pogrzeb kol. Zdzisława Trynkiewicza

 1 maja pożegnaliśmy naszego kolegę ze Stowarzyszenia i zespołu, przewodniczącego Komisji Rewizyjnej kol. Zdzisława Trynkiewicza, który zmarł 28 kwietnia po długiej walce z ciężką chorobą. Podczas Mszy św. pogrzebowej zespół "Łęczanie" pięknie wykonał pieśni żałobne oraz uczestniczył w oprawie liturgicznej. więcej >>

                                          dodano 2010.05.07


Dukla-audycja Radia Rzeszów "Miasta, miasteczka Podkarpacia"

 
 
 
 
 
23 marca zespół "Łęczanie" swoim śpiewem na antenie Radia Rzeszów urozmaicił audycję poświęconą dukielszczyźnie. Od Dukli właśnie rozpoczęło rzeszowskie radio cykl audycji poświęconych przybliżeniu miast i miasteczek Podkarpacia szerokiej rzeszy radiosłuchaczy. Swoje prezentacje mieli ciekawi ludzie z naszego terenu, rękodzielnicy i ludowi twórcy, władze gminy, Ośrodek Kultury. Te cztery godziny naszej obecności w zaimprowizowanym studiu i kilka wejść na antenę było bardzo ciekawym i pouczającym doświadczeniem oraz - niwatpliwie - formą promocji zespołu.

                                          dodano 2010.03.23


Ukraina - Borysław, Sambor

     14 lutego "Łęczanie" udali sie w podróż na Ukrainę. Wyjątkowo
 ciężka zima nie przeszkodziła w dalekiej podróży do Borysławia i Sambora. Okazją była 15. rocznica powstania organizacji polonijnej w Borysławiu. Najpierw śpiewaliśmy na uroczystej Mszy św. w nowobudowanym kościele parafialnym. Następnie odbyła się uroczysta akademia z udziałem konsula polskiego ze Lwowa gdzie działacze polonijni otrzymali dyplomy i podziękowania. Część artystyczną rozpoczęły dzieci z miejscowej, polskiej szkoły, a następnie swój repertuar zaprezentował nasz zespół. Nasz występ - jak zwykle na Ukrainie, wśród Polaków - został przyjęty z wielkim aplauzem. Na zakończenie wspólnie odśpiewaliśmy "Dumkę" po ukraińsku, "Polskie kwiaty" i "Rotę". Było wiele łez, wzruszeń i niezapomnianej atmosfery obecnej na takich spotkaniach wśród Polonii. Dalsza część uroczystości miała miejsce w miejscowej restauracji, gdzie zostaliśmy sowicie ugoszczeni i - tu również - wspólnie śpiewaliśmy. Zostały także nawiązane nowe znajomości, doszło do pięknych spotkań z ludźmi, którzy swoje korzenie mają w naszych stronach.
     Trzeba było opuścić nam jednak niezwykle gościnnych Borysławskich Polaków, by udać się jeszcze na spotkanie ostatkowe do naszych przyjaciół Polaków w Samborze. Tutaj czekano na nas już długi czas - pod przewodnictwem szefa Polaków w Samborze p. Czesława i niezrównanej Krysi z mężem - , chociaż mieliśmy cały czas wśród nas za przewodników Mariana i Ryszarda z Sambora, którzy służyli nam swoją bezinteresowną dobrocią w podróży przez dawne polskie ziemie.
     Spotkanie z naszymi przyjaciółmi było - jak zwykle - pełne serdeczności, rodzinnej atmosfery, wspaniałej zabawy i znakomitego jadła i napitków. Żal było wyjeżdżać. Jednak "na horyzoncie" są nowe spotkania tak w Polsce, jak i na Ukrainie, więc to "osłodziło" nieco nasze rozstanie.

                                          dodano 2010.02.15


I Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek

 Pierwszym występem w 2010 roku rozpoczęli "Łęczanie" - w roli gospodarza - I Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek. Więcej o występie i Przeglądzie można zobaczyć tutaj>>

                                          dodano 2010.01.07


www.stowledkidukielskie.dukla.org        2009            webmaster: kychen Wszelkie prawa zastrzeżone