www.stowlekidukielskie.dukla.org

<<< Strony poświęcone historii i czasom teraźniejszym wsi Łęki Dukielskie >>>

Linkownia

Występy zespołu w roku 2008

Czas ucieka,
Wieczność czeka...

 
INDEX
 
STOWARZYSZENIE
 informacje
 działalność
 projekty
przegląd kolęd
 biesiada
 dzień seniora
 folklor
 muzeum wsi
 archiwum
 
ZESPÓŁ ŁĘCZANIE
 historia
 występy
 
ŁĘKI DUKIELSKIE
 historia
 Łęki na foto
 aktualności
 parafialne
 gazeta paraf.
 foto Czajson
 panoramy
 szkoła
 
RÓŻNE
 ciekawe linki
 kontakt
 webmaster
 

 

2008
/28 występów/

* Ostatnie 3 występy w roku 2008 to oczywiście śpiewy z okazji Świąt Bożego Narodzenia. W Boże Narodzenie i Św. Szczepana "Łęczanie" kolędowali podczas Mszy św. w swojej parafii, a także w Św. Szczepana w sanktuarium Św. Jana w dukielskim klasztorze. Tam uroczystą Sumę sprawował z księżmi i ojcami z klasztoru  ks. bp Adam Szal, z którym /oraz z gwardianem, o. Krystianem Olszewskim/ w kaplicy Św. Jana zespół wykonał sobie pamiątkowe zdjęcie. Ogółem w roku 2008 zespół wystąpił 28 razy.

* 30 listopada uczestniczyliśmy w Biesiadzie Andrzejkowej w Bóbrce na zaproszenie tamtejszego KGW. Było bardzo pięknie i radośnie. Gospodarze stawali na głowie, aby zespołom tam występującym "dogodzić". A było tych zespołów 5.

* 27 listopada zespól uczestniczył w I Powiatowym Przeglądzie piosenki Obcojęzycznej w Dukli. W gronie zespołów zajął I miejsce, choć trzeba zaznaczyć, że zespołów typowo ludowych więcej nie było. Było 7 zespołów szkolnych, a nasz zespól wykonywał Wiązankę czeskich polek.

* 21 listopada "Łęczanie" uświetnili swoimi występami wystawę "Łemkowie dalecy i bliscy" w Ropczycach. Przygotowaliśmy na ten występ dodatkowe pieśni w języku łemkowskim oraz czeskim i słowackim, gdyż były tam również władze Stropkova ze Słowacji. Jak zwykle w Ropczycach, "Łęczanie" zostali bardzo gorąco przyjęci i sowicie wynagrodzeni oklaskami za trzykrotny tego dnia występ.

* 7 września po raz kolejny zespół wystąpił wielokrotnie w ciągu dnia. Najpierw jako grupa wieńcowa reprezentująca gminę Dukla podczas Dożynek powiatowych. Następnie z koncertem po części oficjalnej. Później udaliśmy się do Kołaczyc, gdzie odbywały się Dni Gminy Kołaczyce. Nasz koncert był na zakończenie tej imprezy. Zebraliśmy ogromne brawa i spotkaliśmy się z owacyjnym wprost przyjęciem. Trzeba jednak powiedzieć, że mimo zmęczenia, koncert wyszedł nam wyśmienicie. Otrzymaliśmy na pamiątkę przepiękną statuetkę przedstawiającą muzyczny symbol: klucz wiolinowy. No i mamy tam kolejne zaproszenia.

 
 
Dożynki
/grupa wieńcowa/
 
 
Dożynki
/koncert/
 
 
 
 
Koncert
w Kołaczycach

 

 

 

 

 

 

* 30 sierpnia "Łęczanie" dali dwukrotny koncert na rynku w Krośnie podczas "Karpackich Klimatów". W pierwszej części po polsku, a w drugiej w innych językach. Towarzystwo było międzynarodowe: przed nami Ukraińcy, w przerwie naszego koncertu Węgrzy, a po nas Czesi. 

* 24 sierpnia zespół dał koncert podczas Dożynek Gminnych w Iwoniczu. Pieśni dożynkowe i wiersze wykonane przez panie Alfredę Piotrowską i Irenę Frugę były tylko "przygrywką" do koncertu piosenek śpiewanych w różnych językach - na życzenie organizatorów. Było wiele braw, wspaniała publiczność i trzeba było bisować.

* 17 sierpnia występowaliśmy podczas dożynek gminnych w Ropczycach. Nasz koncert "przedzielił" występ zespołu pieśni i tańca "Lasowiacy" ze Stalowej Woli przy 5. tysięcznej widowni. Następnie koncertowaliśmy dla władz i zaproszonych gości w Centrum Kultury w Ropczycach.

* 15 sierpnia "Łęczanie" spędzili bardzo pracowicie. Najpierw uczestniczyli w koncercie w Rymanowie Zdroju, a następnie dwukrotnie wystąpili podczas dorocznych dożynek w Łękach Dukielskich.

 

* 15 sierpnia Łęki Dukielskie. Dożynki

 

* 26 lipca zespół "Łęczanie" występował w Zyndranowej podczas corocznego święta łemkowskiego "Od Rusal, do Jana".

 

* 20 lipca "Łęczanie" wystąpili w roli gospodarzy podczas IV edycji Spotkań Folklorystycznych. Więcej informacji i zdjęć na stronach FOLKLORU.

 

* 13 lipca "Łęczanie" wzięli udział w uroczystej sumie odpustowej ku czci św.
 
 
 
Jana z Dukli na placu przed klasztorem bernardyńskim. Uroczystościom przewodniczył ks.abp. Józef Michalik. "Łęczanie" śpiewali razem z zaprzyjaźnionym chórem SURSUM CORDA  z Sambora na Ukrainie, który dzień wcześniej gościli w Łękach Dukielskich.
* 24 czerwca zespół śpiewał w Krośnie podczas tradycyjnych Sobótek nad Wisłokiem.

 

 
 
 
 
 
 
* 8 czerwca był w parafii dniem jubileuszu 50. lat kapłaństwa naszego rodaka ks. Jana Wilusza. Nie mogło podczas tak doniosłego wydarzenia zabraknąć zespołu "Łęczanie". /fotografie powyżej/

 

 
 
 
 
 
 
* 30 maja "Łęczanie" śpiewali podczas uroczystej sumy z okazji odpustu parafialnego./fotografie powyżej/
 
 
 
* 9 maja "Łęczanie" uświetnili obchody 10. lecia gazety parafialnej "Powołanie" podczas Nabożeństwa Fatimskiego w swojej parafii. Śpiewali w czasie Mszy św. transmitowanej przez diecezjalne radio FARA.
 

 

 * W dniach 1-4 maja zespół "Łęczanie" przebywał na Ukrainie na zaproszenie Polskiego Klubu Muzycznego POLONEZ i chóru "SURSUM CORDA". Wystąpiliśmy 5 razy: we Lwowie /Msza św./, Drohobyczu /Msza św. i koncert/, Łanowicach / Msza św. i koncert/ oraz w Samborze /koncert z okazji Konstytucjii 3 maja/. Nasze występy sprawiły nam i Polakom zamieszkałym na Ukrainie ogromną radość. Były łzy szczęścia, niespotykana gościnność i otwarte serca. Zapewne tam wrócimy, gdyż mamy już nowe zaproszenie do Lwowa, a nie mogli się nas doczekać w Truskawcu i Mościskach, bo nie było po prostu czasu. W programie naszego pobytu było także zwiedzanie Lwowa /m.in. katedra, cmentarz Orląt na Łyczakowie/, Rudek / pochowany tam jest A. Fredro/ i miejscowości, w których występowaliśmy.
                                                                
                                              GALERIA

Rudki

Rudki

Rudki

Rudki grób Fredry

Rudki kościół

Lwów

Lwów

Lwów Urząd Woj.

Lwów Centrum

Lwów katedra

Lwów pomnik Mickiewicza

Lwów Cmentarz Łyczakowski

Lwów Cmentarz Orląt

Lwów Cmentarz Orląt

Lwów Cmentarz Łycz. Grób Marii Konopnickiej

Lwów ognisko

Drohobycz

Drohobycz

Drohobycz, historia kościoła

Drohobycz, biblioteka polska

Drohobycz, pomnik założyciela Drohobycza

Łanowice

Łanowice

Łanowice

Łanowice

Łanowice

Łanowice

Łanowice

Łanowice

Sambor

Sambor

Sambor

Sambor

Sambor

Sambor

Sambor

Sambor

Sambor

Sambor

Sambor

  * 5 kwietnia zespół "Łęczanie" uczestniczył w jubileuszu 15. lecia zespołu ludowego "Lubatowianie" w Lubatowej. Czcigodnym solennizantom podarowaliśmy kosz pełen kwiatów oraz skromny upominek, a w części artystycznej /obok innych zespołów/ dostarczyliśmy bardzo licznej publiczności wielu wrażeń wykonując "wielojęzyczny" repertuar. No a potem była wspólna biesiada i dość późny powrót.

 

    * 26 stycznia zespół wystąpił podczas Opłatka parafialnego w Łękach Dukielskich. Zaśpiewał dwukrotnie kolędy, a także melodie biesiadne, ludowe i zagraniczne.
         

 

    * 6 stycznia zespół "Łęczanie" zainaugurował swoje występy w roku 2008 koncertem kolęd na rynku w Krośnie w ramach prezentacji zespołów kolędniczych pt: "A pod szopką gwarno". Dokonał także nagrania dla telewizji regionalnej TVP3.
   
 

 

www.stowledkidukielskie.dukla.org        2009            webmaster: kychen