www.stowlekidukielskie.dukla.org

<<< Strony poświęcone historii i czasom teraźniejszym wsi Łęki Dukielskie >>>

Linkownia

Występy zespołu w latach 2004-2006

Czas ucieka,
Wieczność czeka...

 
INDEX
 
STOWARZYSZENIE
 informacje
 działalność
 projekty
przegląd kolęd
 biesiada
 dzień seniora
 folklor
 muzeum wsi
 archiwum
 
ZESPÓŁ ŁĘCZANIE
 historia
 występy
 
ŁĘKI DUKIELSKIE
 historia
 Łęki na foto
 aktualności
 parafialne
 gazeta paraf.
 foto Czajson
 panoramy
 szkoła
 
RÓŻNE
 ciekawe linki
 kontakt
 webmaster
 

 

2004-2006
/łącznie: 49 występów/

26 grudnia również zespół kolędował podczas Mszy św.
25 grudnia zespół koncertował z kolędami przed Mszą św., a następnie uczestniczył w uroczystej oprawie bożonarodzeniowej uroczystości. Śpiewał psalmy i kolędy, prowadził modlitwę wiernych, procesję z darami. Zespół ufundował do kościoła figury Świętej Rodziny, które zdobią ołtarz główny.


28 października uświetnił swym występem I Dzień Seniora organizowany przez nasze Stowarzyszenie. Uczestnikami było ponad 200 osób w tym władze gminy.


9 września 2006r. udaliśmy się pod Ukraińską granicę, do Krościenka k/Ustrzyk Dolnych, na Święto Miodu. Po drodze wstąpiliśmy na zaporę w Solinie. Mimo pięknej, słonecznej pogody, surowy klimat Bieszczadów dał się nam mocno we znaki szczególnie podczas niezwykle długiego oczekiwania na występ. Za to po występie doświadczyliśmy ogromnej gościnności ze strony gospodarzy. Doprawdy, ich serdeczność i gościnność zdecydowanie przewyższyła nasze wyobrażenia o ludziach bieszczadzkich. Nawet na drogę zostaliśmy wyposażeni w jadło i napoje. Trudno będzie im dorównać...

                                           

3 września 2006r. „Łęczanie” uświetnili swoim śpiewem i prezentacją Dożynki Gminne w Dukli. Zespół – w takt śpiewu marszowego – prowadził korowód dożynkowy do kościoła, uczestniczył we Mszy św., a następnie przeprowadził cały korowód do parku w Dukli. Tutaj odbył się konkurs wieńca dożynkowego, po którym wystąpił dukielski zespół „Szarotki” z widowiskiem o tematyce wiejskiej, a po nim swój koncert miał zespół „Łęczanie”. Widać, częste śpiewanie wychodzi zespołowi na dobre, gdyż – mimo mocno okrojonego składu / udział pań w dożynkach ogólnopolskich na Jasnej Górze / – był to jeden z lepszych występów w historii zespołu. „Brawurowe” wykonanie niektórych piosenek na długo zapamiętają zgromadzeni goście.

 

 

26 sierpnia 2006.r. uczestniczyliśmy w tradycyjnej „bramie weselnej” syna naszego kolegi Tadeusza Wojtowicza. Pojawienie się zespołu w tak niecodziennych okolicznościach było wielka atrakcją, zarówno dla mieszkańców Łęk, jak też rodziców weselnych, pana młodego / Józefa / oraz wszystkich gości. Było radosne śpiewanie, życzenia, skromny prezent, a potem „część nieoficjalna” u p. Heleny Witek.

 

 


25 sierpnia 2006r. zespół wyjechał do dalekiego Trebisova na Słowacji. Uczestniczył w VIII edycji Trebisovskiego Jarmarku. Wspólne śpiewanie z tamtejszym zespołem melodii słowackich i czeskich „wciągnęło” do zabawy bardzo liczną widownię i stworzyło niezapomnianą atmosferę. Godnie reprezentowaliśmy również polską muzykę ludową. Najpiękniejszym i zarazem najbardziej autentycznym momentem były osobiste podziękowania słowackiej widowni dla poszczególnych członków naszego zespołu. Taki prosty gest więcej znaczy, niż nagrody i gratyfikacje materialne. To był wspaniały dzień.


13 sierpnia 2006r. wyjechaliśmy – z rekomendacji Ośrodka Kultury w Dukli – do Żmigrodu Nowego w powiecie jasielskim. Trwające tam, dwudniowe Dni Nowego Żmigrodu, to wielkie święto kultury ludowej, choć oczywiście nie brakowało wielu innych atrakcji. Zespół „Łęczanie” został bardzo ciepło przyjęty przez tamtejszą publiczność tym bardziej, że był jedynym zespołem śpiewaczym w całej „plejadzie” kapel ludowych z całego podkarpacia.


6 sierpnia 2006r. gościliśmy na Przeglądzie Ludowych Zespołów i Kapel w Zręcinie. W uroczej scenerii zręcińskiego parku zespół wykonał najpiękniejsze swoje melodie oraz piosenki czeskie i słowackie. Całość zakończyło wspólne biesiadowanie z zespołem „Nadzieja” ze Zręcina w towarzystwie p. wójt z Chorkówki Leokadii Liwosz.


30 lipca 2006r. „Łęczanie” wyjechali do Ropienki k/Ustrzyk Dolych na FESTIWAL KULTURY POGRANICZA. Była to rewizyta u naszych gości ze Spotkań Folklorystycznych, zespołu „Ropienczanie”. Był to bardzo dobrze odebrany przez publiczność nasz występ, który przyniósł nam wiele radości. Sponsorem wyjazdu buł Ośrodek Kultury w Dukli.


23 lipca 2006r. Łęczanie byli gospodarzami II edycji Spotkań Folklorystycznych. Śpiewem powitali zaproszonych gości, zespoły i publiczność. Pod koniec Spotkań wspólnie z zespołem FS FURMANE z Trebisova zaśpiewali 2 piosenki słowackie oraz jedną czeską. W tym dniu zespół po raz pierwszy wystąpił w nowych strojach ufundowanych przez Fundację Bankową im. Leopolda Kronenberga – Citibank Handlowy w Warszawie.


9 lipca 2006r. zespół uczestniczył w IV ŚWIĘCIE PIEŚNI LUDOWEJ „KOCHANÓWKA 2006” w Rogach.


25 czerwca 2006r. był bardzo pracowitym dniem dla zespołu. Uświetnił najpierw 100 lecie OSP Łęki Dukielskie, a następnie koncertował na „Sobótkach 2006” w skansenie w Bóbrce. Był to bardzo ciekawy występ, gdyż dołączyli do nas Słowacy i wspólnie śpiewaliśmy po słowacku

 
 

 

 

24 czerwca 2006r. uczestniczył w Spotkaniach z Folklorem w parku w Dukli.


13 maja 2006r. zespół śpiewał w kościele podczas nabożeństwa fatimskiego uświetniając 10 rocznicę jego powstania w naszej parafii.


6 maja 2006r. zespól wziął udział w XXII edycji Przeglądu Pieśni i Muzyki Ludowej KROPA w Korczynie. Wykonaliśmy trzy utwory bez akompaniamentu otrzymując okolicznościowy dyplom.


6 kwietnia 2006r. zespół uczestniczył w organizowanych przez Krośnieński Dom Kultury w Krośnie prezentacji "Stołów Wielkanocnych", gdzie prezentowane były przez okoliczne KGW i słowackich gości ciasta, jajka, pisanki, kraszanki, palmy, robótki szydełkowe, hafciarskie i wiele, wiele innych rzeczy. Zespół występował tam przez przeszło godzinę. Śpiewaliśmy pierwszy raz wszystkie piosenki bez śpiewników.


28 stycznia 2006 zespół śpiewał kolędy i piosenki ludowe podczas tradycyjnego spotkania opłatkowego połączonego z zabawą karnawałową w Łękach Dukielskich.


15 stycznia 2006r. - Zespół „Łęczanie” wyjechał – w odpowiedzi na zaproszenie p. starostki Heleny Madzinovej oraz ks. Michala Kocisa - do Cerniny na Słowacji. W zaprzyjaźnionej z nami miejscowości zespół uczestniczył i zaśpiewał podczas przepięknej liturgii w Kościele Greko-Katolickim. Po obiedzie odbył się godzinny koncert zespołu w świątyni w obecności bardzo licznie zgromadzonej publiczności. Za słowa komentarza niech wystarczy fakt, że bardzo długo zespołowi dziękowali wszyscy brawami na stojąco. Gospodarze na czele z ks. Michalem Kocisem dołożyli ogromnych starań, by jak najpiękniej ten dzień zapisał się w sercach Cerninian, jak też ich gości – zespołu z Polski. Został zaproszony nawet ks. biskup eparcha z Preszova vladyka Jan Babjak SJ. Ksiądz biskup z każdym gościem witał się osobiście i każdemu z osobna błogosławił. Zapewne ten dzień, pozostanie w sercach wszystkich, którzy brali udział w tych spotkaniach.


5 stycznia 2006r. -w Muzeum Historycznym – Pałac w Dukli odbył się finał konkursów:
- VI Międzynarodowego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych, - II Międzynarodowego Konkursu Ozdób Choinkowych - II Powiatowego i Miejskiego Konkursu Życzeń Świątecznych.
Organizatorami konkursu byli Starostwo Powiatowe w Krośnie i Muzeum Historyczne – Pałac w Dukli, przy wsparciu finansowym z Ministerstwa Kultury. Celem imprezy , która z roku na rok przyciąga coraz więcej uczestników, jest kultywowanie tradycji świąt Bożego Narodzenia, rozbudzanie zdolności plastycznych i nawiązywanie kontaktów wśród dzieci i młodzieży. W nastrój świąteczny wprowadził wszystkich Zespół Śpiewaczy „Łęczanie” z Łęk Dukielskich, który wykonał najpiękniejsze polskie kolędy. /Tekst pochodzi ze strony internetowej starostwa powiatowego w Krośnie/.
 

ROK 2005


24 grudnia 2005r. - zespół wspólnie z młodzieżą przygotował czuwanie „Przy żłóbku Pana” przed Pasterką oraz uczestniczył w oprawie muzycznej Mszy św. Zespół po raz pierwszy w swej historii zaśpiewał psalmy oraz uroczyste Alleluja.


19 listopada 2005r. - Zespół uczestniczy w oprawie muzycznej wesela Sylwii Witek, wnuczki naszej śpiewaczki p. Heleny Witek.


12 listopada 2005r. - Przyjęcie śpiewem, zabawą i staropolską gościnnością delegacji zaprzyjaźnionej z Łękami Dukielskimi wsi Słowackiej Cernina


8 października 2005r. - "Zakończenie Lata". Impreza Stowarzyszenia "Jedność" w swoim klubie.


11 września 2005r. - Msza św. z okazji 80-ciolecia parafii polsko-katolickiej w Łękach Dukielskich


4 września 2005r. - Dożynki wojewódzkie i diecezjalne (diecezja tarnowska) - Radomyśl Wielki


15 sierpnia 2005r. - Dożynki w Łękach Dukielskich

 

7 sierpnia 2005r. - Występ w Ladomirovej na Słowacji


24 lipca 2005r. - Występ podczas I edycji Spotkań Folklorystycznych w Łękach Dukielskich


17 lipca 2005r. - Koncert na krośnieńskim rynku podczas cyklu imprez "Krośnieńskie niedziele w rynku"


10 lipca 2005r. - Udział w II Międzynarodowym Festynie Integracyjnym w Mielcu - również z dziećmi j.n. Nz. z K.Hanke z kabaretu RAK.


3 lipca 2005r. - Koncert podczas "Dni Dukli" - z dziećmi j.n.

 

26 czerwca 2005r. - Występ na "Sobótkach" w skansenie w Bóbrce - razem z zespołem śpiewały 2 dziewczynki: Magdalena Węgrzyn i Arleta Widziszewska
 

14 czerwca 2005r. - Na ognisku (Rok Stowarzyszenia "Jedność") u p. Krystyny Łajdanowicz

17 kwietnia 2005r. - Zespół śpiewał na "Jajku" parafialnym z udziałem księdza i parafian Kościoła Polsko-katolickiego
 

5 lutego 2005r. - Występ na zakończenie karnawału (śledzik) w Klubie.

 

 

23 stycznia 2005r. - Zespół śpiewał kolędy na ekumenicznej Mszy św. w Kościele Polsko-katolickim w Łękach Dukielskich
 

15 stycznia 2005r. - Występ na "Opłatku" parafialnym połączonym z zabawą karnawałową
 

ROK 2004


24 grudnia 2004r. - "Czuwanie przy żłobku" - kolędy i wiersze na Pasterce

19 grudnia 2004r. - "Opłatkowy Koncert Kolęd" w Dukli
 

27 listopada 2004r. - "Ostatki" w Klubie. (Zespół, KGW, małżonkowie)
 

29 sierpnia 2004r. - Dożynki Archidiecezjalne i Wojewódzkie w Jaśliskach, gdzie zespół wyjechał razem z wieńcem dożynkowym od naszej parafii.


                                    
 

15 sierpnia 2004r. - Dożynki w Łękach Dukielskich

 

 

3 lipca 2004r. - Rozpoczęcie "Dni Dukli"


26 czerwca 2004r. - Łęki Dukielskie - ognisko u p. Zofii Leśniak
18 kwietnia 2004r. - "Jajko wielkanocne" w Łękach Dukielskich
21 luty 2004r. - Występ na "Zakończenie karnawału" w Łękach Dukielskich

 

www.stowledkidukielskie.dukla.org        2009            webmaster: kychen