www.stowlekidukielskie.dukla.org

<<< Strony poświęcone historii i czasom teraźniejszym wsi Łęki Dukielskie >>>

Linkownia

Historia zespołu tańca towarzyskiego"STEP"

Partnerzy

Czas ucieka,
Wieczność czeka...

 
INDEX
 
STOWARZYSZENIE
 informacje
 działalność
 projekty
 folklor
przegląd kolęd
 dzień seniora
 muzeum wsi
 
ZESPÓŁ ŁĘCZANIE
 historia
 występy
 
 MALI ŁĘCZANIE
 historia
 występy
 
ZESPÓŁ STEP
 historia
 występy
 
ŁĘKI DUKIELSKIE
 historia
 Łęki na foto
 aktualności
 parafialne
 gazeta paraf.
 foto Czajson
 panoramy
 szkoła
 
RÓŻNE
 ciekawe linki
 kontakt
 aktualizacje
 webmaster
 
 
 
Występy: 2012 - 2013 - 2014
 
Zespół tańca towarzyskiego "STEP"
         Od 11 stycznia 2012r. rozpoczął się w Łękach Dukielskich – obok plastycznego – kurs tańca towarzyskiego dla dzieci i młodzieży. To wspólna inicjatywa naszego Stowarzyszenia oraz Ośrodka Kultury w Dukli. Zajęcia odbywały się w pomieszczeniu Stowarzyszenia, a prowadził je instruktor-choreograf Norbert Uliasz. Opiekunami z ramienia Stowarzyszenia była nasza starsza młodzież: Sylwia, Iza, Joaśka, Daria i Łukasz.

Zajęcia rozpoczęła blisko 50. osobowa grupa dzieci i młodzieży. Jak to zwykle bywa, do końca dotrwało niewiele, bo 7 par, ale i tak jest to wynik powyżej oczekiwań. Najbardziej wytrwałymi okazały się pary: Marlena Lągawa i Krzysztof Lągawa, Aleksandra Jastrzębska i Arkadiusz Wilk, Kamila Belczyk i Kamil Robótka, Ewelina Lągawa i Robert Lągawa, Diana Lis i Jarosław Belczyk, Sylwia Solińska i Michał Więcek, Patrycja Sięka i Mateusz Więcek. Tym formalnym „końcem” był 28 maja, gdy spotkaliśmy się podczas ogniska. Wcześniej jednak została ustalona dalsza „strategia” i podjęta została wspólna decyzja o założeniu gminnego zespołu tańca towarzyskiego. Widząc wielkie zainteresowanie i postępy w nauce tańca, Ośrodek Kultury oraz zarząd Stowarzyszenia podjęli starania w celu uszycia strojów dla 7 par. Dzięki finansowej pomocy – zaangażowanych, jak zwykle w dobre dzieła - sekretarza p. Mirosława Matyki oraz burmistrza Dukli p. Marka Góraka rozpoczęto konkretne działania w tym kierunku. Na miarę możliwości w finansowanie tego przedsięwzięcia zaangażowała się p. dyr. Małgorzata Walaszczyk-Faryj oraz zarząd Stowarzyszenia.

Po dalszych przygotowaniach od strony artystycznej (układ taneczny do walca angielskiego) oraz materialnej (uszycie strojów i butów) przyszedł czas na próby w sali widowiskowej w strojach i pierwszy występ z okazji Dni Dukli.

Pozostaje wierzyć, że jest to początek wielu wspaniałych układów, tańców i występów naszych dzieci i młodzieży, który przysporzy nam wszystkim wiele radości i będzie sławił naszą dukielszczyznę w Polsce i poza jej granicami.

Nasza współpraca z Ośrodkiem Kultury w Dukli, jak widać, przynosi wymierne owoce w naszej miejscowości i gminie. I oby to było trwałe, gdyż i dzieci i młodzież mamy bardzo zdolną i chętną do rozwijania swoich zdolności artystycznych.

Po pierwszych występach, w okresie jesienno-zimowym przyszła pora na ćwiczenie kolejnego układu, którym jest cza-cza.

18 stycznia
 
28 marca
28 maja
czerwiec i lipiec
 

  • SKŁAD ZESPOŁU NA ROK 2014

  • Aleksandra Jastrzębska i Arkadiusz Wilk, Kamila Belczyk i Kamil Robótka, Oliwia Gierlicka i Robert Lągawa, Diana Lis i Jarosław Belczyk, Karolina Buryła i Michał Więcek.


  •  
     

    www.stowledkidukielskie.dukla.org        2009            webmaster: kychen Wszelkie prawa zastrzeżone