INDEXPARAFIASTRONA GŁÓWNAOGŁOSZENIA PARAFIALNEINTENCJE MSZALNEWSKAZANIA LITURGICZNEGAZETA PARAFIALNAHISTORIA PARAFIIHISTORIA NA FOTOGRAFIIGRUPY PARAFIALNEAKCJA KATOLICKAKSMMINISTRANCIRÓŻE RÓŻAŃCOWEINNE GRUPYMUZYKA W PARAFIIDLA DUCHAŻYCIE KOŚCIOŁASERCE BOŻEZIARNO SŁOWAKALENDARZ LITURGICZNYLINKI RELIGIJNE

http://www.ak.przemyska.pl/foto/logo%20DIAK.jpg

http://www.ksmap.pl/static/img/logo.jpg


WYDARZENIA PARAFIALNE:  2007 - 2008/1 - 2008/2 - 2009 - 2010 - 2011 - 2012 - 2013 - 2014 - 2015


OGŁOSZENIA PARAFIALNEŁęki Dukielskie 2015-05-24

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO


 1. Dziś obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zebrani na celebrowaniu Eucharystii wspominamy dar Ducha Świętego udzielony Apostołom, początki Kościoła i jego misję względem wszystkich języków, ludów i narodów. Myślimy również o darze Ducha Świętego udzielonym nam w sakramentach chrztu św. i bierzmowania i dziękujemy zań Panu Bogu.

 2. Ponadto dziś – z okazji przypadającego 24 maja wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych – przeżywamy VIII Dzień Modlitw Kościoła Powszechnego za Kościół w Chinach. Te intencje powierzaliśmy Panu Bogu podczas dzisiejszej liturgii. Pamiętajmy też o niej w naszych modlitwach prywatnych.

 3. Za tydzień w Uroczystość Trójcy Świętej kończy się czas Komunii Świętej wielkanocnej. Przepis Kościoła głosi: „Każdy wierny po przyjęciu Najświętszej Eucharystii po raz pierwszy, ma obowiązek przyjmować ją przynajmniej raz w roku. Ten nakaz powinien być wypełniony w okresie wielkanocnym, chyba że dla słusznej przyczyny wypełnia się go w innym czasie w ciągu roku”. Tą słuszną przyczyną w naszych warunkach jest uczestnictwo w rekolekcjach wielkopostnych. Jeśli ktoś z wiernych do tej pory nie wypełnił tego obowiązku, niech to uczyni jak najszybciej!

 4. Jutro – w poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego – obchodzić będziemy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, wprowadzone do kalendarza liturgicznego w Polsce w czasie Soboru Watykańskiego II. Msze Święte w naszym kościele o godz. 800 i 1800.

 5. Zbliża się uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. W tym roku proszę o przygotowanie ołtarzy parafian z rejonów 5 i 6.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

We wtorek wsp. św. Filip Nereusz, prezbiter. W czwartek św. Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W piątek wsp. Urszula Ledóchowska, dziewica.


SPRAWY PARAFIALNE:


 1. Nabożeństwo majowe dziś o godz. 1600 w pozostałe dni tygodnia o godz. 1800 i Msza Święta.

 2. We wtorek Duklę odwiedzą znaki Światowych Dni Młodzieży; krzyż i Ikona Matki Bożej w godzinach 1200 - 1330.

 3. We wtorek po Mszy św. zapraszam na spotkanie członków Akcji Katolickiej i Honorowej Straży NSPJ.

 4. W sobotę jak będzie odpowiednia pogoda to zapraszam młodzież gimnazjalną na wycieczkę rowerową do sanktuarium bł. Władysława Findysza w Nowym Żmigrodzie. Start o godz. 900.

 5. W przyszłą niedzielę różaniec poprowadzi róża św. Antoniego.

 6. Dziękuję panu Lesławowi Jastrzębskiemu za pomoc w organizacji Mszy w Pałacówce, Wojciechowi i Michałowi Węgrzyn za wywiezienie gruzu ze schodów i gimnazjalistom Patryk Biały, Jarosław Bal, Maciej Buczyński, Rafał Gradowicz, Arkadiusz Gromek, Bartosz Pietruś i Damian Plajstek - praca przy schodach. Bóg zapłać!

 

 

www.stowledkidukielskie.dukla.org        2012           webmaster: kychen