INDEXPARAFIASTRONA GŁÓWNAOGŁOSZENIA PARAFIALNEINTENCJE MSZALNEWSKAZANIA LITURGICZNEGAZETA PARAFIALNACMENTARZ PARAFIALNYHISTORIA PARAFIIHISTORIA NA FOTOGRAFIIGRUPY PARAFIALNEAKCJA KATOLICKAKSMMINISTRANCIRÓŻE RÓŻAŃCOWEINNE GRUPYMUZYKA W PARAFIIDLA DUCHAŻYCIE KOŚCIOŁASERCE BOŻEZIARNO SŁOWAKALENDARZ LITURGICZNYLINKI RELIGIJNE

http://www.ak.przemyska.pl/foto/logo%20DIAK.jpg

http://www.ksmap.pl/static/img/logo.jpg


WYDARZENIA PARAFIALNE:  2007 - 2008/1 - 2008/2 - 2009 - 2010 - 2011 - 2012 - 2013
- 2014 - 2015 - 2016 - 2017- 2018

OGŁOSZENIA PARAFIALNE


Łęki Dukielskie 2018-05-20


UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO


 1. Przyjdź Duchu Święty i rozpal w nas ogień swojej miłości. Prosimy dziś o nowe zstąpienie Ducha Świętego na cały Kościół i na każdego z nas. Niech On pokonuje w nas wszelki lęk, abyśmy wierzyli, że Jezus jest Panem, w Nim pokładali naszą ufność. Umocnieni Bożym błogosławieństwem, otwórzmy się na działanie Ducha Świętego, aby czynił nas świadkami Chrystusa.

 2. Przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dzisiaj kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Za odmówienie hymnu: O Stworzycielu Duchu przyjdź, można zyskać odpust zupełny.

 3. Święta Zesłania Ducha Świętego, zwane w naszej tradycji Zielonymi Swiątkami, obchodzone są przez dwa dni. Jutro, w II dniu świąt, obchodzimy święto NMP Matki Kościoła.

 4. W czwartek Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest do dzień modlitwy całego Kościoła za powołanych do kapłaństwa o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.

 5. Odprawiamy nabożeństwa majowe, zachęcamy parafian do licznego udziału w nabożeństwach majowych odprawianych w kościele codziennie o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 14.30. Zachęcamy także do podtrzymania zwyczaju śpiewania litanii loretańskiej i pieśni maryjnych przy kapliczkach przydrożnych przez osoby, które nie mogą przyjść do kościoła.


W LITURGII TYGODNIA WSPOMINAMY:

                ŚWIĘTY NA KAŻDY DZIEŃ>>                  Patroni I orędownicy>>
 
* we wtorek - św. Rity.
* w sobotę - św. Filipa Nereusza, kapłana

ANTYFONA NA ROZPOCZĘCIE DNIA

      Najwyższy wszechmogący, dobry Panie, Twoja jest sława, chwała i cześć, i wszelkie błogosławieństwo. Tobie Jednemu, Najwyższy, one przystoją i żaden człowiek nie jest godny wymówić Twego Imienia. Pochwalony bądź, Panie mój, ze wszystkimi Twoimi stworzeniami, szczególnie z panem bratem słońcem, przez które staje się dzień i nas przez nie oświecasz.
       Boże daj mu siłę i rozwagę, czuwaj nad nim by wszystkie jego uczynki były godne, rozumne i pozwoliły nam bliskim żyć w spokoju. Błagam, wyprostuj wszystkie jego drogi życiowe.

CYTAT TYGODNIA

          O Bogu myślcie z wiarą, o bliźnim z miłością, o sobie z pokorą. O Bogu mówcie z uwielbieniem, o bliźnim tak, jakbyście chcieli, aby o was mówiono, o sobie mówcie z pokorą albo milczcie. (Św. ks. Jan Bosko)


        Na nadchodzący tydzień życzymy wszystkim Bożego pokoju i opieki oraz życzliwości i serca od drugiego człowieka.


LITURGIA SŁOWA I HOMILIE NA DZIŚ >>


SPRAWY PARAFIALNE:

 1. W środę Nowenna do MBNP o godz. 18:00 i Msza św.

 2. W czwartek nabożeństwo powołaniowe o 17:45 i Msza św.

 3. W piątek o 17:30 adoracja Najświętszego Sakramentu,  nabożeństwo majowe i Msza św.

 4. W sobotę o 16:00 spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych i rodzin.

 5. W przyszłą niedzielę przed sumą Różaniec prowadzi róża 9.30. Św. Maksymiliana.

 6. W przyszłą niedzielę na sumie I Komunia Św. dzieci z kl. III.

 7. W przyszłą niedzielę po sumie spotkanie spotkanie młodzieży szkół średnich przygotowujących się do sakramentu małżeństwa.

 8. W przyszłą niedzielę nabożeństwo majowe o godz. 14:30 i Msza św.

 9. Bóg zapłać p. kościelnemu za czyszczenie tablic w świątyni.

 10. Dzisiaj przypada zbiórka ofiar na potrzeby kościoła i sprzątanie.


INTENCJE MODLITEWNE

     MAJ

Intencja papieska: Aby wierni świeccy wypełniali swoją specyficzną misję, wykorzystując swoje twórcze zdolności, by odpowiadać na wyzwania dzisiejszego świata.
Intencje Róż Żywego Różańca: W intencji dziękczynnej za 20 lata gazety parafialnej Powołanie oraz potrzebne łaski w dalszym jej funkcjonowaniu i rozwoju.

 

 

www.stowledkidukielskie.dukla.org        2012           webmaster: kychen