INDEXPARAFIASTRONA GŁÓWNAOGŁOSZENIA PARAFIALNEINTENCJE MSZALNEWSKAZANIA LITURGICZNEGAZETA PARAFIALNACMENTARZ PARAFIALNYHISTORIA PARAFIIHISTORIA NA FOTOGRAFIIGRUPY PARAFIALNEAKCJA KATOLICKAKSMMINISTRANCIRÓŻE RÓŻAŃCOWEINNE GRUPYMUZYKA W PARAFIIDLA DUCHAŻYCIE KOŚCIOŁASERCE BOŻEZIARNO SŁOWAKALENDARZ LITURGICZNYLINKI RELIGIJNE

http://www.ak.przemyska.pl/foto/logo%20DIAK.jpg

http://www.ksmap.pl/static/img/logo.jpg


WYDARZENIA PARAFIALNE:  2007 - 2008/1 - 2008/2 - 2009 - 2010 - 2011 - 2012 - 2013
- 2014 - 2015 - 2016 - 2017

OGŁOSZENIA PARAFIALNE


Łęki Dukielskie 2017-12-17


III NIEDZIELA ADWENTU


 1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w liturgii jako dzień radości z bliskości Zbawiciela, zwaną „Niedzielą Radości” (Gaudete). Oczekujemy razem z Niepokalaną Maryją i ze św. Janem Chrzcicielem na spełnienie się wielkich obietnic. Źródłem tej radości jest obecny wśród nas Pan, a także zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Zbawienie całego świata jest bliskie. Zewnętrznym znakiem dzisiejszej niedzieli jest używany tylko dwa razy w roku różowy kolor szat liturgicznych.

 2. Zewsząd już otacza nas świąteczny wystrój i słyszymy kolędy. W tej przedświątecznej gorączce warto pamiętać, że będziemy obchodzić wielką tajemnicę naszego zbawienia. A św. Paweł wzywa nas dzisiaj „Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła”. Tylko z czystym sercem będziemy naprawdę przygotowani na przyjście Chrystusa. Obyśmy mogli z radością Go przyjąć. Dobrą okazją ku temu jest udział w Mszach świętych roratnich.

 3. Trzeci tydzień Adwentu to czas szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin - kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Obejmujemy w naszych modlitwach rodziny naszej parafii; rodziny, które żyją w związkach niesakramentalnych mogące zawrzeć małżeństwo oraz rodziny przeżywające jakiekolwiek kryzysy.

 4. Od 17 grudnia, t.j. od dzisiaj rozpoczyna się druga część Adwentu, przeznaczona na bezpośrednie przygotowanie się do uroczystości Narodzenia Pańskiego i odmawiamy w tym czasie nowennę do Dzieciątka Jezus.

 5. Za tydzień, w czwartą niedzielę Adwentu, przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcamy do zachowania wigilijnych zwyczajów (modlitwa przed wieczerzą, odczytanie fragmentu Ewangelii o Narodzeniu, śpiew kolęd itp.). Pomimo niedzieli można zgodnie z tradycją powstrzymać się w tym dniu od potraw mięsnych.


W LITURGII TYGODNIA WSPOMINAMY:

                ŚWIĘTY NA KAŻDY DZIEŃ>>                  Patroni I orędownicy>>
 • w środę - św. Dominik

Solenizantkom i solenizantom najbliższego tygodnia składamy serdeczne życzenia, a wszystkim Parafianom i gościom  życzymy dobrej niedzieli oraz radosnego przeżywania Adwentu!

CYTAT TYGODNIA

           Nie zamęczaj się tym, co rodzi zmartwienia, niepokoje i zgryzoty. Potrzeba tylko jednego: wznieść ducha i kochać Pana Boga. (Św. O. Pio)

LITURGIA SŁOWA I HOMILIE NA DZIŚ >>


SPRAWY PARAFIALNE:

 1. W środę Nowenna do M.B.N.P. i Msza św. o godz. 7.15

 2. W środę spowiedź parafialna  w godz. 10.30-12.00 i 15.30-18.00

 3. Prosimy na sobotę od 8.00. do ubierania szopki i choinek.

 4. W sobotę jest jeszcze ostatnia spowiedź w naszym dekanacie u OO. Bernardynów w Dukli.

 5. Strażacy po niedzieli będą roznosili kalendarze.

 6. Dziś trzecia niedziela miesiąca - zbiórka ofiar na utrzymanie świątyni i sprzątanie.

 7. Różaniec w przyszłą niedzielę przed sumą prowadzi róża Św. Matki Teresy z Kalkuty

 8. Za tydzień będzie można nabyć świąteczny numer gazety parafialnej Powołanie.

 


INTENCJE MODLITEWNE

     GRUDZIEŃ

Intencja papieska: Aby osoby starsze, wspierane przez rodziny i przez wspólnoty chrześcijańskie, współpracowały, wykorzystując mądrość i doświadczenie, w przekazywaniu wiary i wychowaniu nowych pokoleń.

Intencja Róż Różańcowych: Za polskie rodziny i Polaków na emigracji, świętość kapłanów i wszystkich osób konsekrowanych.

Indywidualna: Za ludzi spowiadających się nieszczerze lub bez dobrego przygotowania.

 


 

 

www.stowledkidukielskie.dukla.org        2012           webmaster: kychen