INDEXPARAFIASTRONA GŁÓWNAOGŁOSZENIA PARAFIALNEINTENCJE MSZALNEWSKAZANIA LITURGICZNEGAZETA PARAFIALNAHISTORIA PARAFIIHISTORIA NA FOTOGRAFIIGRUPY PARAFIALNEAKCJA KATOLICKAKSMMINISTRANCIRÓŻE RÓŻAŃCOWEINNE GRUPYMUZYKA W PARAFIIDLA DUCHAŻYCIE KOŚCIOŁASERCE BOŻEZIARNO SŁOWAKALENDARZ LITURGICZNYLINKI RELIGIJNE

http://www.ak.przemyska.pl/foto/logo%20DIAK.jpg

http://www.ksmap.pl/static/img/logo.jpg


WYDARZENIA PARAFIALNE:  2007 - 2008/1 - 2008/2 - 2009 - 2010 - 2011 - 2012 - 2013 - 2014 - 2015


OGŁOSZENIA PARAFIALNEŁęki Dukielskie 2015-06-28

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA


  1. Dziś - trzynasta niedziela w ciągu roku. Dla wielu z nas tu obecnych jest to pierwsza niedziela w czasie ich tegorocznych wakacji. Udającym się na wakacje i urlopy przypominam, że w czasie wolnym nikomu nie wolno zapomnieć o Panu Bogu, a wręcz przeciwnie, trzeba poświęcić Mu więcej czasu, by wynagrodzić Mu za zaniedbania, których dopuściliśmy się w ciągu roku. Zaś parafian, do których z okazji wakacji lub urlopu przyjadą krewni lub znajomi, proszę, aby przyjąć ich serdecznie w przekonaniu, że w ich osobach przyjmujemy samego Pana Jezusa. Starajmy się dawać innym dobry przykład, do czego zobowiązuje nas fakt przyjęcia przez nas chrztu i bierzmowania.

  2. Jutro - uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte w naszym kościele o godz. 800 i 1800. Składka na tacę będzie przeznaczona na tzw. świętopietrze, czyli do dyspozycji papieża. Chociaż jutro nie ma obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej pod grzechem ciężkim, to jednak gorąco zachęcam do wzięcia udziału w zgromadzeniu eucharystycznym dla uproszenia obfitych łask z nieba dla papieża i Kościoła powszechnego oraz na podziękowanie Panu Bogu za św. Jana Pawła II.

  3. Jutro ci z wiernych, którzy z pobożnością posługują się jakimś przedmiotem kultu religijnego, na przykład krzyżem lub różańcem, poświęconym przez papieża lub biskupa, mogą - pod zwykłymi warunkami - zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, jeśli odmówią zatwierdzoną formułę wyznania wiary.

  4. We wtorek - zakończenie nabożeństw czerwcowych.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

W poniedziałek uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. W piątek święto św. Tomasza, Apostoła.


SPRAWY PARAFIALNE:


  1. W tym tygodniu przypadają także pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź św. przed pierwszym piątkiem w tygodniu przed Mszami św., a w piątek od godz. 1700.

  2. Z posługą sakramentalną do chorych pojadę w piątek od godz. 900

  3. W przyszłą niedzielę różaniec poprowadzi Akcja Katolicka, a po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.

 

 

www.stowledkidukielskie.dukla.org        2012           webmaster: kychen