INDEXPARAFIASTRONA GŁÓWNAOGŁOSZENIA PARAFIALNEINTENCJE MSZALNEWSKAZANIA LITURGICZNEGAZETA PARAFIALNACMENTARZ PARAFIALNYHISTORIA PARAFIIHISTORIA NA FOTOGRAFIIGRUPY PARAFIALNEAKCJA KATOLICKAKSMMINISTRANCIRÓŻE RÓŻAŃCOWEINNE GRUPYMUZYKA W PARAFIIDLA DUCHAŻYCIE KOŚCIOŁASERCE BOŻEZIARNO SŁOWAKALENDARZ LITURGICZNYLINKI RELIGIJNE

http://www.ak.przemyska.pl/foto/logo%20DIAK.jpg

http://www.ksmap.pl/static/img/logo.jpg


WYDARZENIA PARAFIALNE:  2007 - 2008/1 - 2008/2 - 2009 - 2010 - 2011 - 2012 - 2013
- 2014 - 2015 - 2016

OGŁOSZENIA PARAFIALNE


Łęki Dukielskie 2016-06-26

13 NIEDZIELA ZWYKŁA


 1. W pierwszą wakacyjną niedzielę w tekstach biblijnych pojawia się temat powołania. Czy nie stanowi to dla nas wyzwania, że w czasie odpoczynku mamy być świadkami Bożej obecności i działania w świecie? Prośmy o siłę w dawaniu wiarygodnego świadectwa i o to, byśmy w wolnym czasie nie zaniedbywali naszych chrześcijańskich obowiązków.

 2. Rozpoczął się ostatni tydzień czerwca. Jeszcze raz pragniemy zachęcić do wspólnej modlitwy do Jezusowego Serca. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele od godz. 1730. Po nabożeństwie Msza Święta.

 3. W środę świętować będziemy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. To dwa filary, na których opiera się cała nasza kościelna wspólnota. Zapraszam na wspólną modlitwę w intencji całego Kościoła, papież, jako jego widzialnej głowy, a także nas samych, byśmy stawali się apostołami Chrystusa w miejscu naszej pracy, nauki i odpoczynku. Zbierana w tym dniu taca jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Świętej.

 4. Nie znamy dokładnej daty męczeńskiej śmierci ani Świętego Piotra, ani Świętego Pawła. Zgodnie z wielowiekową tradycją Kościoła, zarówno wschodniego, jak i zachodniego, wspólnie obchodzimy ich uroczystość. Wzywając dzisiaj ich wstawiennictwa, prośmy Boga, aby mimo naszej słabości dał nam taką niezłomną wiarę i moc, jaką obdarzył dzisiejszych patronów.

 5. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tace, które przeznaczone są na potrzeby Stolicy Świętej.

 6. W ostatni dzień czerwca przypadnie czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca. Pierwsze dni lipca to pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek, podczas ostatniego czerwcowego nabożeństwa, pomodlimy się za wszystkich powołanych do służby Bożej, a także o nowe i święte powołania.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • we wto. 28 VI - wsp. św. Ireneusz z Lyonu, biskup i męczennik, który odegrał ważną i wybitną rolę w dziejach Kościoła, bo dzięki jego dziełu Adversus hæreses możemy poznać błędy, jakie nękały pierwotne chrześcijaństwo, oraz wykład autentycznej wiary.

 • W śro. 29 VI - uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła nazywani dla podkreślenia ich wyjątkowych zasług dla Kościoła „Książętami Apostołów”.

 


SPRAWY PARAFIALNE:

 


 1. Trwamy w miesiącu czerwcu i przypominam, ze codziennie przed Mszą św. jest adoracja Najświętszego Sakramentu i wspólnie odmawiana lub śpiewana litania do Serca Pana Jezusa.

 2. W najbliższy piątek pierwszy piątek miesiąca od godz. 900 odwiedzę chorych z Komunią Św. Proszę chorych zgłosić w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Od 1700 będzie spowiedź, a następnie Msza św. i nabożeństwo.

 3. W sobotę pierwsza sobota miesiąca nabożeństwo o godz. 800.

 4. W przyszłą niedzielę przed sumą proszę aby różaniec prowadziła róża bł. Matki Teresy z Kalkuty, a po Mszy św. zmiana tajemnic różańca św.

 5. W przedsionku komitet budowy pomnika przygotował kartki, które można zabrać do domu jako informacja o pomniku.


INFORMACJE OGÓLNE O ŚDM

- DNI W ARCHIDIECEZJI PRZEMYSKIEJ:

W ramach Światowych Dni Młodzieży „Kraków 2016” I etapem świętowania będą Dni w Archidiecezji (20-25 lipca), na które zapraszamy młodzież od 14 roku życia i starszą. Wtedy to wraz z młodzieżą z całego świata będziemy przeżywać swoiste rekolekcje pochylając się nad pięcioma Tajemnicami Światła.

Zgłaszajcie się przez swoich duszpasterzy (wikariuszy, katechetów i dekanalnych duszpasterzy młodzieży) do wyznaczonych miast i odpowiedzialnych księży.

Koszt pobytu (5 dni) wynosi 35 zł. od osoby. Zgłoszony uczestnik ma zapewniony nocleg, posiłki, możliwość korzystania z warsztatów, zwiedzania oraz wycieczek. Celem dobrej organizacji prosimy, aby osoby mieszkające w wyznaczonych miastach ŚDM, również dokonały zgłoszenia.

Termin zgłoszeń: do 19 czerwca.

Animatorzy podejmujący posługę (1 praca w grupach z pomocą tłumacza) płacą tę samą cenę (35 zł. ) co uczestnicy spotkania. Przygotowanie animatorów 11 czerwca w Przemyślu. Zapraszamy!

KARTA UCZESTNIKA, CENTRA ŚDM – DNI W ARCHIDIECEZJI PRZEMYSKIEJ>>

PROGRAM ŚDM KROSNO >>


INTENCJE MODLITEWNE - cZERWIEC

Papieska intencja ogólna: Aby osoby w podeszłym wieku, zepchnięte na margines i samotne znajdowały, również w wielkich miastach, okazje do spotkania i solidarność.

Papieska intencja misyjna: Aby seminarzyści, nowicjusze i nowicjuszki spotykali formatorów żyjących z radością Ewangelią, którzy mądrze przygotują ich do misji, jaką mają pełnić.

Diecezjalna intencja: O mądrość i roztropność dla dzieci i młodzieży.

Parafialna intencja: O dobre owoce wizytacji kanonicznej dla wszystkich parafian.

INTENCJE MODLITEWNE - LIPIEC

Papieska intencja ogólna: Aby szanowane były ludy tubylcze, których tożsamość, a nawet egzystencja są zagrożone.

Papieska intencja misyjna: Aby Kościół w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach poprzez swoją misję kontynentalną głosił Ewangelię z odnowionym zapałem i entuzjazmem.

Diecezjalna intencja: Za przebywających na urlopach i wakacjach – o dar owocnego przeżycia wypoczynku oraz dar otwartych serc i oczu na Pana Boga.

Parafialna intencja: Dziękczynienie za miniony rok szkolny.

 

 

 

www.stowledkidukielskie.dukla.org        2012           webmaster: kychen