INDEXPARAFIASTRONA GŁÓWNAOGŁOSZENIA PARAFIALNEINTENCJE MSZALNEWSKAZANIA LITURGICZNEGAZETA PARAFIALNACMENTARZ PARAFIALNYHISTORIA PARAFIIHISTORIA NA FOTOGRAFIIGRUPY PARAFIALNEAKCJA KATOLICKAKSMMINISTRANCIRÓŻE RÓŻAŃCOWEINNE GRUPYMUZYKA W PARAFIIDLA DUCHAŻYCIE KOŚCIOŁASERCE BOŻEZIARNO SŁOWAKALENDARZ LITURGICZNYLINKI RELIGIJNE

http://www.ak.przemyska.pl/foto/logo%20DIAK.jpg

http://www.ksmap.pl/static/img/logo.jpg


WYDARZENIA PARAFIALNE:  2007 - 2008/1 - 2008/2 - 2009 - 2010 - 2011 - 2012 - 2013
- 2014 - 2015 - 2016 - 2017

OGŁOSZENIA PARAFIALNE


Łęki Dukielskie 2017-06-24


XII NIEDZIELA ZWYKŁA


  1. Dobiega końca czerwiec - miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Dziś wielu ludzi próbuje urządzać świat i swoje życie bez Pana Boga albo wbrew Bogu. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłości Pana Boga i bliźniego.

  2. Przed wakacyjnym wyjazdem warto skorzystać z sakramentu pokuty. Wszystkim wyjeżdżającym życzę, aby wakacje, urlop był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i duchowego wzrostu.


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • We wtorek, 27 czerwca, czcimy Matkę Bożą Nieustającej Pomocy. W naszej parafii jest to dzień konsekracji świątyni parafialnej. Niech Maryja, Matka Nieustannie Pomagająca, uczy nas troski i odpowiedzialności za Dom Boży.

  • W środę, 28 czerwca czcimy św. Ireneusza (ok. 130-202), biskupa Lyonu, wykształcony teolog, obrońca tradycji apostolskiej i męczennik, ojciec i doktor Kościoła.

  • W czwartek 29 czerwca czcimy św. Apostołów Piotra i Pawła, są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wszystkich wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również obecnego papieża Franciszka - Piotra naszych czasów.


SPRAWY PARAFIALNE:

  1. W piątek przeżywaliśmy odpust parafialny. Pragnę wszystkim którzy przyczynili się do jego uświetnienia serdecznie podziękować. Bóg zapłać!

  2. Dziękuję rodzicom dzieci komunijnych i pewnej Pani za dar nowych obrusów do naszej świątyni parafialnej. Bóg zapłać!

  3. W piątek zakończenie nabożeństw czerwcowych.

  4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota - czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność Msza św. o godz. 800, i nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca. Wystawienie Najśw. Sakr. Rozważanie jednej tajemnicy różańcowej i dzieciątek Różańca.

  5. W przyszłą niedzielę przed sumą proszę aby różaniec prowadziła róża św. Józefa Robotnika, a po sumie zmiana tajemnic różańcowych i spotkanie z Akcją Katolicką.


 

INTENCJE MODLITEWNE

          CZERWIEC

Intencja ewangelizacyjna: Aby odpowiedzialni za narody zdecydowanie dokładali starań, by położyć kres handlowi bronią, który jest przyczyną wielu niewinnych ofiar.

Intencja diecezjalna: Aby łaska Ducha Świętego nieustannie przemieniała nasze serca i rozpalała w nich gorącą miłość do Pana Boga i braci.

Intencja parafialna: Aby czas odpustu parafialnego i wydarzenia czerwcowe były dobrą okazją do umacniania wiary w naszych rodzinach.

 

 


 

 

www.stowledkidukielskie.dukla.org        2012           webmaster: kychen