INDEXPARAFIASTRONA GŁÓWNAOGŁOSZENIA PARAFIALNEINTENCJE MSZALNEWSKAZANIA LITURGICZNEGAZETA PARAFIALNAHISTORIA PARAFIIHISTORIA NA FOTOGRAFIIGRUPY PARAFIALNEAKCJA KATOLICKAKSMMINISTRANCIRÓŻE RÓŻAŃCOWEINNE GRUPYMUZYKA W PARAFIIDLA DUCHAŻYCIE KOŚCIOŁASERCE BOŻEZIARNO SŁOWAKALENDARZ LITURGICZNYLINKI RELIGIJNE

http://www.ak.przemyska.pl/foto/logo%20DIAK.jpg

http://www.ksmap.pl/static/img/logo.jpg


WYDARZENIA PARAFIALNE:  2007 - 2008/1 - 2008/2 - 2009 - 2010 - 2011 - 2012 - 2013 - 2014 - 2015


OGŁOSZENIA PARAFIALNE


Modlitwa po Komunii Świętej przed wizerunkiem Pana Jezusa ukrzyżowanego w piątki Wielkiego Postu, obdarzona odpustem zupełnym

     Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu, upadam na kolana przed Twoim obliczem i z największą gorliwością ducha proszę Cię i błagam, abyś wszczepił w moje serce najżywsze uczucia wiary, nadziei i miłości oraz prawdziwą skruchę za moje grzechy i silną wolę poprawy.

     Oto z sercem przepełnionym wielkim uczuciem i z boleścią oglądam w duchu Twoje pięć ran i myślą się w nich zatapiam, pamiętając o tym, dobry Jezu, co już Dawid włożył w Twoje usta: "Przebodli ręce moje i nogi, policzyli wszystkie kości moje" (Ps. 22, 17).


Łęki Dukielskie 2015-03-01

                              2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

  1. Dzisiejszą, drugą niedzielę Wielkiego Postu, nazywamy niedzielą Przemienienia Pańskiego ze względu na proklamowaną dziś perykopę ewangeliczną o tym wydarzeniu lub niedzielą Abrahama z uwagi na pierwsze czytanie, mówiące o tej postaci. Podziwiając wiarę Abrahama i myśląc o chwale Chrystusa, której przedsmak widzieli Apostołowie na górze Tabor, modlimy się dziś za misje i misjonarzy.

  2. W środę przypada święto św. Kazimierza, królewicza. Na wspólną modlitwę zapraszamy szczególnie solenizantów i solenizantki.

  3. Ministranci rozprowadzają skarbonki wielkopostne, paschaliki i baranki wielkanocne. Ofiary zostaną przeznaczone na pomoc rodzinom będącym w potrzebie.

  4. Zachęcamy do uczestnictwa w gorzkich żalach o godz. 1500 i drodze krzyżowej w piątek o godz. 1700 oraz do spełniania innych czynów pokutnych, a także do podejmowania starań mających na celu zyskiwanie odpustów zupełnych.


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

Niech wszyscy, którzy uciekają się do nich w potrzebie, doświadczą błogosławionych skutków ich orędownictwa u Boga.


SPRAWY PARAFIALNE:

 1. Dzisiaj gościmy kleryka naszego Seminarium Duchownego z Przemyśla w ramach wdzięczności za okazywaną pomoc dla tej instytucji.

 2. W tym tygodniu przypada;

a/ pierwszy czwartek - od godz. 1600 adoracja Najświętszego Sakramentu, do adoracji zapraszam gimnazjalistów, Msza Św. i spotkanie z członkami Honorowej Straży Najświętszego Serca Pana Jezusa i gimnazjalistami.

b/ pierwszy piątek - szczególna okazja do pojednania się z Bogiem, od godz. 1600 zapraszam do spowiedzi. Droga Krzyżowa, Msza Św., nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i spotkanie z Akcją Katolicką.

c/ pierwsza sobota - czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność Msza św. o godz. 800.

 1. W przyszłą niedzielę różaniec poprowadzi Akcja Katolicka.

 

www.stowledkidukielskie.dukla.org        2012           webmaster: kychen