INDEXPARAFIASTRONA GŁÓWNAOGŁOSZENIA PARAFIALNEINTENCJE MSZALNEWSKAZANIA LITURGICZNEGAZETA PARAFIALNACMENTARZ PARAFIALNYHISTORIA PARAFIIHISTORIA NA FOTOGRAFIIGRUPY PARAFIALNEAKCJA KATOLICKAKSMMINISTRANCIRÓŻE RÓŻAŃCOWEINNE GRUPYMUZYKA W PARAFIIDLA DUCHAŻYCIE KOŚCIOŁASERCE BOŻEZIARNO SŁOWAKALENDARZ LITURGICZNYLINKI RELIGIJNE

http://www.ak.przemyska.pl/foto/logo%20DIAK.jpg

http://www.ksmap.pl/static/img/logo.jpg


WYDARZENIA PARAFIALNE:  2007 - 2008/1 - 2008/2 - 2009 - 2010 - 2011 - 2012 - 2013
- 2014 - 2015 - 2016

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE


Łęki Dukielskie 2016-10-23

30 NIEDZIELA ZWYKŁA


  1. W dzisiejszej Ewangelii Pan Jezus ponownie przypomina o wartości pokornej, ufnej, wytrwałej modlitwy. Gdy stanę w prawdzie przed Bogiem i przed samymi sobą, uznam swoją słabość i grzeszność, wtedy zostanę wysłuchany i Pan udzieli mi swojej łaski. Przykładem takiej modlitwy jest modlitwa różańcowa, której szczególnie poświęcony jest październik. Zapraszam do wspólnego odmawiania różańca codziennie o godz. 1700.

  2. Dziś przeżywamy Światowy Dzień Misyjny, który w naszej Ojczyźnie rozpoczyna Tydzień Misyjny. Podczas różańcowych nabożeństw w tym tygodniu będziemy omadlać dzieło misyjne Kościoła. Ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczymy na materialną pomoc misjom i misjonarzom.

  3. Zbliża się listopad, miesiąc poświęcony modlitwie za naszych zmarłych. Przy ołtarzu Matki Bożej Fatimskiej wystawione zostaną specjalne kartki wspominkowe, na których proszę wypisać imiona naszych zmarłych, których pragniemy polecać Bożemu miłosierdziu we wspólnej modlitwie. Wypełnione kartki będziemy składać na tacę w konkretnym dniu /według harmonogramu/ i modlić się odmawiając Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • w pon. 24 X - wsp. Bł. Jana Wojciecha Balickiego, kapłana.

  • w pią. 28 X - wsp. święci Apostołowie Szymon Gorliwy i Juda Tadeusz, wymieniani w „katalogu” Apostołów jako krewni Pana Jezusa; według niektórych pisarzy wczesnochrześcijańskich mieli razem głosić Ewangelię i ponieść śmierć męczeńską.

 


SPRAWY PARAFIALNE:

 


  1. Dzisiaj w naszej parafii gościmy wiernych z Hłudna, którzy do puszek zbierają ofiary na skomplikowaną operację małej Victorii.

  2. W dniu jutrzejszym przyjadą panowie z TV kręcić program nt. obchodów 650-lecia naszej miejscowości i 40-lecia naszej parafii.

  3. W przyszłą niedzielę różaniec prowadzi róża św. Antoniego.

  4. W przyszłą niedzielę będzie kolejny numer naszej parafialnej gazety POWOŁANIE.


INTENCJE MODLITEWNE

pAŹDZIERNIKharmonogram różańca>>

 
Papieska intencja ogólna: Aby dziennikarze w swojej pracy zawodowej kierowali się zawsze szacunkiem dla prawdy i silnym poczuciem etyki.
Papieska intencja misyjna: Aby Światowy Dzień Misyjny odnowił we wszystkich wspólnotach chrześcijańskich radość i odpowiedzialność związane z głoszeniem Ewangelii.
Diecezjalna intencja: O umiłowanie modlitwy różańcowej.
Parafialna intencja:  Aby różaniec był drogowskazem w drodze naszego życia.

 

 

www.stowledkidukielskie.dukla.org        2012           webmaster: kychen