INDEXPARAFIASTRONA GŁÓWNAOGŁOSZENIA PARAFIALNEINTENCJE MSZALNEWSKAZANIA LITURGICZNEGAZETA PARAFIALNACMENTARZ PARAFIALNYHISTORIA PARAFIIHISTORIA NA FOTOGRAFIIGRUPY PARAFIALNEAKCJA KATOLICKAKSMMINISTRANCIRÓŻE RÓŻAŃCOWEINNE GRUPYMUZYKA W PARAFIIDLA DUCHAŻYCIE KOŚCIOŁASERCE BOŻEZIARNO SŁOWAKALENDARZ LITURGICZNYLINKI RELIGIJNE

http://www.ak.przemyska.pl/foto/logo%20DIAK.jpg

http://www.ksmap.pl/static/img/logo.jpg


WYDARZENIA PARAFIALNE:  2007 - 2008/1 - 2008/2 - 2009 - 2010 - 2011 - 2012 - 2013
- 2014 - 2015 - 2016

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE


Łęki Dukielskie 2016-08-28

22 NIEDZIELA ZWYKŁA


 1. To już ostatnia wakacyjna niedziela. Trwamy w wielkim dziękczynieniu za 1050 lat chrześcijaństwa w Polsce, 650 lat lokacji Łęk Dukielskich i 40-leciu istnienia naszej parafii. Cieszmy się z ostatnich wolnych dni, ze sprzyjającej pogody. Wykorzystajmy je, aby nabrać sił do codziennych obowiązków w nowym roku szkolnym i katechetycznym.

 2. W czwartek, 1 września, dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny. Zatroszczmy się, by rozpoczęły go w imię Boże. Zapraszam w tym dniu na Eucharystię o godz. 800, podczas której będziemy modlić się o światło i dary Ducha Świętego w nowym roku.

 3. To także pierwszy czwartek miesiąca. Poza modlitwą o nowe i święte powołania będziemy prosić za wszystkich, którzy rozpoczęli rok pracy i formacji oraz w intencji pokoju na świecie i tych, którzy oddali życie za Ojczyznę z racji przypadającej 77. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • w nie. 28 VIII - wsp. św. Augustyn, Doktor i Ojciec Kościoła, początkowo prowadził rozpustne życie, ale nawrócił się pod wpływem wytrwałej modlitwy swej matki, św. Moniki.

 • w pon. 29 VIII - wsp. św. Jan Chrzciciel; ten, który wskazał Mesjasza, Baranka Bożego i który poprzedził Go również w męczeństwie.

 • w czw. 1 IX - wsp. bł. Bronisława, gorliwa norbertanka spokrewniona ze św. Jackiem i bł. Czesławem.

 • w sob. 3 IX - wsp. św. Grzegorz Wielki, papież i Doktor Kościoła, o którym św. Izydor napisał: „Biskup rzymskiej stolicy, pełen bojaźni Bożej i najwyższej pokory, jaśniejący wielkim światłem Ducha Świętego”.


 


SPRAWY PARAFIALNE:

 


 1. Zbiórka elektrośmieci będzie 30 sierpnia do godz. 1030. Więcej informacji jest na ulotkach i na stronie internetowej parafii.

 2. W czwartek - rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Uroczysta Msza Święta na rozpoczęcie tego roku zostanie odprawiona o godz. 800. Na wspólną modlitwę zapraszam wszystkich związanych ze szkołą, a więc dzieci i młodzież oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców, a także pracowników administracji szkoły, aby nowy rok rozpocząć z Panem Bogiem.

 3. W tym tygodniu przypada;

a/ pierwszy czwartek - od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu, po Mszy Św. spotkanie z Honorową Strażą NSPJ.

b/ pierwszy piątek - szczególna okazja do pojednania się z Bogiem, od godz. 900 odwiedzę chorych w domach z posługą sakramentalną, a od godz. 1700 zapraszam do spowiedzi. Po Mszy Św. adoracja Najświętszego Sakramentu. i spotkanie z gimnazjalistami.

c/ pierwsza sobota - czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność Msza św. o godz. 800.

 1. W przyszłą niedzielę różaniec poprowadzi róża świętej Marii Magdaleny, a po sumie będzie zmiana tajemnic Różańca Świętego i spotkanie Akcji Katolickiej.


INTENCJE MODLITEWNE - SIERPIEŃ

 
Papieska intencja ogólna: Aby sport był okazją do braterskiego spotkania między narodami i przyczyniał się do sprawy pokoju na świecie.
Papieska intencja misyjna: Aby chrześcijanie żyli zgodnie z Ewangelią, dając świadectwo wiary, uczciwości i miłości bliźniego.
Diecezjalna intencja: O trzeźwość naszego narodu.
Parafialna intencja: W intencji wszystkich naszych ziomków, którzy odwiedzą rodzinne strony.

 

 

www.stowledkidukielskie.dukla.org        2012           webmaster: kychen