INDEXPARAFIASTRONA GŁÓWNAOGŁOSZENIA PARAFIALNEINTENCJE MSZALNEWSKAZANIA LITURGICZNEGAZETA PARAFIALNAHISTORIA PARAFIIHISTORIA NA FOTOGRAFIIGRUPY PARAFIALNEAKCJA KATOLICKAKSMMINISTRANCIRÓŻE RÓŻAŃCOWEINNE GRUPYMUZYKA W PARAFIIDLA DUCHAŻYCIE KOŚCIOŁASERCE BOŻEZIARNO SŁOWAKALENDARZ LITURGICZNYLINKI RELIGIJNE

http://www.ak.przemyska.pl/foto/logo%20DIAK.jpg

http://www.ksmap.pl/static/img/logo.jpg


WYDARZENIA PARAFIALNE:  2007 - 2008/1 - 2008/2 - 2009 - 2010 - 2011 - 2012 - 2013 - 2014 - 2015


OGŁOSZENIA PARAFIALNEŁęki Dukielskie 2015-04-26

4 NIEDZIELA WIELKANOCNA

  1. Dziś - czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana niedzielą Dobrego Pasterza ze względu na proklamowaną w tę niedzielę perykopę ewangeliczną o Chrystusie Dobrym Pasterzu. Podczas Mszy Świętej modliliśmy się o powołania do służby Bogu w Kościele i podobnie będziemy czynić w najbliższym tygodniu z racji obchodzonego dziś 52. Światowego Dnia Modlitw o Powołania, rozpoczynającego okresowe dni modlitw o powołania w Kościele powszechnym, a w naszej Ojczyźnie – Tydzień Modlitw o Powołania.

  2. W piątek o godz. 1800 rozpoczniemy nabożeństwa majowe, a po nabożeństwie będzie Msza Św. Jako Polacy mamy szczególne zobowiązanie do oddawania czci Matce Bożej, dlatego zachęcam parafian do licznego udziału w nabożeństwach majowych odprawianych w kościele. Zachęcam także do podtrzymania zwyczaju śpiewania litanii loretańskiej i pieśni maryjnych przy kapliczkach przydrożnych przez osoby, które nie mogą przyjść do kościoła w godzinach nabożeństwa.


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

W środę święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. W piątek wsp. św. Józefa Rzemieślnika. W sobotę wsp. św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła. Niech wszyscy, którzy uciekają się do nich w potrzebie, doświadczą błogosławionych skutków ich orędownictwa u Boga.

Niech wszyscy, którzy uciekają się do nich w potrzebie, doświadczą błogosławionych skutków ich orędownictwa u Boga.


SPRAWY PARAFIALNE:

  1. W tym tygodniu przypada;

a/ pierwszy piątek - od godz. 800 odwiedzę chorych, którzy pragną odprawiać pierwsze piątki miesiąca, a szczególna okazja do pojednania się z Bogiem, od godz. 1700 zapraszam do spowiedzi. O godz. 1800 nabożeństwo majowe i adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy Św. spotkanie z rodzicami gimnazjalistów klasy 3. Jest dyspensa od pokarmów mięsnych.

b/ pierwsza sobota - czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. W tym roku jest to Uroczystość NMP Królowej Polski i porządek Mszy Św. niedzielny. Na sumie będziemy gościć zespół z Krosna Ed-Band, a po Mszy Św. przedstawią krótki koncert patriotyczny.

  1. W przyszłą niedzielę różaniec poprowadzi róża św. Teresy od Dzieciątka Jezus, a po sumie zmiana tajemnic Różańca Świętego.

  2. Dziękuję panu Mateuszowi Delimata za pomoc w doprowadzeniu do finału czynności związanych z naszym budynkiem na cmentarzu, jest już doprowadzony prąd, panu Zdzisławowi Dziadosz za prace polowe. Bóg zapłać!

  3. W piątek proszę o pomoc Róże Różańcowe w celu wyczyszczenia naszej kostki wokół kościoła.

  4. Wicemarszałek Sejmu Marek Kuchciński i Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Oryl zapraszają na pielgrzymkę do Strachociny na godz. 1000 2-go maja wszystkich samorządowców i rolników.

  5. Ośrodek Rehabilitacyjno Edukacyjno Wychowawczy w Krośnie ogłasza nabór dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w wieku od 3 - 25 lat na rok szkolny 2015/16 - ogłoszenie.

 

 

www.stowledkidukielskie.dukla.org        2012           webmaster: kychen