INDEXPARAFIASTRONA GŁÓWNAOGŁOSZENIA PARAFIALNEINTENCJE MSZALNEWSKAZANIA LITURGICZNEGAZETA PARAFIALNACMENTARZ PARAFIALNYHISTORIA PARAFIIHISTORIA NA FOTOGRAFIIGRUPY PARAFIALNEAKCJA KATOLICKAKSMMINISTRANCIRÓŻE RÓŻAŃCOWEINNE GRUPYMUZYKA W PARAFIIDLA DUCHAŻYCIE KOŚCIOŁASERCE BOŻEZIARNO SŁOWAKALENDARZ LITURGICZNYLINKI RELIGIJNE

http://www.ak.przemyska.pl/foto/logo%20DIAK.jpg

http://www.ksmap.pl/static/img/logo.jpg


WYDARZENIA PARAFIALNE:  2007 - 2008/1 - 2008/2 - 2009 - 2010 - 2011 - 2012 - 2013
- 2014 - 2015 - 2016

OGŁOSZENIA PARAFIALNE


Łęki Dukielskie 2016-02-07

V NIEDZIELA ZWYKŁA


 1. W tę ostatnią karnawałową niedzielę słyszymy w Ewangelii słowa o cudownym połowie ryb i powołaniu Szymona. Są one wezwaniem dla nas, gdyż Pan Jezus i nas powołuje, byśmy stawali się rybakami ludzi - tymi, którzy innych przyprowadzą do Chrystusa i Kościoła. Rozpoczynający się dzisiaj 49. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, a w środę czas Wielkiego Postu, niech zaowocują dobrymi postanowieniami i ich wierną realizacją.

 2. Od Środy Popielcowej rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty w Kościele.

 3. W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca czterdziestodniowy okres przygotowania paschalnego - okres Wielkiego Postu. Zbierane w tym dniu ofiary na tacę przeznaczone są na jałmużnę postną. Msze Święte z posypaniem naszych głów popiołem na znak pokuty będą o godz. 800 i 1700. Zachęcamy do licznego uczestnictwa oraz do podjęcia praktyk pokutnych w tym świętym czasie.

 4. Caritas na czas Wielkiego Postu proponuje nam wiele akcji dobroczynnych. Do skarbonek można przekazywać zaoszczędzone pieniądze, które wydalibyśmy na różnego rodzaju przyjemności. Skarbonki można zabrać ze stolika w przedsionku kościoła i przyniesiemy je w niedzielę Miłosierdzia Bożego.

 5. Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego obowiązującego wiernych między 18, a rozpoczęciem 60. roku życia (post polega na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz na spożyciu jednego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia). Osoby starsze i dzieci są zobowiązane tego dnia do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

Ponadto do postu ścisłego jesteśmy zobowiązani również w Wielki Piątek. Przypominamy także, że we wszystkie piątki roku obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 1. Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to tzw. czas zakazany, okres pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw, tańców i dyskotek.

 2. Czwartek, 11 lutego to liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. W naszej parafii będzie zorganizowany 12 marca podczas rekolekcji Wielkopostnych.

 3. W piątek natomiast rozpoczniemy nabożeństwa drogi krzyżowej, o godz. 1700 na które zapraszamy wszystkich parafian.

Natomiast od przyszłej niedzieli, pierwszej Wielkiego Postu, popołudniami o godz. 1500 będziemy śpiewać gorzkie żale i będziemy słuchać nauk pasyjnych. W tym roku będzie je głosił ks. wikariusz Piotr z Kobylan.

 1. Zarówno do odprawiania tych nabożeństw, jak i do pobożnego odmówienia w piątki Wielkiego Postu przed wizerunkiem Ukrzyżowanego modlitwy: Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu, przypisana jest możliwość uzyskania odpustu zupełnego. Możemy go ofiarować za siebie lub za zmarłych. Do jego uzyskania konieczne jest spełnienie następujących warunków: stan łaski uświęcającej, przyjęcie w tym dniu Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.

     Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu, upadam na kolana przed Twoim obliczem i z największą gorliwością ducha proszę Cię i błagam, abyś wszczepił w moje serce najżywsze uczucia wiary, nadziei i miłości oraz prawdziwą skruchę za moje grzechy i silną wolę poprawy. Oto z sercem przepełnionym wielkim uczuciem i z boleścią oglądam w duchu Twoje pięć ran i myślą się w nich zatapiam, pamiętając o tym, dobry Jezu, co już prorok Dawid włożył w Twoje usta: „Przebodli ręce moje i nogi, policzyli wszystkie kości moje” (Ps 22,17).

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 


SPRAWY PARAFIALNE:


 1. Dzisiaj po sumie zmiana tajemnic różańca świętego.

 2. Można nabyć Wielkopostny numer gazety parafialnej.

 3. We wtorek w szkole odbędzie się zabawa karnawałowo-walentynkowa dla dzieci ze szkoły i młodszych z obficie zaopatrzonym bufetem.

 4. W najbliższą sobotę o godz. 1700 rozpocznę katechezy przedmałżeńskie, zapraszam panienki i młodzieńców którzy jeszcze takiego kursu nie przeżyli.

 5. W przyszłą niedzielę różaniec poprowadzi róża św. Ojca Pio.


Prowadzący i odpowiedzialni za nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

Szczegóły w tabelce

data

godzina

kto poprowadzi

12.02

1700

Mali Łęczanie

19.02

1700

Młodzież naszej parafii

26.02

1700

Akcja Katolicka

4.03

1700

Mężczyźni naszej parafii

11.03

1700

Kobiety naszej parafii

18.03

1700

Gimnazjaliści

25.03

900

Ks. proboszcz


INTENCJE MODLITEWNE - LUTY

Papieska intencja ogólna: Abyśmy opiekowali się światem stworzonym, który otrzymaliśmy jako bezinteresowny dar, żeby go pielęgnować i chronić dla przyszłych pokoleń.
Papieska intencja misyjna: Aby wzrastały szanse na dialog i spotkanie wiary chrześcijańskiej i ludów Azji. Diecezjalna intencja: O zdrowie dla chorych, ulgę dla cierpiących i dobrą śmierć dla konających.
Parafialna intencja: Aby troska o chorych była pomocna posługującym.
 

 

www.stowledkidukielskie.dukla.org        2012           webmaster: kychen