INDEXPARAFIASTRONA GŁÓWNAOGŁOSZENIA PARAFIALNEINTENCJE MSZALNEWSKAZANIA LITURGICZNEGAZETA PARAFIALNACMENTARZ PARAFIALNYHISTORIA PARAFIIHISTORIA NA FOTOGRAFIIGRUPY PARAFIALNEAKCJA KATOLICKAKSMMINISTRANCIRÓŻE RÓŻAŃCOWEINNE GRUPYMUZYKA W PARAFIIDLA DUCHAŻYCIE KOŚCIOŁASERCE BOŻEZIARNO SŁOWAKALENDARZ LITURGICZNYLINKI RELIGIJNE

http://www.ak.przemyska.pl/foto/logo%20DIAK.jpg

http://www.ksmap.pl/static/img/logo.jpg


WYDARZENIA PARAFIALNE:  2007 - 2008/1 - 2008/2 - 2009 - 2010 - 2011 - 2012 - 2013
- 2014 - 2015 - 2016 - 2017

OGŁOSZENIA PARAFIALNE


Łęki Dukielskie 2017-02-19


VII NIEDZIELA ZWYKŁA


  1. Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje, które otwiera przed nami. Niech On działa w naszych sercach, a wówczas codzienność wypełni się dobrem.

  2. W tym tygodniu, w środę, 22 lutego, przypada święto Katedry św. Piotra Apostoła. Już od IV wieku wierni Rzymu obchodzili pamiątkę założenia gminy chrześcijańskiej i obrania Wiecznego Miasta przez św. Piotra Apostoła na stolicę Kościoła Chrystusowego. Symbolem władzy Piotrowej stała się potężna bazylika, wzniesiona w XVII wieku nad grobem pierwszego biskupa Rzymu, ale nie o samą budowlę przecież chodzi. Święto jest przede wszystkim okazją do wyrażenia czci św. Piotrowi i każdemu jego następcy, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali wybrani na pasterzy całego Kościoła powszechnego. Przez tyle lat wielką modlitewną miłością otaczaliśmy św. Jana Pawła II, o którym z taką dumą mówiliśmy: Piotr naszych czasów. Niech nie zabraknie wyrazów oddania i modlitwy w intencji Ojca Świętego Franciszka. Naszym obowiązkiem jest wspierać jego pasterską posługę w niesieniu Ewangelii wszystkim narodom.


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • Czw 23 II - św. Polikarp, biskup i męczennik, uczeń św. Jana Ewangelisty, ustanowiony przez tego Apostoła biskupem Smyrny w Azji Mniejszej; zaliczany jest do grona ojców apostolskich, czyli pisarzy chrześcijańskich, którzy znali Apostołów i bezpośrednio od nich czerpali naukę pozostawioną przez Chrystusa; po 60 latach przewodzenia Kościołowi w Smyrnie poniósł śmierć męczeńską pomiędzy rokiem 155 a 169.


SPRAWY PARAFIALNE:


  1. Od czwartku 16 lutego w naszej parafii rozpoczął praktykę duszpasterską kleryk Łukasz Szelast. Bardzo serdecznie witamy go w naszej wspólnocie parafialnej i życzymy wielu łask i sukcesów duszpasterskich.

  2. Dzisiaj i w najbliższych dniach kolejna zbiórka ofiar na sprzątanie i potrzeby naszej parafii.

  3. W środę zapraszam na nowennę do św. Jana Pawła II z ucałowaniem relikwii.

  4. W przyszłą niedzielę przed sumą proszę aby różaniec prowadziła róża św. Floriana. Będzie także można nabyć nowy numer gazety parafialnej Powołanie na Wielki Post.

  5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 1600 Pana Jezusa w znaku figury proszę, aby zaprosili mieszkańcy z Myszkowskiego, a po świętach Pan Jezus odwiedzi kolejno Pałacówkę i Łazy.


INTENCJE MODLITEWNE

LUTY

Intencja ogólna: Aby ludzie przeżywający próby, zwłaszcza ubodzy, uchodźcy i spychani na margines, spotykali się z przyjęciem i znajdowali wsparcie w naszych wspólnotach.

Diecezjalna intencja: Za chorych, aby w modlitwie różańcowej znajdowali wsparcie w naszych wspólnotach.

Parafialna intencja: Aby przykład ludzi chorych i posługujących im był znakiem miłości bliźniego dla naszej wspólnoty.

 


 

 

www.stowledkidukielskie.dukla.org        2012           webmaster: kychen