INDEXPARAFIASTRONA GŁÓWNAOGŁOSZENIA PARAFIALNEINTENCJE MSZALNEWSKAZANIA LITURGICZNEGAZETA PARAFIALNACMENTARZ PARAFIALNYHISTORIA PARAFIIHISTORIA NA FOTOGRAFIIGRUPY PARAFIALNEAKCJA KATOLICKAKSMMINISTRANCIRÓŻE RÓŻAŃCOWEINNE GRUPYMUZYKA W PARAFIIDLA DUCHAŻYCIE KOŚCIOŁASERCE BOŻEZIARNO SŁOWAKALENDARZ LITURGICZNYLINKI RELIGIJNE

http://www.ak.przemyska.pl/foto/logo%20DIAK.jpg

http://www.ksmap.pl/static/img/logo.jpg


WYDARZENIA PARAFIALNE:  2007 - 2008/1 - 2008/2 - 2009 - 2010 - 2011 - 2012 - 2013
- 2014 - 2015 - 2016

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE


Łęki Dukielskie 2016-09-25

26 NIEDZIELA ZWYKŁA


1. Liturgia dzisiejszej niedzieli przestrzega nas przed zabawowym stylem życia i zapominaniu o przyszłości. Teraźniejszość jest ważna i od niej zależy nasza przyszłość. Pomyślmy o swoim sumieniu, czy jest przed czy po uczynkowe.

2. W czwartek przypada święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Pamiętamy z lekcji religii, że poza światem widzialnym istnieje świat rzeczy niewidzialnych, świat duchowy. Pan Bóg stworzył Aniołów i powierzył im misję bycia Jego posłańcami i jednocześnie naszymi towarzyszami w ziemskiej pielgrzymce. Aniołów, których będziemy wspominać w liturgii w najbliższy czwartek, nazywamy Archaniołami. Jak naucza w jednej z homilii Święty Grzegorz Wielki, są oni Bożymi zwiastunami w sprawach większej wagi.

3. Najbliższa sobota będzie pierwszą sobotą października - miesiąca różańcowej modlitwy. W tym miesiącu będziemy spotykać się po Eucharystii na nabożeństwach różańcowych. A w niedzielę o godz. 9.30.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • we wto. 27 IX - wsp. św. Wincenty à Paulo, prezbiter, który założył zgromadzenia księży misjonarzy i sióstr miłosierdzia, przyczyniając się tym samym do lepszej formacji duchowieństwa i opieki nad ubogimi.

  • w śro. 28 IX - wsp. św. Wacław, męczennik i główny patron Czech, jako czeski król przykładem własnego życia utwierdzał wiarę chrześcijańską w swoim kraju; został zamordowany na polecenie swojego młodszego brata Bolesława.

  • w czw. 29 IX - wsp. święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał; ich imiona oznaczają odpowiednio: Michał - „któż jak Bóg”, Gabriel - „moc Boża”, Rafał - „Bóg uzdrawia”. Odpust i wizytacja kanoniczna w Wietrznie - suma o godz. 1500.

  • w pią. 30 IX - wsp. św. św. Hieronim, prezbiter i Doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy rozpropagowanie znajomości Pisma Świętego w Kościele przez jego łacińskie tłumaczenie zwane Wulgatą.

  • w sob. 1 X - wsp. św. św. Teresa od Dzieciątka Jezus, francuska karmelitanka odznaczająca się pokorą, prostotą ewangeliczną i wielką ufnością Bogu, patronka misji.

 

 


SPRAWY PARAFIALNE:

 


4. Dzisiaj wspieramy ofiarami poszkodowanych w trzęsieniu Ziemi we Włoszech.

 

5. Dzisiaj po sumie zapisy do Niepublicznego Przedszkola WIATRACZEK Łęki Dukielskie - Myszkowskie.

 

6. W sobotę zapraszam rodziców i uczniów klasy 1 Gimnazjum na Mszę św. o godz. 8.00 będzie oficjalne rozpoczęcie formacji przygotowującej młodzież do sakramentu dojrzałości.

 

7. Od sobotę rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. W tygodniu będą odprawiane po Mszy św., a w niedzielę o godz. 9.30 przed sumą.

 

8. W przyszłą niedzielę proszę aby różaniec prowadziła róża św. Teresy od Dzieciątka Jezus, a po sumie zmiana tajemnic różańca świętego.

 

9. Cmentarz sprawa porządku i skargi rodzin zmarłych.

 

10. Sołtys wsi ogłasza, że w czwartek 29 września o godzinie 18.00 w sali w szkole odbędzie się zebranie wiejskie. Najważniejszym tematem będzie rozdysponowanie funduszu sołeckiego. Zapraszam mieszkańców.

 


INTENCJE MODLITEWNE - WRZESIEŃ

 
Papieska intencja ogólna: Aby każdy wnosił wkład we wspólne dobro i w budowę społeczeństwa, które stawia w centrum osobę ludzką.
Papieska intencja misyjna: Aby chrześcijanie, przystępując do sakramentów i rozważając Pismo Święte, stawali się coraz bardziej świadomi swojej misji ewangelizacyjnej.
Diecezjalna intencja: Za dzieci i młodzież, ich rodziców, opiekunów, wychowawców, nauczycieli i katechetów o błogosławieństwo Boże w nauce, w wychowaniu oraz o łaskę pogłębienia życia wiary.
Parafialna intencja:  Podziękowanie za jubileusz 650-lecia lokacji Łęk Dukielskich.

 

 

www.stowledkidukielskie.dukla.org        2012           webmaster: kychen