INDEXPARAFIASTRONA GŁÓWNAOGŁOSZENIA PARAFIALNEINTENCJE MSZALNEWSKAZANIA LITURGICZNEGAZETA PARAFIALNACMENTARZ PARAFIALNYHISTORIA PARAFIIHISTORIA NA FOTOGRAFIIGRUPY PARAFIALNEAKCJA KATOLICKAKSMMINISTRANCIRÓŻE RÓŻAŃCOWEINNE GRUPYMUZYKA W PARAFIIDLA DUCHAŻYCIE KOŚCIOŁASERCE BOŻEZIARNO SŁOWAKALENDARZ LITURGICZNYLINKI RELIGIJNE

http://www.ak.przemyska.pl/foto/logo%20DIAK.jpg

http://www.ksmap.pl/static/img/logo.jpg


WYDARZENIA PARAFIALNE:  2007 - 2008/1 - 2008/2 - 2009 - 2010 - 2011 - 2012 - 2013 - 2014 - 2015


OGŁOSZENIA PARAFIALNE


Łęki Dukielskie 2015-11-22

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA


  1. Dziś - uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Ustanowił ją papież Pius XI w 1925 roku i polecił obchodzić ją w ostatnią niedzielę października. Po Soborze Watykańskim II przeniesiono ją na ostatnią niedzielę roku liturgicznego, aby zwrócić uwagę na to, że Pan Jezus objawi w pełni swoją władzę królewską w dniu ostatecznym, gdy przyjdzie sądzić żywych i umarłych.

  2. Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Kieruję zaproszenie do dorosłych parafian, aby dołączyli do oddziału Akcji Katolickiej. Zachęcam także młodzież do wstępowania w szeregi członków Akcji Katolickiej. Działalność tych organizacji jest bardzo pożyteczna dla naszych parafii, diecezji i Kościoła powszechnego. Przynosi także wiele korzyści duchowych dla ich członków.

  3. Z racji przypadającego w dniu 22 listopada wspomnienia św. Cecylii, patronki muzyki sakralnej i śpiewu kościelnego, kieruję wyrazy uznania i wdzięczności pod adresem: p. organisty chóru parafialnego, zespołów działających na terenie naszej wioski, a także wszystkich którzy służą Panu Bogu i naszej parafii, przez śpiew i grę na instrumentach. Mile będą widziani nowi kandydaci do tych gremiów. W przekonaniu, że dla Pana Boga warto się poświęcić, zapraszam wszystkich posiadających odpowiednie predyspozycje.

  4. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą roku liturgicznego, który przeżywaliśmy pod hasłem: „Nawróćcie się i wierzcie w Ewangelię”. Za tydzień - pierwsza niedziela Adwentu nowego roku liturgicznego, któremu przyświecać będzie hasło: „Nowe życie w Chrystusie”.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

We wtorek wsp. święci męczennicy wietnamscy Andrzej Dung-lac, prezbiter, i Towarzysze, których 19 VI 1988 r. kanonizował papież Jan Paweł II. W środę wsp. św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy z IV w., patronki kolejarzy.


SPRAWY PARAFIALNE:


  1. Od dnia dzisiejszego każdego 22 miesiąca w najbliższym roku będziemy modlić się za przyczyną św. Jana Pawła II jako duchowe przygotowanie do wielkiego jubileuszu 650-lecia naszej miejscowości.

  2. W najbliższych dniach będzie w naszej szkole próba generalna ewakuacji szkoły z efektami dźwiękowymi i specjalnymi.

  3. Od następnej niedzieli rozpoczyna się adwent i roraty będziemy odprawiać w tygodniu o godz. 1700. Już dzisiaj zapraszam dzieci z lampionami na to tak piękne nabożeństwo.

  4. W przyszłą niedzielę różaniec poprowadzi róża św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

WYPOMINKI W TYM TYGODNIU

poniedziałek

MSZA ŚW. RANO

wtorek

201 - 225

środa

226 - 250

czwartek

251 - 275

piątek

276 - 300

sobota

Za wszystkich parafian

 

INTENCJE MODLITEWNE - LLISTOPAD

Papieska intencja ogólna: Abyśmy potrafili otworzyć się na osobiste spotkanie i dialog ze wszystkimi, również z tymi, którzy mają inne niż my przekonania.

Papieska intencja misyjna: Aby Pasterze Kościoła, głęboko miłując swoje owce, mogli towarzyszyć im w drodze i podtrzymywać ich nadzieję.

Diecezjalna intencja: Za przeżywających żałobę po bliskich zmarłych, o łaskę ukojenia bólu i nadzieję

Parafialna intencja: Za zmarłych polecanych w wypominkach.

 

 

www.stowledkidukielskie.dukla.org        2012           webmaster: kychen