INDEXPARAFIASTRONA GŁÓWNAOGŁOSZENIA PARAFIALNEINTENCJE MSZALNEWSKAZANIA LITURGICZNEGAZETA PARAFIALNACMENTARZ PARAFIALNYHISTORIA PARAFIIHISTORIA NA FOTOGRAFIIGRUPY PARAFIALNEAKCJA KATOLICKAKSMMINISTRANCIRÓŻE RÓŻAŃCOWEINNE GRUPYMUZYKA W PARAFIIDLA DUCHAŻYCIE KOŚCIOŁASERCE BOŻEZIARNO SŁOWAKALENDARZ LITURGICZNYLINKI RELIGIJNE

http://www.ak.przemyska.pl/foto/logo%20DIAK.jpg

http://www.ksmap.pl/static/img/logo.jpg


WYDARZENIA PARAFIALNE:  2007 - 2008/1 - 2008/2 - 2009 - 2010 - 2011 - 2012 - 2013
- 2014 - 2015 - 2016

OGŁOSZENIA PARAFIALNE


Łęki Dukielskie 2016-05-29

9 NIEDZIELA ZWYKŁA


 1. Pan Jezus zawsze doceniał i chwalił wiarę tych, których spotykał podczas swej publicznej działalności i którym wyświadczał dobro. To zachęta dla nas, abyśmy umacniali naszą wiarę i ufność wobec Pana, wpatrując się choćby w przykład setnika z dzisiejszej Ewangelii.

 2. Jeszcze dziś, jutro i pojutrze odprawimy majowe nabożeństwa. Od środy natomiast rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 1730 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, wspólna litania do Serca Pana Jezusa o 1800, a następnie Eucharystia.

 3. We wtorek, w ostatni dzień maja, będziemy obchodzić święto Nawiedzenia NMP. To nie tylko święto odwiedzin matki Świętego Jana Chrzciciela przez Maryję, lecz również, a może przede wszystkim, spotkanie Mesjasza z prorokiem. Zachęcamy do udziału w ostatnim nabożeństwie majowym i Eucharystii o godz. 1800.

 4. W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pragniemy w tym dniu otoczyć naszą modlitwą wszystkie dzieci, do czego zachęcam też wszystkich parafian. Zapraszam wszystkie dzieci i ich najbliższych na wspólną modlitwę.

 5. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest również Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W naszej parafii jest to dzień odpustu parafialnego i wizytacji kanonicznej ks. abpa Adama Szala. Będziemy wynagradzać Bożemu Sercu za grzechy i zniewagi ludzkie oraz będziemy prosili, by wszyscy kapłani w Sercu Jezusowym znajdowali siłę i moc do codziennej posługi i źródło własnego uświęcenia. Zapraszam w tym dniu do modlitwy w tej intencji i do uczestnictwa we Mszach Świętych o godz. 1000 i 1700. Przypominam także, że w tym uroczystym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 6. Miłość, o której tak wiele mówią biblijne czytania uroczystości NSPJ, to jeden z głównych przymiotów Serca Pana Jezusa. Ta miłość jest bardzo zatroskania o każdego z nas, bo chce nas przemieniać.
  W tę uroczystość jeszcze usilniej prośmy: „Jezu cichy i pokornego Serca. Uczyń serca nasze według Serca Twego”. W to wołanie włączamy modlitwę w intencji uświęcenia kapłanów, by stawali się rzeczywiście narzędziami w rękach Boga, przekazicielami Jego nieskończonej miłości oraz szafarzami Jego łaski. W Jezusowe Serce pełne miłości i miłosierdzia dla nas wpatrywać się będziemy przez cały czerwiec. Pragnę zachęcić Was wszystkich do codziennego odmawiania litanii ku czci Bożego Serca lub krótkiego strzelistego aktu, którym kończymy modlitwę litanijną: „Jezu cichy i pokornego Serca. Uczyń serca nasze według Serca Twego”.

 7. Święty Bonawentura zachęcał w jednym ze swoich kazań, by w Sercu Jezusa odnajdywać źródło życia i światła oraz moc i siłę do zmagania się z codziennością. A zatem przytulmy się do Serca Zbawiciela i prośmy, by nas wspierało i nam błogosławiło.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • w śro. 1 VI - wsp. św. Justyn, filozof i męczennik z II wieku, który po przyjęciu wiary chrześcijańskiej stał się gorliwym jej obrońcą i dzięki któremu mamy pierwsze opisy Eucharystii.

 • w pią. 3 VI - wsp. święci Karol Lwanga i jego towarzysze, męczennicy z Ugandy, którzy dołączają, jak powiedział w dniu beatyfikacji bł. papież Paweł VI, do grona sławnych męczenników z terenów północnej Afryki z początków chrześcijaństwa.

 


SPRAWY PARAFIALNE:

 


 1. Dzisiaj po sumie procesja Eucharystyczna.

 2. Trwa oktawa Bożego Ciała codziennie po Mszy św. będzie procesja Eucharystyczna, a w czwartek błogosławieństwo dzieci i wianków.

 3. W poniedziałek spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i rodziców po Mszy św.

 4. We wtorek spotkanie dla ministrantów o godz. 1700, a po Mszy św. zrobimy próbę z dziećmi i osobami które mają funkcje podczas Mszy św. odpustowej i wizytacji kanonicznej.

 5. W tym tygodniu przypada;

a/ pierwszy czwartek - od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu, do adoracji zapraszam gimnazjalistów, Msza Św. i spotkanie z gimnazjalistami po Mszy św.

b/ pierwszy piątek - szczególna okazja do pojednania się z Bogiem, od godz. 930 zapraszam do spowiedzi. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730.

c/ pierwsza sobota - czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność Msza św. o godz. 1800. Przed Mszą św. od 1730 adoracja Najświętszego Sakramentu.

 1. W piątek dzień odpustu parafialnego i wizytacja kanoniczna ks. abpa Adama Szala. Msze św. będą o godz. 1000 i 1700. Będzie można nabyć nowy numer gazety parafialnej "Powołanie".

 2. W sobotę od godz. 900 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną proszę zgłosić chorych.

 3. W przyszłą niedzielę przed sumą proszę aby różaniec prowadziła róża Św. o. Pio, a po sumie zmiana tajemnic Różańca Świętego.

 4. Dziękuję za przygotowanie ołtarzy na uroczystość Bożego Ciała mieszkańcom 7 i 8 rejonu. Bóg zapłać!

 5. W przyszłą niedzielę w Ośrodku MOSiR w Dukli będą zabawy dla dzieci od godz. 1400, gdy będzie odpowiednia pogoda.


PLAN WIZYTACJI KANONICZNEJ

godz. 1000 Uroczysta suma odpustowa - sprawozdanie z działalności parafialnej
ks. proboszcza.

godz. 1145 Spotkanie w miejscowej szkole z dziećmi ze Szkoły Podstawowej, młodzieżą Gimnazjalną i Nauczycielami.

godz. 1230 Wspólny obiad odpustowy ks. bpa Adama Szala z nauczycielami
i kapłanami z dekanatu dukielskiego.

godz. 1400 Sprawy kancelaryjne na plebanii.

godz. 1530 Modlitwy na miejscowym cmentarzu parafialnym.

godz. 1600 Spotkanie z grupami parafialnymi w sali w dolnej części kościoła.

godz. 1700 Eucharystia z udzieleniem sakramentu bierzmowania miejscowej młodzieży.

 


INTENCJE MODLITEWNE - MAJ

Papieska intencja ogólna: Aby we wszystkich krajach świata kobiety były traktowane z czcią i szacunkiem oraz by doceniano ich niezbędny wkład w życie społeczne.
Papieska intencja misyjna: Aby rozpowszechniał się w rodzinach, wspólnotach i grupach zwyczaj odmawiania różańca w intencji ewangelizacji i pokoju.
Diecezjalna intencja: O dar dobrych i licznych powołań kapłańskich i zakonnych.
Parafialna intencja: W intencji rodzin i dzieci, które w tym roku w sposób pełny po raz pierwszy będą uczestniczyć we Mszy św.

INTENCJE MODLITEWNE - cZERWIEC

Papieska intencja ogólna: Aby osoby w podeszłym wieku, zepchnięte na margines i samotne znajdowały, również w wielkich miastach, okazje do spotkania i solidarność.

Papieska intencja misyjna: Aby seminarzyści, nowicjusze i nowicjuszki spotykali formatorów żyjących z radością Ewangelią, którzy mądrze przygotują ich do misji, jaką mają pełnić.

Diecezjalna intencja: O mądrość i roztropność dla dzieci i młodzieży.

Parafialna intencja: O dobre owoce wizytacji kanonicznej dla wszystkich parafian.


 

 

www.stowledkidukielskie.dukla.org        2012           webmaster: kychen