INDEXPARAFIASTRONA GŁÓWNAOGŁOSZENIA PARAFIALNEINTENCJE MSZALNEWSKAZANIA LITURGICZNEGAZETA PARAFIALNAHISTORIA PARAFIIHISTORIA NA FOTOGRAFIIGRUPY PARAFIALNEAKCJA KATOLICKAKSMMINISTRANCIRÓŻE RÓŻAŃCOWEINNE GRUPYMUZYKA W PARAFIIDLA DUCHAŻYCIE KOŚCIOŁASERCE BOŻEZIARNO SŁOWAKALENDARZ LITURGICZNYLINKI RELIGIJNE

http://www.ak.przemyska.pl/foto/logo%20DIAK.jpg

http://www.ksmap.pl/static/img/logo.jpg


WYDARZENIA PARAFIALNE:  2007 - 2008/1 - 2008/2 - 2009 - 2010 - 2011 - 2012 - 2013 - 2014


OGŁOSZENIA PARAFIALNE


Łęki Dukielskie 2014-10-26

                                  XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Przeżywamy dziś 30. niedzielę w ciągu roku, która jest zarazem ostatnią niedzielą października. Słowo Boże, które dziś słyszeliśmy podczas liturgii, podkreśla, że przed Bogiem wszyscy jesteśmy braćmi. Niech będzie to dla nas zaproszeniem do refleksji nad naszym stosunkiem do bliźnich, zwłaszcza tych, których nie znamy dobrze i którzy wydają się nam jacyś inni, różni od nas: ludzie ubodzy, pochodzący z innych krajów, mający odmienne poglądy itd. Pamiętajmy, że jako ludzie wierzący tworzymy jedną wspólnotę w Chrystusie, który jest naszą głową.

 2. W nadchodzącą sobotę, 1 listopada, będziemy przeżywać uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu oddajemy cześć tym znanym i nieznanym wyznawcom Chrystusa, którzy już przebywają w chwale nieba. Uroczystość ta jest dla nas przypomnieniem, że wszyscy mamy dążyć do świętości, a święci wskazują nam drogę do nieba, są naszymi orędownikami i otaczają nas opieką. Początki dzisiejszej uroczystości są związane z poświęceniem Matce Bożej i świętym męczennikom pogańskiej rzymskiej świątyni, zwanej Panteonem. Dokonał tego papież Bonifacy IV w 608 roku. W VIII wieku papież Grzegorz III w kościele św. Piotra erygował kaplicę poświęconą Wszystkim Świętym, nie tylko męczennikom. W 935 roku papież Jan XI ustanowił osobne święto ku czci Wszystkich Świętych, wyznaczając je na dzień 1 listopada.

 3. W Uroczystość Wszystkich Świętych przypada również pierwsza sobota miesiąca. Maryja jest pierwszą wśród zbawionych, dlatego oddając cześć wszystkim świętym, czynimy to w łączności z Jej Niepokalanym Sercem.

 4. W przyszłą niedzielę, 2 listopada, mimo że jest to niedziela, będziemy przeżywać wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. To właśnie w ten dzień powinniśmy się szczególnie modlić za naszych zmarłych i nawiedzać ich groby.

 5. W naszej parafii procesja na cmentarzu połączona z błogosławieństwem grobów i modlitwą za naszych bliskich zmarłych odbędzie się w sobotę o godz. 1300 i w niedzielę o godz. 1300. Serdecznie zapraszamy, aby osobiście być obecnym, aby modlić się nie tylko za bliskich nam zmarłych, ale jako wspólnota Kościoła prosić o Boże miłosierdzie dla wszystkich, którzy wciąż jeszcze oczekują wybawienia i oczyszczenia.

 6. Od 1 do 8 listopada możemy zyskać odpust zupełny za nawiedzenie cmentarza i ofiarować go za naszych zmarłych. Pamiętajmy, że warunki konieczne do uzyskania odpustu są następujące: stan łaski uświęcającej (nie jest konieczne, abyśmy skorzystali z sakramentu pokuty tego dnia, ważne jest jednak, abyśmy pozostawali w stanie łaski uświęcającej, tzn. bez grzechu ciężkiego, który ten stan łaski niszczy), zupełne oderwanie się od grzechu nawet lekkiego, przystąpienie do Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Nie zaniedbujmy tego uczynku miłosierdzia, gdyż w ten sposób włączamy się w świętych obcowanie i możemy żywić większą nadzieję, że po naszej śmierci i o nas też ktoś będzie pamiętał, a zmarli, którym my pomogliśmy, wyjdą nam naprzeciw i będą się za nami wstawiać przed obliczem naszego Boga i Pana.


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM: ŚWIĘTY NA KAŻDY DZIEŃ>>


SPRAWY PARAFIALNE:

 1. 1 listopada będzie do nabycia kolejny numer naszej gazety parafialnej.

 2. W pierwszy i drugi dzień listopada Msze św. będą o godz. 800, 1000 i 1200. Po ostatniej Mszy będzie procesja żałobna na cmentarz i modlitwy za zmarłych.

 3. W pierwszy i drugi dzień listopada będą zbierać na cmentarzu ofiary w tym roku z przeznaczeniem na remonty i przyłącz energetyczny.

 4. Wypominki, czyli modlitwy za zmarłych będą odprawiane w podobny sposób jak w ubiegłym roku. Harmonogram jest wywieszony w gablocie, będzie w gazecie parafialnej i na stronie internetowej.

 5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota w uroczystość Wszystkich Świętych - czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność w tym miesiącu naszych zmarłych. Nabożeństwo pierwszej soboty będzie po godz. 1000.

 6. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Różańca Świętego, będzie po godz. 1200, a potem procesja na cmentarz.

 7. W minionym tygodniu obchodziliśmy wspomnienie św. Jana Pawła II, który przed 17-laty (9 czerwca 2014) nawiedził Sanktuarium św. Jana z Dukli. Z tej racji zapraszamy dziś do Klasztoru 00. Bernardynów, aby w godz. 1130 do 1500 nawiedzić pokój w którym nocował Święty Papież.

 8. Także dziś o godz. 2030, w sanktuarium św. Jana z Dukli odprawiony będzie różaniec dziękczynny za kanonizację Jana Pawła II a następnie - w godzinie apelu jasnogórskiego - procesja pod papieski pomnik i krótka modlitwa.

Odmawianie Różańca w tygodniu
 

      Październik dobiega końca. Jeśli ktoś do tej pory nie był jeszcze w tym miesiącu na nabożeństwie różańcowym, to może to uczynić właśnie w tym tygodniu. Wykorzystajmy te dni, które nam zostały, aby w tej prostej, lecz głębokiej modlitwie uwielbiać Boga razem z Jego i naszą Matką i prosić o łaski potrzebne zarówno nam samym, jak i naszym bliskim. Żyjącym możemy wypraszać łaski potrzebne do dobrego przeżywania codzienności, zaś dla zmarłych możemy prosić o miłosierdzie, aby jak najszybciej mogli oglądać Boże oblicze w niebie.


 

data

dzień

klasa

róża różańcowa

27.10

Po

6 SP

Bł. Matki Teresy z Kalkuty

Pasterkiewicz Józefa

28.10

Wt

I G

Św. Jana z Dukli

Szmyd Zdzisława

29.10

Śr

II G

Św. Anny

Białogłowicz Maria

30.10

Cz

IIIa G

Św. Siostry Faustyny

Zborowska Józefa

31.10

Pi

IIIb G

Św. Maksymiliana Marii

Kolbego - Pietruś Zofia


 

 

www.stowledkidukielskie.dukla.org        2012           webmaster: kychen