INDEXPARAFIASTRONA GŁÓWNAOGŁOSZENIA PARAFIALNEINTENCJE MSZALNEWSKAZANIA LITURGICZNEGAZETA PARAFIALNAHISTORIA PARAFIIHISTORIA NA FOTOGRAFIIGRUPY PARAFIALNEAKCJA KATOLICKAKSMMINISTRANCIRÓŻE RÓŻAŃCOWEINNE GRUPYMUZYKA W PARAFIIDLA DUCHAŻYCIE KOŚCIOŁASERCE BOŻEZIARNO SŁOWAKALENDARZ LITURGICZNYLINKI RELIGIJNE

http://www.ak.przemyska.pl/foto/logo%20DIAK.jpg

http://www.ksmap.pl/static/img/logo.jpg


WYDARZENIA PARAFIALNE:  2007 - 2008/1 - 2008/2 - 2009 - 2010 - 2011 - 2012 - 2013 - 2014


OGŁOSZENIA PARAFIALNE


Łęki Dukielskie 2014-08-24

                                  XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. W liturgia słowa dzisiejszej niedzieli usłyszeliśmy kierowane do nas osobiście pytanie Pana Jezusa Chrystusa: „A wy za kogo mnie uważacie”? Niech nasze codzienne życie, zgodne z wymaganiami Ewangelii będzie nieustannym dawaniem odpowiedzi wyrażanej w czynach i postępowaniu.

  2. Przed nami ostatni tydzień miesiąca trzeźwości, a zarazem dla niektórych ostatnie dni urlopów i wakacji. Starajmy się jak najlepiej wykorzystywać ten czas na pogłębienie naszych wzajemnych relacji rodzinnych czy przyjacielskich, na dobrą lekturę i budujące rozmowy. Nie zapominajmy zatem, że jest to miesiąc trzeźwości i zachowajmy abstynencję choćby przez ten krótki czas. A jeśli jeszcze jej nie podjęliśmy, uczyńmy to teraz, nawet jeśli wydaje się nam, że ten problem nas nie dotyczy. Możemy bowiem podjąć to umartwienie, ofiarowując je w intencji tych, którym jest trudno zerwać z nałogiem lub którym się wydaje, że oni tego problemu nie mają, a jednocześnie nie potrafią sobie odmówić małych porcji alkoholu spożywanych systematycznie, np. co wieczór lampka wina, kieliszek koniaku, dwa piwa – przecież to nie nałóg. Ale łatwo to zweryfikować, obserwując, co się z nami dzieje, gdy tych używek choć na kilka dni zabraknie. I właśnie dobrą okazją ku temu jest kończący się miesiąc trzeźwości.


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM: ŚWIĘTY NA KAŻDY DZIEŃ>>


SPRAWY PARAFIALNE

  1. Przypominam o możliwości wyjazdu do Częstochowy na Ogólnopolskie Dożynki.

  2. Dziękuję za pracę przy kościele w minionym tygodniu: Aleksander Krężałek 27a - wykonał ławę, Henryk Delimata 204, Czaja Tomasz 259, Łajdanowicz Mateusz 267, Wojciech Molek 293 - murowanie, Władysław Kołacz 412 - rusztowanie, Roman Kasprzyk 438 - kliniec na cmentarz, Bogdan Kasprzyk 438a - przeróbki elektryczne - Bóg zapłać!.

  3. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka ofiar do puszek na potrzeby ofiar dotkniętych kataklizmem żywiołu w okolicy Łańcuta.

  4. W przyszłą niedzielę przed sumą proszę aby różaniec prowadziła Akcja Katolicka /Zofia Jakubczyk/.

  5. W przyszłą niedzielę będzie nowy numer gazety parafialnej.

  6. W bieżącym roku szkolnym będą obowiązywać podręczniki do religii takie jak są podane w wykazie szkolnym z wydawnictwa Gaudium. Wyjątek stanowi klasa 3 SP

  7. Już jest naprawione nagłośnienie i można odbierać na 106,0 Mh.

 

www.stowledkidukielskie.dukla.org        2012           webmaster: kychen