INDEXPARAFIASTRONA GŁÓWNAOGŁOSZENIA PARAFIALNEINTENCJE MSZALNEWSKAZANIA LITURGICZNEGAZETA PARAFIALNAHISTORIA PARAFIIHISTORIA NA FOTOGRAFIIGRUPY PARAFIALNEAKCJA KATOLICKAKSMMINISTRANCIRÓŻE RÓŻAŃCOWEINNE GRUPYMUZYKA W PARAFIIDLA DUCHAŻYCIE KOŚCIOŁASERCE BOŻEZIARNO SŁOWAKALENDARZ LITURGICZNYLINKI RELIGIJNE

http://www.ak.przemyska.pl/foto/logo%20DIAK.jpg

http://www.ksmap.pl/static/img/logo.jpg


WYDARZENIA PARAFIALNE:  2007 - 2008/1 - 2008/2 - 2009 - 2010 - 2011 - 2012 - 2013 - 2014 - 2015


OGŁOSZENIA PARAFIALNE


Łęki Dukielskie 2015-08-30

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA


  1. Dziś – dwudziesta druga niedziela w ciągu roku. W liturgii słowa usłyszeliśmy wezwanie do zachowywania prawa Bożego i wprowadza-nia słowa Bożego w czyn. Niech to przesłanie towarzyszy zarówno gościom opuszczającym po wakacjach naszą parafię, jak i wszystkim parafianom. Do sprawy troski o trzeźwość narodu będziemy przy różnych okazjach powracali w przyszłości.

  2. We wtorek przypada 76. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za ofiary tej wojny oraz o pokój na świecie.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

We wtorek wsp. bł. Bronisława, dziewica, gorliwa norbertanka, żyła w Krakowie w XIII wieku. W czwartek wsp. św. Grzegorz Wielki, papież i doktor Kościoła. Żył w VI wieku.


SPRAWY PARAFIALNE:


  1. We wtorek – rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Uroczysta Msza Święta na rozpoczęcie tego roku zostanie odprawiona w naszym kościele we wtorek o godzinie 800. Na wspólną modlitwę zapraszamy wszystkich związanych ze szkołą, a więc dzieci i młodzież oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców, a także pracowników administracji szkoły, gdyż nowy rok powinno się rozpocząć z Panem Bogiem.

  2. W tym tygodniu przypada;

a/ pierwszy czwartek - od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu, do adoracji zapraszam gimnazjalistów będzie w tym dniu rozdanie indeksów pierwszoklasistom, nabożeństwo, Msza Św. i spotkanie z rodzicami gimnazjalistów szczególnie klasy pierwszej.

b/ pierwszy piątek - szczególna okazja do pojednania się z Bogiem, od godz. 900 odwiedzę chorych w domach z posługą sakramentalną, a od godz. 1700 zapraszam do spowiedzi. Po Mszy Św. adoracja Najświętszego Sakramentu. i spotkanie z gimnazjalistami.

c/ pierwsza sobota - czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność Msza św. o godz. 800.

  1. W przyszłą niedzielę różaniec poprowadzi róża św. Antoniego, a po sumie będzie zmiana tajemnic Różańca Świętego i spotkanie Akcji Katolickiej.

  2. W przyszłą niedzielę będzie można nabyć nowy numer gazety parafialnej Powołanie

INTENCJE MODLITEWNE NA SIERPIEŃ

Ogólna: Aby wszyscy ludzie pracujący na polu wolontariatu wielkodusznie angażowali się w służbę potrzebującym.

Misyjna: Abyśmy, wychodząc poza siebie, potrafili stawać się bliscy tym, którzy są na peryferiach więzi międzyludzkich i społecznych.

Diecezjalna: Za zniewolonych przez nałóg pijaństwa, o dar wolności i uzdrowienia.

Parafialna: Aby miesiąc trzeźwości prowadził do wzrostu pobożności naszej parafii.

WRZESIEŃ

Papieska intencja ogólna: Aby wzrastały możliwości kształcenia się i pracy dla wszystkich ludzi młodych.

Papieska intencja misyjna: Aby katecheci byli w swoim życiu konsekwentnymi świadkami wiary, którą głoszą.

Diecezjalna intencja: Za dzieci i młodzież, aby w szkołach zdobywała wiedzę i karność.

Parafialna intencja: Aby każdy dzień tego roku był wielkim dziękczynieniem za lata istnienia naszej wioski i kultury na globie ziemskim.

 

www.stowledkidukielskie.dukla.org        2012           webmaster: kychen