INDEXPARAFIASTRONA GŁÓWNAOGŁOSZENIA PARAFIALNEINTENCJE MSZALNEWSKAZANIA LITURGICZNEGAZETA PARAFIALNACMENTARZ PARAFIALNYHISTORIA PARAFIIHISTORIA NA FOTOGRAFIIGRUPY PARAFIALNEAKCJA KATOLICKAKSMMINISTRANCIRÓŻE RÓŻAŃCOWEINNE GRUPYMUZYKA W PARAFIIDLA DUCHAŻYCIE KOŚCIOŁASERCE BOŻEZIARNO SŁOWAKALENDARZ LITURGICZNYLINKI RELIGIJNE

http://www.ak.przemyska.pl/foto/logo%20DIAK.jpg

http://www.ksmap.pl/static/img/logo.jpg


WYDARZENIA PARAFIALNE:  2007 - 2008/1 - 2008/2 - 2009 - 2010 - 2011 - 2012 - 2013
- 2014 - 2015 - 2016

OGŁOSZENIA PARAFIALNE


Łęki Dukielskie 2016-04-24

5 NIEDZIELA WIELKANOCNA


  1. W dzisiejszej Ewangelii Jezus przypomina nam o tym, byśmy się wzajemnie miłowali. W początkach chrześcijaństwa wzajemna miłość pomiędzy uczniami Chrystusa przyciągała i inspirowała pogan. Warto o tym pamiętać i żyć tak, by inni widzieli, że jesteśmy uczniami Jezusa.

  2. Przeżywamy dziś już ostatnią niedzielę kwietnia, która według programu duszpasterskiego jest Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających po drogach. Niech nasza wspólna modlitwa owocuje większą rozwagą i mądrością w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych wojaży, tym bardziej że coraz cieplejsze dni zachęcają do organizowania wycieczek. Starajmy się być bezpiecznymi użytkownikami dróg i pojazdów mechanicznych.

  3. Jutrzejsze święto Świętego Marka Ewangelisty to tradycyjny dzień modlitwy o urodzaje. Chociaż dopiero w przyszłym tygodniu przeżywać będziemy specjalne dni modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące, chciejmy w naszej osobistej modlitwie prosić dobrego Boga, by pobłogosławił wszelkie ludzkie wysiłki, aby przyniosły one obfity plon i owoc i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba

  4. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy maj. W naszej polskiej tradycji to miesiąc szczególnej modlitwy razem z Maryją. W tygodniu po wieczornej Mszy Świętej będziemy odprawiać nabożeństwa majowe. W niedziele i Uroczystości majowe o godz. 1530.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • W pon. 25 IV - św. Marek, Ewangelista, uczeń i towarzysz misyjnych wypraw św. Pawła, następnie uczeń św. Piotra, którego naukę przedstawił w swojej Ewangelii.

  • W pią. 29 IV - św. Katarzyna ze Sieny, dziewica, Doktor Kościoła i patronka Europy, która odegrała w historii Kościoła i średniowiecznej Europy bardzo doniosłą rolę.

 

 


SPRAWY PARAFIALNE:


  1. Dzisiaj po sumie spotkanie z rodzicami młodzieży klasy 3 gimnazjalnej i Komitetowymi.

  2. W piątek i sobotę 29 i 30 kwietnia w Dukli zorganizowane są gminne obchody Jubileuszu 1050. rocznicy Chrztu Polski, szczegóły są na plakacie i stronie parafialnej. PLAKAT>>

  3. W przyszłą niedzielę przed sumą proszę aby różaniec prowadziła róża Św. Józefa Robotnika, a po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

  4. Zarząd Kółka Rolniczego prosi ludzi młodych i w sile wieku o pomoc w pracach porządkowych na terenie Kółka w sobotę od godz. 900.


INTENCJE MODLITEWNE - KWIECIEŃ

Papieska intencja ogólna: Aby rolnicy indywidualni otrzymywali należyte wynagrodzenie za swoją cenną pracę.

Papieska intencja misyjna: Aby chrześcijanie w Afryce dawali świadectwo miłości i wiary w Jezusa Chrystusa pośród konfliktów polityczno-religijnych.

Diecezjalna intencja: Za wszystkich przygotowujących się do sakramentów świętych.

Parafialna intencja: Za przygotowujących się do sakramentu bierzmowania i odpowiednie owoce wizytacji kanonicznej.


 

 

www.stowledkidukielskie.dukla.org        2012           webmaster: kychen