www.stowlekidukielskie.dukla.org

<<< Strony poświęcone historii i czasom teraźniejszym wsi Łęki Dukielskie >>>

Linkownia

Występy zespołu w roku 2013

Partnerzy

Czas ucieka,
Wieczność czeka...

 
INDEX
 
STOWARZYSZENIE
 informacje
 działalność
 projekty
przegląd kolęd
 biesiada
 dzień seniora
 folklor
 muzeum wsi
 
ZESPÓŁ ŁĘCZANIE
 historia
 występy
 
 MALI ŁĘCZANIE
 historia
 występy
 
ŁĘKI DUKIELSKIE
 historia
 Łęki na foto
 aktualności
 parafialne
 gazeta paraf.
 foto Czajson
 panoramy
 szkoła
 
RÓŻNE
 ciekawe linki
 kontakt
 aktualizacje
 webmaster
 
 
 

Występy zespołu

Występy: 2012-2013-2014-2015-2016-2017-2018

2013

/15 występów/

Podsumowanie

Nabożeństwo różańcowe prowadzone przez "Małych Łęczan"

Kurs tańca prowadzony przez p. Norberta Uliasza

   Podsumowując działalność zespołu w roku 2013 nie sposób pominąć rozpoczęcia nowego etapu jego pracy artystycznej, czyli nauki polskich tańców ludowych. Początek nastąpił w październiku 2013 roku, a zajęcia prowadzi p. Norbert Uliasz z Ośrodka Kultury w Dukli. Część zespołu /reszta była na pielgrzymce szkół im. Jana Pawła II w Częstochowie/ prowadziła także nabożeństwo różańcowe 10 października, oczywiście poprzedzając je śpiewem pieśni przy akompaniamencie gitary.

                                          dodano 2014


Koncert kolęd w Dukli

   22 grudnia "Mali Łęczanie" zakończyli występy w tym roku koncertem kolęd z okazji Świąt Bożego Narodzenia w sali Ośrodka Kultury w Dukli. Nasi mali artyści wykonali pięknie 5 kolęd. Mieli także okazję - wspólnie z innymi wykonawcami - zaśpiewać tradycyjne polskie kolędy, otrzymali opłatki od p. burmistrza Góraka, a także skorzystali z poczęstunku przygotowanego przez gościnnych gospodarzy. Zespół wystąpił w tym roku 15 razy i trzeba im oraz ich rodzicom, złożyć podziękowanie za pracę, trud i wytrwałość.

                                          dodano 2013.12.22


Koncert w Samborze na Ukrainie

    27 października „Mali Łęczanie” odbyli swoją pierwszą, zagraniczną podróż na Ukrainę, połączoną z koncertem w Samborze z okazji X lecia Towarzystwa Muzycznego„Polonez” i Festiwalu Piosenki Szkolnej „Rozkołysz pieśnią świat”. Wystąpili wśród wielu swoich rówieśników z całego niemal województwa lwowskiego, a ich koncert i pewność siebie na scenie (poza nią także) została nagrodzona wielkimi brawami, dyplomem i pucharem. Po zakończeniu festiwalu zostaliśmy solidnie ugoszczeni przez gospodarzy i ciężko było się zabierać w drogę powrotną.
    Korzystając z okazji zawieźliśmy tam – podobnie, jak miesiąc wcześniej do Borysławia, kolejną porcję darów ( 21 worków ) od mieszkańców Łęk Dukielskich, za które serdeczne podziękowania prosili przekazać ks. prob Andrzej Kurek CR oraz pracujące tam siostry, które te dary rozdzielą potrzebującym nie tylko w Samborze, ale także mieszkańcom w filialnych kościołach parafii Sambor: Kornałowicach, Dublanach, Radłowicach i Czukwi. Dla parafii rodzice dzieci przekazali zaś obrus na ołtarz, a dla polskiej szkoły w Samborze książki, zeszyty, długopisy, papier do drukarki. Paczkę książek przekazała także nasza szkoła.
    Pani dyrektor Polskiej Szkoły w Samborze Krystyna Husarz jest niezmiernie wdzięczna i pełna uznania dla wielkich serc naszych Mieszkańców, za naszą obecność, piękny występ i tak wiele zespołów, które niemal corocznie goszczą w Samborze. Znalazło to uznanie także wśród władz Sambora i tamtejszego Ośrodka Kultury. Pragną nawiązać z nami szerszą współpracę i wymianę zespołów. /kliknij w obrazek/

                                          dodano 2013.10.29


Giełda Ogrodnicza w Boguchwale

    5 października "Mali Łęczanie" występowali podczas VIII Jesiennej Giełdy Ogrodniczej i III Krajowego Święta Gruszy w Boguchwale. Byli tam wspólnie z dorosłymi "Łęczanami" oraz wystąpili w jednym bloku. Był to jeden z lepszych występów naszych małych artystów, a na scenie czuli się doskonale. Muszą jednak koniecznie popracować nad rozszerzeniem swojego repertuaru, gdyż zabrakło im już piosenek na bis, o które się domagano...

                                          dodano 2013.10.06


I Jarmark Kulinarny w Chorkówce

    15 września nasze pociechy wystąpiły dwukrotnie podczas I edycji Jarmarku Kulturalnego Gminy Chorkówka. Występowali na przemian z tancerzami "stepowymi" oraz zespołami z GOK w Chorkówce. Więcej zdjęć>>

                                          dodano 2013.09.15


Widowisko historyczne w Mszanie

    14 września "Mali Łęczanie" śpiewali i tańczyli w trakcie imprezy plenerowej w gościnnej Mszanie. Impreza zorganizowana była w ramach projektu Alpy-Karpatom. Tematem przewodnim była "Historia Mszany tańcem pisana". Zaraz po nich wystąpili dorośli "Łęczanie".

                                          dodano 2013.09.15


Dożynki Powiatowe w Iwoniczu

    8 września zespół uczestniczył w Powiatowym Święcie Plonów w Iwoniczu. "Mali Łęczanie" pobierali kolejną lekcję w pielęgnowaniu polskiej tradycji i folkloru. Najpierw wystąpili ze swoim koncertem przed dorosłym zespołem "Łęczan", a następnie - już w mniejszej grupie, ale z dorosłymi  - podczas prezentacji naszego wieńca dożynkowego.

                                          dodano 2013.09.08


Kiermasz Ludowy w Suchodole

    7 września mali łęccy artyści gościli w Suchodole podczas kiermaszu organizowanego przez LGD Czarnorzecko-Strzyżowską i naszą "Krainę Nafty". Impreza miała charakter konkursowy. /galeria z kiermaszu>>/ Laury przypadły doświadczonym kapelom złożonym z dorosłych muzyków. Jednak "Mali Łęczanie" przywieźli kolejne trofeum do bogatej, tegorocznej kolekcji osiągnięć naszych zespołów, gdyż otrzymali wieżę Hi-Fi oraz nagrodę specjalną od organizatorów. Zapewne nagrodą były też największe brawa od publiczności za pełne temperamentu wykonanie tańców i piosenek. Dzieciaki korzystały również z wielu atrakcji przygotowanych tego dnia przez organizatorów.

                                          dodano 2013.09.08


Karpackie Klimaty w Krośnie

  23 sierpnia zespół "Mali Łęczanie" został rzucony na bardzo głęboką wodę. Zaledwie w ósmym swym występie reprezentował polski folklor podczas międzynarodowych Karpackich Klimatów w Krośnie.  Wystąpił dwukrotnie podczas otwarcia imprezy na rynku w Krośnie, /gdzie nawet groźne chmury musiały ustąpić/ a następnie podczas uroczystej inauguracji w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza.
    Zwieńczeniem inauguracji tej pięknej, trzydniowej imprezy był barwny, międzynarodowy korowód ponownie na krośnieński rynek.
      Nasi mali artyści za nic mieli tremę - czego nie można powiedzieć o ich opiekunach - i ten egzamin "dojrzałości" artystycznej zdali zadowalająco. A było się czym stresować. Przy zamkniętej kurtynie rozpoczęcie występów i całych Karpackich Klimatów zapowiadał znany aktor, "góral" p. Stanisław Jaskółka, po czym kurtyna się rozsunęła i oczom międzynarodowego towarzystwa / z siedmiu krajów/ ukazali się nasi mali artyści, którzy z zupełnym spokojem - niczym na próbie - wykonali swój repertuar. Otrzymali rzęsiste brawa z czego byli wyraźnie zadowoleni. A już podczas korowodu na rynek przeszli samych siebie, gdy całą drogę z niezwykłym zapałem śpiewali piosenki i zmieniali się w niesieniu polskiej flagi. Podczas tego przemarszu także otrzymali sporo braw od zgromadzonych wzdłuż trasy widzów. Na koniec otrzymali gratulacje od p. dyrektor RCKP Doroty Cząstki oraz kierownika organizacji imprezy p. Pawła Matelowskiego.
      I pomimo kilkugodzinnych wojaży i występów, wcale nie byli zmęczeni w drodze powrotnej. /fotogaleria-kliknij w obrazek/

                                          dodano 2013.08.24


Dożynki w Równem

    18 sierpnia "Mali Łęczanie" po raz kolejny wystąpili poza Łękami. Tym razem sprawili sporo radości mieszkańcom Równego wykonując żywiołowo i z polotem swój koncert. Czuli się bardzo pewnie, gdyż mieli za sobą rodziców, którzy w równym stopniu przeżywają ich występy oraz wspomagają w bieżącej pracy nad udoskonaleniem ich artystycznej działalności i całej tej otoczki, która jest niezbędna do zapewnienia właściwego funkcjonowania zespołu.

                                          dodano 2013.08.18


Dziękczynienie za plony - Rodzinna Zielna

    15 sierpnia, w święto dziękczynienia za plony ziemi - MB Zielnej, "Mali Łęczanie" zdobyli wiele doświadczenia i mieli bardzo pracowity dzień. Najpierw przeszli w procesji z wieńcem od p. Zofii Leśniak do kościoła, a po południu wyśpiewali pieśń dziękczynną w świątyni oraz udali się  w barwnym korowodzie na plac.  Tam wystąpili wspólnie z "dużymi" Łęczanami" w programie dożynkowym, a także dali samodzielny pokaz swoich umiejętności.  opis i fotogalerie >>

                                          dodano 2013.08.18


Niedziela z Jezusem. Festyn dobroczynny w Iwoniczu Zdroju.

    11 sierpnia "Mali Łęczanie" koncertowali podczas festynu dobroczynnego "Niedziela z Jezusem", który odbył się tym razem w pięknym Amfiteatrze w Iwoniczu Zdroju. Była to kolejna edycja festynu, którego organizatorem jest Akcja Katolicka Archiprezbiteratu Krośnieńskiego.  Dochód z niego zostanie przeznaczony na leczenie ciężko chorej młodzieży. Bardzo cieszy, że kolejny rok zespoły z Łęk Dukielskich mogły dorzucić swoją cegiełkę do tego szczytnego celu (wystąpił także ZTT "STEP"). Był także z nami ks. prob Zdzisław Babiarz.
     Nasze pociechy wystąpiły w mocno okrojonym składzie (wiadomo, wakacje), jednak poradziły sobie świetnie i podbiły serca licznej widowni. Otrzymały burzę braw, a co ważne, uczestniczyły także w konkursie plastycznym, w którym otrzymały słodkie nagrody. więcej>>

                                          dodano 2013.08.11


Od Rusal do Jana - kermesz łemkowski w Zyndranowej

    "Mali Łęczanie" 28 lipca wystąpili po raz pierwszy poza swoją miejscowością i w obecności zespołu dorosłych Łęczan. Z pewnością byli ozdobą drugiego dnia kermeszu w Zyndranowej i wielką jednocześnie atrakcją, gdyż zespołów dziecięcych jest bardzo mało. Stąd też nasze dzielne maluchy otrzymywały burze braw. Szczególnie za pełne ekspresji przytupy i okrzyki /film>>/. Zasmakowały też atmosfery takich imprez oraz wspólnego przebywania z dwoma pokoleniami starszych Łęczan /fotki>>/. Niewątpliwie, bardzo im się to podoba...

                                          dodano 2013.07.28


IX Spotkania Folklorystyczne

    21 lipca "Mali Łęczanie" przeszli chrzest bojowy podczas IX edycji Spotkań Folklorystycznych. Nowy program, tłumy ludzi, rówieśnicy i rodziny wprawiły naszych małych śpiewaków i tancerzy w spory stres, ale po pierwszych brawach ruszyli śmielej do śpiewania i tańczenia co zaowocowało  zupełnie przyzwoicie wykonanym programem. Teraz z pewnością już będą mieli "z górki", a pierwsza okazja - poza naszą miejscowością - już w najbliższą niedzielę podczas łemkowskiego Kermeszu w Zyndranowej. Więcej zdjęć tutaj>>

                                          dodano 2013.07.23


Opłatek parafialny

    13 stycznia "Mali Łęczanie" dali koncert podczas połączonego spotkania opłatkowego naszej parafii oraz dekanalnych oddziałów Akcji Katolickiej. Wystąpili dwukrotnie: z kolędami i piosenkami ludowymi otrzymując solidne brawa i porcję słodkości. Teraz przed nimi okres wytężonej pracy, aby dobrze przygotować się do dalszych występów.
    film1>> film2>> Więcej zdjęć tutaj>>

                                          dodano 2013.01.14

IV Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek

    6 stycznia zespół "Mali Łęczanie" rozpoczął kolejny etap swojej działalności. Pięknym śpiewem kolęd z akompaniamentem akordeonu, na którym grał Arkadiusz, w nowych strojach, w parafialnej świątyni, wśród wielu zespołów - w tym rówieśników - dzieci weszły na dobre w piękny świat muzyki i folkloru. Zebrane brawa i nowe doświadczenia pozwolą im z pewnością jeszcze bardziej zaangażować się w rozwijanie swoich talentów i sławienia swojej miejscowości. Tego z całego serca im wszyscy życzymy!
    Więcej zdjęć tutaj>>

                                          dodano 2013.01.08

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
                                                                    
 

 

 
 
 
 
 
 
 
www.stowledkidukielskie.dukla.org        2013            webmaster: kychen Wszelkie prawa zastrzeżone