www.stowlekidukielskie.dukla.org

<<< Strony poświęcone historii i czasom teraźniejszym wsi Łęki Dukielskie >>>

Linkownia

Zespół folklorystyczny "MALI ŁĘCZANIE"

Partnerzy

Czas ucieka,
Wieczność czeka...

 
INDEX
 
STOWARZYSZENIE
 informacje
 działalność
 projekty
przegląd kolęd
 biesiada
 dzień seniora
 folklor
 muzeum wsi
 
ZESPÓŁ ŁĘCZANIE
 historia
 występy
 
 MALI ŁĘCZANIE
 historia
 występy
 
ŁĘKI DUKIELSKIE
 historia
 Łęki na foto
 aktualności
 parafialne
 gazeta paraf.
 foto Czajson
 panoramy
 szkoła
 
RÓŻNE
 ciekawe linki
 kontakt
 aktualizacje
 webmaster
 
 
 

 

 

Występy zespołu

Występy: 2012-2013-2014-2015-2016-2017-2018

Bury Anna
Bużanowska Matylda
Dembiczak Lena
Kołacz Martyna
Koszela Miłosz
Kurowska Aleksandra
Ryczak Marlena
Świątek Katarzyna
Kierownikiem zespołu jest Henryk Kyc
e-mail: skrjednosclekiduk@wp.pl
                                tel. 783 633 064
 

Historia zespołu

        Zespół "Mali Łęczanie" powstał początkiem października 2012r. i liczył 5 dzieci. Obecnie jest ich w zespole 8 w wieku 7-15 lat.

     Początkiem października 2012 miało miejsce kilka prób z dziećmi. Z każdą godziną było widać zapał, zaangażowanie oraz coraz większe umiejętności małych śpiewaków.
    Widząc sens dalszej pracy zwrócono się o pomoc w wypożyczeniu strojów, aby dzieciaki mogły wystąpić w zbliżających się uroczystościach w naszej miejscowości: rocznicy nadania szkole Imienia bł. Jana Pawła II i Dnia Seniora.  Stroje wypożyczyli nam przyjaciele ze Stowarzyszenia z Bóbrki na czele z p. Bogumiłem Świątkiem, prezesem tegoż Stowarzyszenia, którym serdecznie dziękujemy.
    Debiut dzieci wypadł na tyle okazale, że postanowiono kontynuować pracę tym bardziej, że kolejne dzieci czekały na możliwość rozpoczęcia pracy w zespole.
    Od 15 listopada 2012r. rozpoczęto więc systematyczne próby z muzyki i rytmiki w czwartki. Jednocześnie podjęto wysiłki w celu zakupu materiałów i uszycia strojów dla zespołu. Zostały one uwieńczone sukcesem, dzięki p. Zygmuntowi Łajdanowiczowi, rodowitemu łęczaninowi, który je wykonał i pięknie przyozdobił haftami oraz wystarał się o kapelusze i korale. Brakujące części stroju (koszule, bluzki, buty, pasy), zostały wykonane i zakupione początkiem lata 2013r.
    W listopadzie także naukę gry na akordeonie podjął Arkadiusz Węgrzyn. Jego talent i sumienność zaowocowały samodzielnym występem zespołu "Mali Łęczanie" podczas IV Przeglądu Kolęd i Pastorałek w naszej miejscowości 6 stycznia 2013r.
    Tak rozpoczął się kolejny etap w działalności zespołu. Rozpoczęto próby o szerszym zakresie: rytmika, ruch,  taniec, śpiew. Zespół przygotował nowy, różnorodny program z którym zadebiutował podczas IX edycji Spotkań Folklorystycznych w Łękach Dukielskich.
   Pierwszy występ poza swoją miejscowością "Mali Łęczanie" mieli 28 lipca 2013r. podczas łemkowskiego święta Od Rusal do Jana w Zyndranowej.
   Pierwszą podróż zagraniczną połączoną z koncertem odbyli 27 października 2013r. goszcząc w Samborze na Ukrainie.
   Od tego też czasu zajęcia z dziećmi rozpoczął p. Norbert Uliasz, instruktor artystyczny z Ośrodka Kultury w Dukli. Pierwsze wykonanie polki w wykonaniu zespołu miało miejsce podczas Pikniku Rodzinnego z okazji Dnia Dziecka 1 czerwca 2014r.
   Pod koniec 2015 roku miały miejsce kolejne odejścia dzieci, stąd zespół zaprzestał prób tańca z instruktorem, a skupił się na śpiewaniu piosenek do których przygrywają zespołowi: Henryk Kyc - akordeon oraz Miłosz Koszela - kontrabas.
  

 
 
 

 
 
 
 
 

 

www.stowledkidukielskie.dukla.org        2013            webmaster: kychen