www.stowlekidukielskie.dukla.org

<<< Strony poświęcone historii i czasom teraźniejszym wsi Łęki Dukielskie >>>

Linkownia

AKTUALNOŚCI 2014

Czas ucieka,
Wieczność czeka...

 
INDEX
 
STOWARZYSZENIE
 informacje
 działalność
 projekty
przegląd kolęd
 biesiada
 dzień seniora
 folklor
 muzeum wsi
 archiwum
 
ZESPÓŁ ŁĘCZANIE
 historia
 występy
 
ŁĘKI DUKIELSKIE
 historia
 Łęki na foto
 aktualności
 parafialne
 gazeta paraf.
 foto Czajson
 panoramy
 szkoła
 
RÓŻNE
 ciekawe linki
 kontakt
 webmaster
 

 Gości od stycznia 2007

2007/1 -  2007/2  - 2008 - 2009 - 2010 - 2011 - 2012 - 2013 - 2014 - 2015 - 2016 - 2017 - 2018 -

- 2019 - 2020 - 2021 -2022 - 2023

2014

więcej aktualności w gazecie parafialnej Powołanie 

Zabawa andrzejkowa

    
    22 listopada wyjątkowo liczne grono Łęczan i gości bawiło się na zabawie andrzejkowej. Tym razem było to aż 120 par! Fotogaleria jest również obfita.
    Autorem galerii u góry jest Czajson. Artystyczna galeria u dołu jest dziełem Kuby Pabisa. Została dodana 27 listopada. Dziękujemy!    

dodano 2014.11.24

Poświęcenie i otwarcie drogi

    
    Powiat Krośnieński zakończył prace związane z przebudową drogi powiatowej Kobylany – Wietrzno w miejscowości Łęki Dukielskie. - Droga była w złym stanie, zniszczona podczas powodzi w 2011 r. wymagała pilnego remontu. Liczne wyboje, brak odwodnienia korpusu drogi, zagrażał jej użytkownikom. Nowa nawierzchnia zwiększy komfort i bezpieczeństwo jazdy - mówi dyrektor – etatowy członek Zarządu Jan Pelczar.
     Zakres prac obejmował wykonanie nowej nawierzchni na długości 4,633 km, ścięcie i uzupełnienie poboczy oraz oczyszczenie rowów odwadniających. Całkowita wartość zadania wynosi 1 mln 353 tys. zł. Dodatkowo, dla poprawy bezpieczeństwa pieszych wzmocniono pobocza, wybudowano nowy chodnik na długości 183 mb oraz przejście dla pieszych. Efektem zrealizowanej inwestycji jest poprawa infrastruktury w tym rejonie.
     Oficjalnego odbioru inwestycji dokonano w dniu 18 września br. w obecności przewodniczącego Rady Powiatu Andrzeja Krężałka, wiceprzewodniczącego Kazimierza Krężałka, dyrektora – etatowego członka Zarządu Jana Pelczara oraz przedstawicieli wykonawcy, którym był Rejon Budowy Dróg i Mostów w Krośnie. Drogę poświęcił, życząc kierowcom bezpiecznej jazdy ks. proboszcz Zdzisław Babiarz. Zmodernizowana droga łączy dwie gminy Duklę i Chorkówkę. Jest także łącznikiem z drogą nr 1956 R Zręcin – Wietrzno – Zboiska, stanowiącą dojazd do drogi krajowej nr 9.  tekst: Ewa Bukowiecka  galeria>>  

dodano 2014.09.18

Łęcka Sobótka

    
      Na terenie placu wiejskiego odbyła się w sobotę 21 czerwca ciekawa impreza.
      Z inicjatywy prezeski Kółka i zaangażowaniu osób z innych organizacji odbyła się pierwsza - wierzymy, że nie ostatnia - Sobótka Łęcka.
    Przy ognisku i płonących "kąkolach" czy też inaczej "kropoczach" bawiły się dziesiątki osób w różnym wieku. Były wianki, lampiony, śpiewy, tańce, skecze, ciepłe posiłki i dużo radości.
      Łęczanie potrafią się bawić, przełamywać bariery i czynić wiele, by życie w trudnych czasach stawało się łatwiejsze i radośniejsze. A Państwu Kołaczom dziękujemy za fotografie.
  galeria>>  

dodano 2014.06.28

Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka

    
      Na terenie placu wiejskiego odbył się w niedzielę 1 czerwca piknik Rodzinny zorganizowany przez Radę Rodziców naszej szkoły z okazji Dnia Dziecka.
      Pogoda przed piknikiem nie sprzyjała zupełnie, po niedzieli również, ale w dniu dziecięcego święta była bardzo łaskawa dla dzieci, rodzin, a w szczególności - organizatorów, którzy włożyli ogrom pracy w organizację pikniku.
       Była cała masa atrakcji dla dzieciaków z animatorami zabaw, zjeżdżalnią, batutą - gratis! Był pokaz strażaków, loteria fantowa, malowanie twarzy, lody, słodycze, ciepła kuchnia - nie sposób wszystkiego wymienić.
     Podczas pikniku wystąpili też "Mali Łęczanie" oraz folkowy "Tołhaje".
       Zwieńczeniem tego pięknego dnia była zabawa do północy.
     Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim sponsorom i ludziom dobrej woli, którzy wydatnie pomogli finansowo i materialnie w organizacji imprezy.  galeria1>>  galeria2>>  

dodano 2014.06.02

Wizyta prof. Pawłowicz i parlamentarzystów

    
    20 maja gościliśmy w naszej miejscowości panią prof Krystynę Pawłowicz, posłów Bogdana Rzońcę, Piotra Babinetza i Stanisława Piotrowicza kandydującego do Parlamentu Europejskiego oraz  p. Krystynę Wróblewską, również kandydatkę w wyborach do PE. Wszyscy oni reprezentują Prawo i Sprawiedliwość poza p. profesor, która nie jest członkiem PiS, choć należy do klubu. Spotkanie mogło się odbyć dzięki p. Andrzejowi Krężałkowi,  a otworzył je poseł Babinetz dziękując za zaproszenie i przybycie.
    Pani Pawłowicz słynie z bezkompromisowych poglądów, ciętego języka i bardzo krytycznego stosunku do aktualnego obozu władzy. Jednak jej wystąpienia są zawsze słuchane i odbierane z niezwykłą uwagą. Tak też było i w Łękach Dukielskich. W podobnym, choć mniej barwnym tonie, tonie były wystąpienia kandydatów do PE p. Stanisława Piotrowicza i p. Krystyny Wróblewskiej.
    Spotkanie zostało w całości nagrane, więc gdy uda się je przelać na papier to zostanie  /choć część/ zamieszczona w naszych wiejskich mediach. Puentą do tego wydarzenia niech będą jednak słowa pewnej pani po opuszczeniu spotkania: "my nic, tylko słuchamy tefałenu i żyjemy na innym świecie, nie chcemy myśleć, samodzielnie wybierać, a szubrawcy z Polską robią, co chcą". /foto klknij w obrazek/   

dodano 2014.05.20

III Gosposiada

    
    10 maja miała miejsce w naszej miejscowości kolejna, III już Gosposiada Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Dukla. Wśród gości byli burmistrzowie, radni, przewodnicząca Powiatowej Rady KGW, szef KiOR, księża.
     Udział wzięły wszystkie Koła Gospodyń z tereny gminy, a także zespoły ludowe z Łęk Dukielskich, Równego, Dukli, Wietrzna i Głojsc, a także ludowy zespół dziecięcy, młodzieżowy i taneczny z Łęk Dukielskich.
     Koła Gospodyń prezentowała jadło regionalne, którym można się było do woli raczyć "pod strzechą" oraz na stołach. 
     Atrakcją były konkursy na najlepszą nalewkę oraz miss Gosposiady. W tej pierwszej triumfowały Łęki Dukielskie, a w drugiej Głojsce. 
     Organizatorami III Gosposiady były tradycyjnie Panie z KGW z terenu gminy, Ośrodek Kultury w Dukli oraz Regiony Związek Kółek Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych w Krośnie z/s w Jaśle.
galeria1>>  galeria2>>  galeria3>>  galeria OK w Dukli>>

dodano 2014.05.11

Zabawa Sylwestrowa

    
    Kolejna zabawa sylwestrowa odbyła się w naszej miejscowości, chociaż jeszcze krótko przed Świętami Bożego Narodzenia wyglądało na to, że się nie odbędzie z powodu małej ilości osób. Wszystko skończyło się dobrze i tę jedną, jedyną w swoim rodzaju noc w Łękach Dukielskich znów było sporo dobrej muzyki, jadła i szampańskiej zabawy. A wszystko to zawdzięczamy rodzicom z Rady Rodziców naszej szkoły.
    Autorem wszystkich zdjęć jest Marcin. Dziękujemy!!!     

dodano 2014.01.01
www.stowledkidukielskie.dukla.org        2009            webmaster: kychen