www.stowlekidukielskie.dukla.org

<<< Strony poświęcone historii i czasom teraźniejszym wsi Łęki Dukielskie >>>

Linkownia

AKTUALNOŚCI 2012

Czas ucieka,
Wieczność czeka...

 
INDEX
 
STOWARZYSZENIE
 informacje
 działalność
 projekty
przegląd kolęd
 biesiada
 dzień seniora
 folklor
 muzeum wsi
 archiwum
 
ZESPÓŁ ŁĘCZANIE
 historia
 występy
 
ŁĘKI DUKIELSKIE
 historia
 Łęki na foto
 aktualności
 parafialne
 gazeta paraf.
 foto Czajson
 panoramy
 szkoła
 
RÓŻNE
 ciekawe linki
 kontakt
 webmaster
 

 

2007/1 -  2007/2  - 2008 - 2009 - 2010 - 2011 - 2012 - 2013 - 2014 - 2015 - 2016 - 2017 - 2018 -

- 2019 - 2020 - 2021 -2022 - 2023

2012

więcej aktualności w gazecie parafialnej Powołanie 


Jubileusz 75. lecia Koła Gospodyń Wiejskich

    Bardzo miła i podniosła uroczystość miała miejsce 29 września. To jubileusz naszego Koła Gospodyń, które - według oficjalnych dokumentów - ma już 75 lat.
    W sobotnie popołudnie zjechała do Łęk Dukielskich cała plejada dostojnych gości, zespołów i wszystkich chętnych, pragnących w tym dniu wspólnie świętować. Oczywiście - niemal w komplecie - zameldowały się Dostojne Jubilatki. W sumie było ok. 200 osób.
    Byli w tym dniu: starosta krośnieński p. Jan Juszczak, przewodniczący Rady Powiatu p. Andrzej Krężałek oraz p. Grażyna Ostrowska z Wydziału Kultury i Promocji, byli burmistrzowie Dukli pp. Marek Górak i Andrzej Bytnar z małżonkami, dyr. Ośrodka Kultury w Dukli p. Małgorzata Walaszczyk-Faryj, szefowa Powiatowej Rady Kobiet p. Irena Soboń z małżonkiem, Prezes Regionalnego Związku Rolników i Organizacji Rolniczych p. Roman Piłat, Księża z naszych parafii: Rzymskokatolickiej ks. Zdzisław Babiarz i Polskokatolickiej Roman Jagiełło z małżonką, dyr. naszej szkoły p. Krystyna Delimata z małżonkiem, lekarz Adam Pilny z małżonką, radny p. Andrzej Kędra z małżonką, instr. plastyk p. Alicja Jakieła z małżonkiem. BYły zaprzyjaźnione Koła Gospodyń z Wietrzna, Głojsc, Barwinka, Równego. Zespoły ludowe "Łęczanie", "Wietrznianki", "Równianie", "Szarotka" z Dukli, śpiewaczy z Głojsc oraz zespół tańca nowoczesnego STEP działający przy Stowarzyszeniu "Jedność" i OK w Dukli.
    Część oficjalna była bardzo bogata. Przewodnicząca Koła p. Maria Kołacz podziękowała serdecznie wszystkim za przybycie, przedstawiła historię Koła oraz powitała zaproszonych gości.
    W dalszej części swoje wystąpienia mieli zaproszeni goście i Koła Gospodyń. Było wiele wzniosłych słów, podziękowań i życzeń. Było wiele kwiatów, upominków, dyplomów, wspólne odśpiewanie "Wszystkiego dobrego...", a także specjalną piosenkę na ten jubileusz wykonały nasze 3 panie z KGW.
    Przed obiadem wystąpiły jeszcze dwa nasze zespoły "Łęczanie" i STEP, a później kolejne uczestniczące w spotkaniu zespoły.
    Zwieńczeniem tego dnia była wspólna zabawa przy muzyce zespołu DUET, Ani i Marcina.
     Kliknij w obrazek obok /178 fotografii/. Duża fotka zbiorcza>>

dodano 2012.09.30

Zabawa karnawałowa

     Zabawa na zakończenie karnawału, zorganizowana 18 lutego przez Koło Gospodyń Wiejskich zgromadziła 180 osób.
      Do tańca przygrywał zespół LOMBARDINO, co gwarantowało wspaniałą zabawę i przyniosło moc wrażeń.
      Jak można zobaczyć w bogatej fotogalerii wykonanej przez Łukasza, były wesołe zabawy, nieodłączne czapeczki i wiele, wiele radości.
        Kliknij w obrazek obok /109 fotografii/

dodano 2012.02.19

Sylwester w Łękach Dukielskich

     To doprawdy była wystrzałowa noc (co było słychać)! A dzięki niezawodnemu Czajsonowi możemy także zobaczyć, jak przebiegały szaleństwa tej nocy w sali widowiskowej w Łękach Dukielskich. A fotogaleria jest "przebogata" - 225 fotografii. Czekamy jednak na następne, bo fotografów było znacznie więcej...
 

dodano 2012.01.01

 

 

 

www.stowledkidukielskie.dukla.org        2009            webmaster: kychen