www.stowlekidukielskie.dukla.org

<<< Strony poświęcone historii i czasom teraźniejszym wsi Łęki Dukielskie >>>

Linkownia

Łęcka Biesiada Folklorystyczna

Czas ucieka,
Wieczność czeka...

 
INDEX
 
STOWARZYSZENIE
 informacje
 działalność
 projekty
przegląd kolęd
 biesiada
 dzień seniora
 folklor
 muzeum wsi
 archiwum
 
ZESPÓŁ ŁĘCZANIE
 historia
 występy
 
ŁĘKI DUKIELSKIE
 historia
 Łęki na foto
 aktualności
 parafialne
 gazeta paraf.
 foto Czajson
 panoramy
 szkoła
 
RÓŻNE
 ciekawe linki
 kontakt
 webmaster
 

 Gości od stycznia 2007

 

 

          

I edycja 2016 - II edycja 2017 - III edycja 2018 - IV edycja 2019 - V edycja 2021 - VI edycja 2022


     10 października 2021r. - po rocznej przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa - spotkaliśmy się w sali widowiskowej podczas V Łęckiej Biesiady Folklorystycznej.
   Biesiada to - z założenia - święto muzyki ludowej. A więc najważniejszymi gośćmi były zespoły: "Łęczanie", "Wietrznianki" z Wietrzna, zespół ludowy "W kuźni u Kowala" z małopolskiej Kowalowej, "Jarzębina" z Piotrówki, "Jutrzenka" z Kopytowej, "Jodłowianie" z Jodłowej, "Równianie" z Równego, "Rogowice" z Rogów oraz wyborny zespół muzyki rozrywkowej "Tanie Dranie" z Jedlicza. Gościliśmy także dyrektorów Ośrodków Kultury: z Jedlicza - p. Zygmunta Jerzyka oraz Jaślisk p. Alicję Majdosz, jak również p. sołtys Małgorzatę Tomkiewicz i dyr. szkoły p. Beatę Węgrzyn. Obecny był z nami także radny powiatowy p. Andrzej Krężałek oraz bardzo liczne grono wielbicieli tej formy zabawy - z Łęk Dukielskich, Krosna, Jasła i Dukli.
    Łącznie w tym roku na sali bawiło się ponad 170 osób. Występy zespołów przeplatane wspólną biesiadą, tańcem i uroczą atmosferą są nie do opisania. To trzeba zobaczyć na zdjęciach i filmach, które - chociaż w części - pozwolą poczuć atmosferę i smak łęckiej biesiady. Niemniej występy "Jodłowian" oraz "W kuźni u kowala", dysponującymi kapelą, porywały wszystkich do zabawy, a "Dranie"...no cóż. Polecamy każdemu. Od biesiady, przez festyny, wesela, koncerty - na wszystko dobre "Dranie".
   Stół biesiadny obfitował w wiele smakowitości przyrządzonych przez nasze Panie ze stowarzyszenia oraz wyroby wędliniarskie z firmy "Jasiłka" z Dukli. Była oczywiście też słynna już "Brymucha łęcka". Kto nie próbował, nie wie, o czym mowa...
    Liczymy, że już w przyszłym roku spotkamy się ponownie, o czym wszyscy gorąco zapewniali.
      fotogaleria>>    filmy>> (15)
www.stowledkidukielskie.dukla.org        2009            webmaster: kychen